Meme Ameliyatı Sonrası Normal Yaşama Ne Zaman Dönülür?

1.01K görüntülenmeMeme Estetiği
0
1 Yorum

Merhabalar Leyla Hanım, ben 26 yaşındayım ve yüzme antrenörlüğü yapıyorum. Göğüs büyütme ameliyatı olmak istiyorum ancak normal yaşamıma ne kadar sürede geri dönebilirim? Bilgi verirseniz sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar Ezgi Hanım. Meme büyütme ameliyatı sonrası hastalar 7-10 gün gibi bir süre sonra normal yaşantılarına dönebilirler. Ancak yüzme, tenis oynama gibi ağır sporlara başlamak için 1,5 – 2 ay gibi bir zaman geçmesi gerekmektedir.

0

Merhabalar sevgili hocam, meme ameliyatı sonrası normal yaşama ne zaman dönebilirim? İyi çalışmalar dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme ameliyatı küçültme, büyütme ve dikleştirme şeklinde gerçekleştirilir. Bu ameliyatlarda genel anestezi yönteminden yararlanılmaktadır. Bu sebeple hastanın ilk gün hastanede dinlenmesi, sonraki süreçleri evde geçirmesi gerekir. Genellikle 10 gün içerisinde normal yaşantınıza dönmeniz mümkün ancak ağır aktivite gerektiren işlerde çalışıyorsanız en az 2 ay daha dinlenmeniz önemlidir.

0

Merhaba Leyla Hanım iyi çalışmalar öncelikle, meme büyütme ve ardından dikleştirme ameliyatı olmak istiyorum. Memelerim çok küçük ve sarkık bu durum beni oldukça rahatsız ediyor. Ancak cerrahi operasyon beni korkutuyor. Operasyon sonrası iyileşme süreci çok uzun ve zorlu geçer mi? Tahminen ne zaman normal yaşantıma geri dönebilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, teşekkür ederim. Meme büyütme ve dikleştirme operasyonlarının her ikisi de cerrahi teknik gerektirir ve genel anestezi etkisinde gerçekleştirilir. Bu sebeple ameliyat sonrasında bir gece hastanede misafir edilmeniz gerekir. Daha sonra bir müddet evinizde dinlenmeye devam etmelisiniz. Estetik ameliyat sonrasında iyileşme hızı genellikle hastanın yaşına ve genel sağlık durumuna göre farklılık gösterir. Ancak genel tabloya bakıldığında 2 ila 7 gün arasında iyileşme sürecinin tamamlandığı görülmüştür. Ameliyattan sonraki ilk günler kolunuzu kaldırırken hafif bir zorlanma ve ağrı yaşamanız muhtemeldir. Endişe etmeyin, bu geçici bir durumdur. Eğer yoğun tempo ve hareket içermeyen bir yaşantıya ve iş hayatına sahipseniz 5 gün içerisinde gündelik yaşamınıza geri dönmeniz mümkün olacaktır. Operasyon sonrası yaklaşık 1 ay süresince doktorunuzun önerdiği koruyucu sütyeni takmalısınız. Bu sütyen sayesinde göğüsleriniz ideal şeklini kısa zamanda alacaktır.

0

Leyla Hocam merhaba, ben meme büyütme ameliyatı olmaya karar verdim. Ancak buna göre bir plan yapmalıyım. Meme ameliyatı sonrası normal yaşama ne zaman dönülür? Bu konuda bilgi vermenizi rica ediyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, her ameliyatta olduğu gibi meme büyütme estetiği operasyonlarında da hastanın iyileşme süreci kişiden kişiye değişebilir. Bu süreyi ortalama 10 gün olarak düşünebilirsiniz. Meme büyütme, meme küçültme ya da meme dikleştirme gibi estetik operasyonları biz genel anestezi altında gerçekleştiririz. Ameliyat sonrası ilk gece hastanede kalırsınız. İlk 3-4 gün süresince ağrılarınız olabilir. Ağrı kesiciler yardımı ile bu ağrıların şiddeti en aza indirilir. Ameliyat sonrası size giydirilen korseyi sürekli kullanmanız iyileşme sürecinizin hızlanması ve operasyon başarısının daha yüksek olması için çok önemli. Vücutta biraz ödem oluşur, normaldir. Ödem yapıcı besinlerden uzak durun. Hafif tempolu yürüyüşlere çıkın. Yüksek fiziksel efor gerektiren şeyler yapmayın. Doktorunuzun tavsiyelerine özenle uyarsanız 10- 15 gün içerisinde normal yaşama dönebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, 36 yaşındayım, özel sektörde çalışıyorum. Uzun süredir göğüslerimin küçük olmasından şikayetçiyim. Bu konu özgüvenimi de etkiliyor. Ameliyat olmak istiyorum ama iş yerinden izin almam da biraz sıkıntılı. Meme ameliyatı sonrası normal yaşama ne zaman dönülür acaba?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ameliyattan sonraki iyileşme süreci kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 7-10 gün sonra normal yaşantınıza dönebilirsiniz. Meme büyütme ameliyatları genel anestezi altında gerçekleştirilen operasyonlardır. Ameliyattan sonra ilk geceyi hastanede geçirirsiniz. Sonraki 3- 4 ağrılarınız olabilir ancak doktorunuzun verdiği ağrı kesiciler yardımıyla bu ağrıların şiddeti minimum seviyeye düşer. İyileşme sürecinizin daha hızlı ilerlemesi için ameliyatta size giydirilen korseyi sürekli kullanmaya özen gösterin. Vücuttaki ödemin hızlı atılması için tuzlu yiyeceklerden uzak durun, hafif tempolu yürüyüşler yapabilirsiniz. Eğer fiziksel efor gerektirmeyen masa başı bir işte çalışıyorsanız ortalama 10 gün sonra çalışma hayatınıza dönebilirsiniz.

0

Merhaba hocam, meme estetiği ile memelerimi büyütmek ve dolgun görünmelerini sağlamak istiyorum. Birçok arkadaşım memelerini böyle büyüttü, oldukça kolay bir uygulama olduğunu ve iyileşme sürecinin de oldukça rahat geçtiğini söylüyorlar. Ama ben yine de ameliyat olmadan önce iyileşme süreciyle ilgili bilgi edinmek istedim. Meme ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıl oluyor, kişi normal yaşamına ne zaman dönebilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme ameliyatı sonrası iyileşme süreci kişinin sağlık durumuna göre değişmekle birlikte genellikle 2-7 gün arasında olur ancak ofis vb. ortamlarda çalışan hastalarımız genellikle 3-4 gün sonra gündelik yaşantılarına geri dönebiliyorlar. Ancak bedenin aktif olarak kullanıldığı yoğun eylem gerektiren bir yaşamınız varsa biraz daha evde dinlenmeniz gerekir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı