Meme Büyütme Ameliyatı Silikon Seçimi Nasıl Yapılır?

blank
1 Cevap

Meme büyütme ameliyatlarında silikon seçimini nasıl yapmak gerekir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, meme büyütme ameliyatlarında silikon seçimi yapılırken hastanın göğüs kafesinin şekli, üzerindeki meme dokusu miktarı, kas miktarı, cilt elastikiyeti ve en önemlisi; göğüs kafesinin genişliği ve kişinin boyu dikkate alınır. Bu parametreler sonucu hasta ile doktorun ortaklaşa vereceği bir kararla nasıl bir silikon kullanılması gerektiğine karar verilir.

blank

Merhaba Leyla Hocam, ben meme büyültme ameliyatı olmak istiyorum. Okuduğum kadarıyla birçok çeşit silikon var. Meme büyütme ameliyatlarında silikon seçimi neye göre ve nasıl yapılır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 2, 2020

Merhaba, meme büyütme ameliyatlarında hastaya takılacak olan meme protezinde hastanın boyundan, kilosuna, göğüs kafesi genişliğinden meme dokusu oranına kadar birçok kriter göz önüne alınarak seçim yapılır. Silikon protezler damla şekilli ve yuvarlak olmak üzere iki çeşittir. Yuvarlak protezler daha çok memelerinin dolgun ve hacimli görünmesini tercih eden, göğüs kısmında boşluk olan kadınlara önerilir. Damla modelindeki protezler ise genel olarak doğumsal olarak küçük göğüslere sahip olan ve göğüs formunun biraz daha büyük olmasını isteyen kadınlara uygulanır. Damla modelli protezler aynı bir su damlası modelinde yani üst kısmı ince alta doğru geniş bir formdadır. Burada hekim vücut tipinize uygun olacak silikonu tavsiye etmektedir. Genel vücut muayenesinden sonra, hasta ile doktorun karşılıklı konuşmasıyla ortak bir karara varılır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar