Liposuction Tehlikeli Bir Ameliyat mı?

blank
1 Cevap

Leyla hanım iyi günler, Ben 35 yaşındayım spor ve diyetle uğraştım uzun yıllar ama genetik olduğunu düşünüyorum bölgesel fazlalıklarım var. Bunun içinde yağ aldırmayı istiyorum. Fakat hocam ben daha önce hiçbir ameliyat geçirmedim o yüzden de korkuyorum. Ameliyatın riski var mıdır.? Teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhabalar, Liposuction ameliyatı dünyada en sık yapılan girişimdir. Genel olarak herhangi bir sağlık sorunu olmayan, kilosu ideale yakın olan ve 65 yaş altında olan hastalar riskli grupta yer almaz. Eğer ameliyat, deneyimli uzman bir cerrah tarafından ve uygun şartları sağlayarak yapılırsa komplikasyon riski yok denecek kadar azdır. Sağlıkla kalın.

blank

Merhaba Leyla Hanım, bölgesel yağlanmam var göbek bölgesinde. Ordaki fazlalıklarımdan kurtulmak istiyorum. Ama biraz da korkuyorum. Liposuction Tehlikeli Bir Ameliyat mı? Ne yapmalıyım?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Merhaba. Liposuction, vücudun farklı bölgelerinde biriken yağların kalıcı olarak giderilmesini sağlayan yağ alma operasyonudur. Liposuction uygulaması ile vücutta bulunan fazla yağlar değil, içlerinde yağ bulunan hücreler emilerek alınmaktadır. Kontrollü bir şekilde yapılan yağ emilimi sayesinde kişiler daha ince görünür. Çeşitli nedenlerden dolayı fazlalaşan yağlar, yağ hücrelerin içine yerleşerek hacim olarak büyümesine neden olurlar. İnatçı bölgesel yağlardan kurtulmak için oldukça etkili bir yöntem olan Liposuction hastalara hızlı bir iyileşme süreci sunmaktadır. Liposuction işleminden hemen sonra kişideki incelme gözle görülecek şekilde belirgin olmaktadır. Operasyon sonrasında ameliyatın normal etkilerinden dolayı ödem ve şişlik oluşabilmektedir. Bu ödem incelme konusunda liposuction uygulamasından çıkan kişileri yanıltabilmektedir. Ancak bu durum uygulamanın normal bir sonucudur. En etkili ve gözle görülür net sonuçlar operasyondan 3 ay sonra belli olmaktadır. Vücut kontürünün daha belirgin olarak ortaya çıktığı ve vücut hatlarının çekici bir incelikte olduğuna üç ay sonra siz de şahit olacaksınız. Ameliyatın riskleri diğer cerrahiler ile benzerdir. Bu ve buna benzer sorularınız ve muayene için dilediğiniz zaman sizi kliniğimize bekliyoruz. Sevgiler.

blank

Leyla Hanım merhaba, ben Fenerbahçe’de oturuyorum, 36 yaşındayım,  düzenli olarak haftada 4 gün spor yapan ve sağlıklı beslenen bir kişiyim. Ancak benim karnımın altındaki yağ toplanmasını bir türlü eritemiyorum. Liposuction yaptırmak istiyorum, biraz okudum ama endişelerim gitmedi, Liposuction tehlikeli bir ameliyat mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 30, 2020

Merhaba, liposuction bütün dünyada en fazla yapılan estetik cerrahi girişim olma özelliğindedir. Kadın ve erkeklerdeki bölgesel yağlanmalar çoğunlukla ne kadar uğraşılsa da kolayca vücuttan uzaklaştırılacak nitelikte olmamaktadır. Bunun nedeni vücut dışına atılma konusunda dirençli olmalarıdır. Bunun yanında vücudumuzdaki bütün kaslara müdahale edemeyiz. Yağ toplanmaları bizim müdahale edemeyecek bölgelerimizde toplanabilir, göbek ve alt karın bölgesi de bunlardan biridir. Liposuction ameliyatı obezite sorunu olmayan, vücut şekillendirmesine ihtiyaç duyan, kilosu ideale yakın, cilt elastikiyeti kaybolmamış, 65 yaş altındaki hastalara çok daha kolay bir şekilde uygulanmakta ve bu kişilerde başarı düzeyi oldukça yüksek olmaktadır. Liposuctiondaki başarı düzeyi , kişinin ameliyat sonrasındaki durumuna dikkat ettiği süre boyunca kilo almayıp vücut kontürünün aynı kalmasıyla ölçülür. Her ameliyat ciddi bir müdahaledir. Liposuction ameliyatı alanında uzman ve deneyimli cerrah tarafından yapıldığı takdirde komplikasyon oluşma riski yok denecek kadar az olmaktadır. Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar