Meme Ameliyatı Sonrası Normal Yaşama Ne Zaman Dönülür?

blank
1 Cevap

Merhabalar Leyla Hanım, ben 26 yaşındayım ve yüzme antrenörlüğü yapıyorum. Göğüs büyütme ameliyatı olmak istiyorum ancak normal yaşamıma ne kadar sürede geri dönebilirim? Bilgi verirseniz sevinirim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhabalar Ezgi Hanım. Meme büyütme ameliyatı sonrası hastalar 7-10 gün gibi bir süre sonra normal yaşantılarına dönebilirler. Ancak yüzme, tenis oynama gibi ağır sporlara başlamak için 1,5 – 2 ay gibi bir zaman geçmesi gerekmektedir.

blank

İyi günler Leyla Hanım, Rusya Universitatda Koro Şefiyim. Memelerim doğumlardan sonra küçüldü. Memeye silikon taktırdıktan sonra normal yaşama ne zaman dönülür. Teşekür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 2, 2020

İyi günler, meme ameliyatı yaklaşık olarak 1,5 ile 2 saat arasında ve genel anestezi verilerek yapılmaktadır. Ameliyat günü hasta isterse hastanede bir gece kalabilmektedir. Çoğu hastalar hemen taburcu olup evde istirahat etmeyi tercih ederler. Genel olarak 8-10 gün içerisinde hastalar normal yaşantılarına geri dönebilirler. Bu süre zarfında memedeki dikişler alınır. Ameliyattan sonraki 3. Günde hasta normal yaşantısına geri dönebilmektedir. Operasyondan sonra oluşabilecek şişlik, morluk gibi durumlarla karşılaşmak olasıdır. Ancak bu durum 3 günden sonra hızla azalmaktadır. Meme operasyonundan sonra meme dokusunu ve formunu korumak amacıyla özel sütyen giyilmesi gerekmektedir. Bu sutyen ile memelerdeki ödemin vücuttan gitmesi daha kolay olmaktadır. Koro şefi olduğunuzu belirtmişsiniz. En erken 1,5 ile 2 ay süresince göğüs kaslarını yoracak herhangi bir aktivitede bulunmamanız gerekir. Yeniden yapılandırılan meme estetiğinizin çabuk iyileşebilmesi için kollarınızın çalışmasını yavaşlatmak burada çok önemlidir.

blank

Merhabalar Leyla Hanım, ben meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum. Ancak iş yaşantıma bir an önce dönebilmem çok önemli. Ne kadar bir süre sonra iş yaşamıma dönebilirim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Mayıs 8, 2020

Merhabalar , Meme ameliyatı 1 veya 2 saat sürdüğü için aynı gün içerisinde taburcu olunur veya 1 gece hastane de kalması istenebilir. 7 veya 10 gün içerisinde hemşire tarafından dikişler alınır. Hastanın kendini iyi hissetme durumuna göre de 3 gün içerisinde günlük hayata dönülebilir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar