Liposuction yaptırdıktan ne kadar sonra hamile kalabilirim?

2.11K görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0
1 Yorum

Merhaba hocam benim basen ve bel bölgemde yağlanma var sporla kurtulamıyorum. Liposuction yaptırmak istiyorum. Fakat 1 yıllık evliyim çocuk düşünüyorum. Liposuction yaptırdıktan sonra hamile kalabilir miyim? Bu konuda bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim. İyi çalışmalar,

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction eğer doğru yapılıyorsa olabilecek en masum ameliyatlardan bir tanesi. Ama doğru yapılmıyorsa en tehlikeli ameliyatlardan bir tanesi. O yüzden tabi hamile kalınabilir. Nereye, nasıl ve ne kadar yapıldığı ile bağlantılı. Hemen sonrasında da hamile kalabilirsiniz ama yaptığımız ameliyatın faydasını ne kadar görürsünüz? Hamilelik öyle bir periyod ki 6 aydan sonra kilo ve yağlanmada artış oluyor. O yüzden hamile kalmada problem yok ama sonrasında vücut şeklinin korunmasında sıkıntı başlıyor. Hamile kalmak isteyen kadınlara benim önerim eğer basenler varsa bunun mutlaka hamile kalmadan önce aldırmak. Yani o bölgeler inceldiği zaman o bölgeden kilo almıyorsunuz. Bel çevresine mutlaka yapılmasını öneriyorum. Karın bölgesini çok önermiyorum. Çünkü hamile kalındığında yağlanma karın bölgesinden alındığından çok fazla şekil bozuklukları oluyor. Çünkü yağ dokusunu bir şekilde görüyoruz ve alıyoruz ama yağlanma artışı yağ hücresinin olduğu yerde olduğu için karın bölgesinde çok farklı görüntüler olabiliyor. Ama basen, bacak ve bel bölgesinde çok güzel sonuçlar elde ediyoruz. Arkadan baktığınızda incecik sadece karın bölgesinde büyümenin olduğu gebelikler yaşanabiliyor. O yüzden eğer böyle bir problem varsa hamilelik öncesinde bu problemlerin giderilmesini ben öneririm. Gebelikten sonra o bölgede daha fazla artış oluyor hem de kalça kemikleri genişlediği için dolayısı ile o bölgedeki etkiyi daha fazla görüyorsunuz. Öncesinde yapılmasını ben tavsiye ederim. Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, ben göbek ve bel bölgemden yağ aldırmak istiyorum. Sanırım Liposuction olmam gerekiyor. Bu yaz da evleneceğim. Liposuction yaptırdıktan ne kadar sonra hamile kalabilirim acaba?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, benim size önerim eğer yakın zamanda çocuk sahibi olmayı planlıyorsanız Liposuction olmak için doğum sonrasını bekleyin. Çünkü hamilelikte vücut yeniden hormonal olarak kilo alacak ve inatçı yağlarınıza yenileri eklenecek. Doğum olsun, doğumdan ortalama 10 ay kadar sonra vücut yeniden eski formuna dönsün sonrasında sizi rahatsız eden yağlanmalar için uygulamaya başvuralım. Sevgiler…

0

Merhaba doktor hanım, liposuction yaptırdıktan ne kadar süre sonra hamile kalabilirim? Yanıtlarsanız çok sevinirim. İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, liposuction ameliyatı vücuttaki fazla yağlardan kurtulmanızı sağlayan çok etkili bir işlemdir. Eğer uygulama sonrası kilo almamaya ve sağlıklı yaşamaya özen gösterirseniz işlemin etkileri ömür boyu sürer. Ancak dikkat etmezseniz tekrar kilo almanız söz konusudur. Hamile kalma gibi bir fikriniz var ise doğum sonrası liposuction yaptırmanızı öneririm. Çünkü liposuction sonrası doğum yaparsanız tekrar kilo alma ve yağlanma sorunu yaşayabilirsiniz. Ancak kesin kararlıyım diyorsanız, liposuction sonrası iyileşme süresi yaklaşık 1,5 aydır. Bu süre geçtikten sonra uygulamayı yaptırmanızda bir sakınca bulunmaz. Sevgiler.

0

Merhaba Leyla Hocam iyi günler, ben liposuction yaptırmayı ciddi anlamda düşünüyorum ancak bu aralar eşimle çocuk yapmak için de uğraşıyoruz. Liposuction uygulamasını hamilelik öncesi mi yoksa sonrası mı yaptırmalıyım sizce? Veya liposuction yaptırdıktan ne kadar süre sonra hamile kalabilirim? Şimdiden çok teşekkür ederim iyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, liposuction ameliyatı sonrasında iyileşme süresi genellikle 1,5 ayı bulur. Eğer hamile kalmadan bu işlemi yaptırmak istiyorsanız 1,5 ay beklemelisiniz. Liposuction hamile kalmanıza engel olabilecek bir işlem değildir. Ancak bu noktada bilmenizi gerektiren bir husus var. Liposuction sonrasında kilo almama gibi bir garanti veremiyoruz. Eğer sağlıklı beslenir ve düzenli spor yaparsanız kilo almazsınız. Fakat hamilelik döneminde kilo almanız kaçınılmaz olacağından liposuction işlemi pek bir işe yaramayabilir. O nedenle hamilelik sonrası liposuction yaptırmanız sizin için daha faydalı olacaktır. Sağlıklı günler diliyorum.

0

Leyla Hocam merhaba, ben basen bölgemden Liposuction olmak istiyorum. Çocuk sahibi de olmak istiyorum ama Liposuction yaptırdıktan ne kadar sonra hamile kalabilirim bilmiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Liposuction ameliyatı için benim önerim doğumdan 1 yıl sonra olur. Çünkü hamilelikte de hormonal olarak belirli bir kilo alacaksınız. Yakın zamanda çocuk sahibi olmak istiyorsanız, doğumdan 1 yıl sonrayı bekleyin ameliyat için. Çünkü doğum sonrası 9- 10 ay içerisinde vücut hamilelikte aldığınız bazı kiloları kendiliğinden atacaktır. Vücuttan atılmayan yağlara Liposuction ile müdahale etmemiz daha etkili sonuç verir. O dönemde muayene için gelebilirseniz bir vücut analizi gerçekleştiririz, genel sağlık durumunuza da bakarız. En etkili tedavi yöntemini belirleyerek size özel bir plan oluştururuz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, 26 yaşındayım. Bel ve basen bölgelerimde yağlanmalar var. Bölgesel yağlanma olduğu için bugüne yaptığım diyetler ya da egzersizlerden istediğim faydayı göremedim. Şu an çocuk sahibi de olmak istiyorum. Liposuction yaptırdıktan ne kadar sonra hamile kalabilirim? Ya da hamile kalmadan önce Liposuction yaptırılır mı? Bilgi vermenizi rica ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bölgesel yağlanmaların diyet ya da egzersizlerle giderilmesi ne yazık ki pek mümkün olmuyor. Bu tip inatçı yağların giderilmesi için en etkili tedavi yöntemlerinden biri Liposuction ameliyatları. Hamilelikte ekstra kilo alımları ve yağlanmalar oluşabileceği için ben öncesinde Liposuction önermiyorum. Doğum sonrası 9- 10 ay geçtikten sonra vücut hamilelik esnasında aldığı kiloları çoğunlukla verir ve normal formuna döner. Vücudunuz normale döndükten sonra Liposuction ameliyatı olmanız çok daha istenen sonuçların alınmasında ve aldığınız bu sonuçların devamlılığında etkili olacaktır. Benim önerim doğumdan 1 yıl sonra Liposuction olmanız.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı