Liposuction Tehlikeli Bir Ameliyat mı?

945 görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0
1 Yorum

Leyla hanım iyi günler, Ben 35 yaşındayım spor ve diyetle uğraştım uzun yıllar ama genetik olduğunu düşünüyorum bölgesel fazlalıklarım var. Bunun içinde yağ aldırmayı istiyorum. Fakat hocam ben daha önce hiçbir ameliyat geçirmedim o yüzden de korkuyorum. Ameliyatın riski var mıdır.? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, Liposuction ameliyatı dünyada en sık yapılan girişimdir. Genel olarak herhangi bir sağlık sorunu olmayan, kilosu ideale yakın olan ve 65 yaş altında olan hastalar riskli grupta yer almaz. Eğer ameliyat, deneyimli uzman bir cerrah tarafından ve uygun şartları sağlayarak yapılırsa komplikasyon riski yok denecek kadar azdır. Sağlıkla kalın.

0

Doktor Hanım merhaba, ben popo bölgemden fazla yağlarımı aldırmak istiyorum. İlla ameliyat olmam lazım mı? Bir de eğer karar verirsem Liposuction tehlikeli bir ameliyat mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle sizi muayene için kliniğimize davet etmek isterim. Yağ oranınıza bakalım. Belki medikal tedaviler de yağlanmanın giderilmesinde etkili olabilir. Eğer liposuction gerekli görürsek de endişe etmenize gerek yok. Liposuction büyük riskleri olan bir operasyon değil. Ancak tabi ki her cerrahi işlemde kanama ya da enfeksiyon gibi bazı ortak riskler var. Bunun için de doktorunuzun deneyimi ve bilgisi çok önemli. Sevgiler…

0

Merhaba sevgili Leyla Hanım, kısa zaman içerisinde liposuction yaptırmak istiyorum ancak biraz korkuyorum. Liposuction tehlikeli bir ameliyat mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, estetik cerrahi arasında en sık uyguladığımız operasyonlardan biri de liposuction uygulamasıdır. Liposuction ile fazla yağlarınızdan kurtulur, daha estetik ve çekici vücut hatlarına sahip olursunuz. Ancak bu işlemi yaptırmadan önce emin olmanız gereken birkaç nokta bulunur. Liposuction ideal kilosunun oldukça üzerinde olan ve obezite sorunu bulunan kişilere uygulanmaz. Liposuction, kalp ve şeker rahatsızlığından mustarip kişilere uygulanmaz. Kişinin yaşı ve genel sağlık durumu da liposuction öncesi baz alınması gereken kritik noktalardandır. Eğer sigara ve alkol tüketiyorsanız uygulama öncesi bir müddet ara vermeniz gerekir. Sevgiler.

0

Selamlar sevgiler Leyla Hanım, liposuction yaptırmayı düşünüyorum ancak daha önce ameliyat travmam olduğundan yaptırmaya çekiniyorum. Bir yandan çok istiyorum bir yandan da korkuyorum. Rica etsem benimle daha detaylı paylaşır mısınız ameliyat tehlikeli mi? Ne gibi yan etkiler ve sorunlar beni bekliyor? Çok teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, liposuction uzman bir cerrah tarafından uygulandığında hiçbir yan etkisi olmayan son derece güvenli bir işlemdir. İşlemin tek seferde tamamlanması ve ömür boyu kalıcı olması liposuction’ın birçok hasta tarafından tercih edilmesini sağlamıştır. Elbette cerrahi bir operasyon olduğu için birtakım riskler barındırır. Özellikle kalp ve şeker hastası olan hastalarda risk görülme olasılığı daha fazladır. Bu nedenle bu hastaların liposuction öncesi detaylı bir şekilde muayene edilmesi önem arz eder. Onun dışında kanama ve enfeksiyon cerrahi operasyonlarda karşılaşılan durumlardır ancak oldukça nadir rastladığımızı da belirtmek isterim. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, ben fazla yağlarımı aldırmak için ameliyat olmak istiyorum ancak tedirginim. Liposuction tehlikeli bir ameliyat mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction öncesi ameliyat olacak hastamızdan bazı tahliller istiyoruz. Eğer genel sağlık durumu ile ilgili bir problem söz konusu değilse operasyonu gerçekleştiriyoruz. Liposuction risk düzeyi yüksek bir ameliyat değildir. Ancak her cerrahi işlemde olduğu gibi bu ameliyatta da kanama ya da enfeksiyon gibi bazı genel riskler yok değildir. Bu tip durumlar çok nadir görülen durumlardır. Uzman bir hekimle yolunuza devam ettiğinizde zaten doktorunuz bu tip durumlar için gerekli önlemleri almış olur. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Hocam, ben 45 yaşındayım ve basen bölgemdeki yağlanmalardan şikayetçiyim. Benim sorum şu şekilde. Yaşım ameliyat olmak için uygun mu? Liposuction tehlikeli bir ameliyat mı? Biraz endişelerim var, yanıtlarsanız memnun olurum. Sevgilerimle.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction ameliyatlarını bölgesel yağlanmaların giderilmesi ve vücudun ihtiyacı olan estetik forma ulaştırılması amacıyla sıklıkla uygularız. 65 yaş altındaki kişilerde Liposuction güvenle uygulanabilen, hızlı ve etkili sonuçlar veren bir operasyon. Operasyon öncesinde genel sağlık durumuna ilişkin bazı tahliller isteriz. Eğer operasyonu olmayı engelleyici bir sağlık probleminiz yoksa güvenle ameliyat olabilirsiniz. Her cerrahi işlemde olduğu gibi Liposuction uygulamasında da enfeksiyon, kanama gibi riskler vardır. Ancak bunlar çok nadir görülür. Uzman ve tecrübeli bir hekim ile içiniz rahat şekilde bu ameliyat sayesinde basen bölgenizdeki fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Sevgiler.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı