Liposuction yaptırdıktan ne kadar sonra hamile kalabilirim?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam benim basen ve bel bölgemde yağlanma var sporla kurtulamıyorum. Liposuction yaptırmak istiyorum. Fakat 1 yıllık evliyim çocuk düşünüyorum. Liposuction yaptırdıktan sonra hamile kalabilir miyim? Bu konuda bilgi verir misiniz? Teşekkür ederim. İyi çalışmalar,

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Liposuction eğer doğru yapılıyorsa olabilecek en masum ameliyatlardan bir tanesi. Ama doğru yapılmıyorsa en tehlikeli ameliyatlardan bir tanesi. O yüzden tabi hamile kalınabilir. Nereye, nasıl ve ne kadar yapıldığı ile bağlantılı. Hemen sonrasında da hamile kalabilirsiniz ama yaptığımız ameliyatın faydasını ne kadar görürsünüz? Hamilelik öyle bir periyod ki 6 aydan sonra kilo ve yağlanmada artış oluyor. O yüzden hamile kalmada problem yok ama sonrasında vücut şeklinin korunmasında sıkıntı başlıyor. Hamile kalmak isteyen kadınlara benim önerim eğer basenler varsa bunun mutlaka hamile kalmadan önce aldırmak. Yani o bölgeler inceldiği zaman o bölgeden kilo almıyorsunuz. Bel çevresine mutlaka yapılmasını öneriyorum. Karın bölgesini çok önermiyorum. Çünkü hamile kalındığında yağlanma karın bölgesinden alındığından çok fazla şekil bozuklukları oluyor. Çünkü yağ dokusunu bir şekilde görüyoruz ve alıyoruz ama yağlanma artışı yağ hücresinin olduğu yerde olduğu için karın bölgesinde çok farklı görüntüler olabiliyor. Ama basen, bacak ve bel bölgesinde çok güzel sonuçlar elde ediyoruz. Arkadan baktığınızda incecik sadece karın bölgesinde büyümenin olduğu gebelikler yaşanabiliyor. O yüzden eğer böyle bir problem varsa hamilelik öncesinde bu problemlerin giderilmesini ben öneririm. Gebelikten sonra o bölgede daha fazla artış oluyor hem de kalça kemikleri genişlediği için dolayısı ile o bölgedeki etkiyi daha fazla görüyorsunuz. Öncesinde yapılmasını ben tavsiye ederim. Sevgiler.

blank

İyi günler Leyla Hocam, benim vücudumun bazı bölgelerinde yağlanmalar var ve ne kadar egzersiz spor yapsam da bu yağlardan kurtulamıyorum. Bu yüzden liposuction yaptırma istiyorum. Yaptırdıktan sonra hamile kalsam olur mu? Liposuction yaptırdıktan ne kadar süre sonra hamile kalabilirim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ocak 15, 2021

İyi günler, Liposuction ile spor ve egzersize rağmen kurtulamadığınız yağlanmalardan kurtulmanız mümkün olmaktadır. Liposuction bir zayıflama değil vücut şekillendirme prosedürü olmasından dolayı hastalarımıza liposuction öncesinde sağlıklı yeme alışkanlıkları kazanmalarını ve spor yapmalarını tavsiye ediyoruz. Ancak bu iki alışkanlığın kazanılmasından sonra erimeye direnç gösteren yağlar varsa o zaman liposuction yöntemiyle bu yağları alıyoruz. Liposuctiondan sonra hamile kalırsanız, liposuctionun sizde yarattığı etkiyi ne kadar görebilirsiniz? Hamilelik döneminde ilk aylarda kilo alımı ve vücuttaki değişimler hemen belli olmasa da 5. ve 6. aydan itibaren kilo artışları oluyor. Hamilelikte en çok yağlanma göbek bölgesinden olduğu için doğumdan önce yapılan liposuction uygulamalarında göbek bölgesinden yağ alımını tavsiye etmiyoruz. Basen, uyluk, bel ve kalça bölgelerinden rahatlıkla liposuction yaptırabilirsiniz. Hamile kalmanıza, hamilelik sonrasında sıkıntı yaşamanıza engel bir durum bulunmamaktadır. Ancak hamilelik öncesinde göbek bölgesinden yapılan liposuctionda hamilelikten sonra şekil bozuklukları ve dalgalanmalar görülüyor. Bu bakımdan hamilelik ve doğumdan sonra göbek bölgesine liposuction uygulamasını tavsiye ediyoruz. Gebelik öncesinde bel, basen ve bacak bölgesine liposuction yaptırmanızda engel bir durum bulunmamaktadır.

blank

Merhabalar Leyla Hanım. Geçen sene evlendim fakat kilo aldığımdan dolayı liposuction yaptırmak istiyorum. Fakat eşim de ben de çocuk istiyoruz ve eğer liposuction yapıtırırsam ne kadar süre sonra hamile kalabileceğimi merak ediyorum. Liposuction yaptırdıktan ne kadar sonra hamile kalabilirim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Aralık 22, 2020

Merhabalar. Liposuction operasyonu hamile kalmanızı engelleyecek herhangi fiziksel bir sorun oluşturmaz, yani liposuction sonrası hamile kalmanızda bir problem olmaz. Fakat hangi bölgelere yapıldığı önem arz ediyor. Liposuction operasyonunda hastadaki bölgesel yağları, kanüllerin yardımıyla, vakum yöntemiyle ile dışarı çekiyoruz. Yoğun miktardaki yağ alımları sonrasında sarkmalar sık karşılaştığım sorunlardan biri. Böyle bir durumda karın germe ile birlikte kombine operasyon yapmayı öneriyorum. Bence hamile kalmadan önce bacak, basenler ve bel bölgesine liposuction yaptırmak daha mantıklı olacaktır, çünkü o bölgelerden tekrar kilo almanız daha zor ve daha az olasıdır. Bu şekilde liposuctiondan beklediğiniz maksimum verimi alabilirsiniz. Bu durumda size arkadan bakıldığında basenleriniz, beliniz ve bacaklarınız ince duracaktır. Fakat eğer hamilelik öncesinde karın bölgenizden yağ aldırırsanız, hamilelik sürecinizde tekrar kilo alacaksınız ve vücut şeklinizi korumak zorlaşacaktır. Bu sebepten hamilelik öncesinde karın bölgesine liposuction yapılmasını pek önermiyorum.

blank

Hocam kilolarımdan dolayı hamile kalmam önerilmiyor. Doktor mutlaka zayıflamamı önerdi. Liposuction ile kilolarımdan kurtulmak istiyorum fakat Liposuction olduktan sonra hamile kalabilir miyim? Ne kadar zaman sonra hamile kalınır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mart 25, 2020

Merhaba, Liposuction ile hamile kalmak arasında doğrudan bir bağlantı yoktur. Aşırı kilolu kişilerin hamile kalmalarında risk olabilir bu nedenle hamile kalmadan önce kilo verilmesi önerilir. Hamile kalmayı planlamadan bir sene önce Liposuction olmanız önerilir. Liposuction sonrası 3-4 ay içinde hamile kalmaya uygun olursunuz. Liposuction olduktan sonra tekrar kilo almamaya dikkat etmek için düzenli egzersiz ve beslenme programlarına dikkat etmeniz önerilir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar