Meme Büyütme Ameliyatı Silikon Seçimi Nasıl Yapılır?

852 görüntülenmeMeme Estetiği
0
1 Yorum

Meme büyütme ameliyatlarında silikon seçimini nasıl yapmak gerekir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütme ameliyatlarında silikon seçimi yapılırken hastanın göğüs kafesinin şekli, üzerindeki meme dokusu miktarı, kas miktarı, cilt elastikiyeti ve en önemlisi; göğüs kafesinin genişliği ve kişinin boyu dikkate alınır. Bu parametreler sonucu hasta ile doktorun ortaklaşa vereceği bir kararla nasıl bir silikon kullanılması gerektiğine karar verilir.

0

Merhabalar hocam, meme büyütme ameliyatı silikon seçimi nasıl yapılır? Buna hasta mı yoksa doktor mu karar veriyor? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütme ameliyatında silikon seçiminde tek taraflı karar alınması pek doğru değildir. Elbette doktorun muayene sonucunda size net bir cevap vermesi gerekir. Sizin için en uygun silikonun hangisi olacağı hakkında doktor bir fikir sunacaktır. Ancak hastanın istediği silikon boyutu gibi detaylar da göz önünde bulundurulmalıdır. Meme büyütme ameliyatında en uygun olanı vücudunuz için en estetik duracak silikonu belirlemek olacaktır. Fakat bazı hastalar çok daha büyük silikon isteyebilmektedir. Eğer uygun ise hastanın istediği silikona öncelik verilmelidir. Sevgiler.

0

Leyla Hanım kolay gelsin, ben meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum ancak hangi protez benim için uygun bilmiyorum. Buna nasıl karar veriliyor? Meme büyütme ameliyatı silikon seçimi nasıl yapılır? Şimdiden teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, meme büyütme ameliyatında kullanılacak olan protez silikon seçimi hastadan hastaya değişiklik gösterir. Hastanın vücut tipi, mevcut kilosu ve boyu gibi faktörler protez seçimini doğrudan etkiler. Bu nedenle sizi muayene etmeden net bir cevap vermem çok zor. Eğer operasyonu yaptırmaya kesin kararlıysanız en kısa zamanda kliniğimize muayene için bekleriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, ben meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum. Meme büyütme ameliyatı silikon seçimi nasıl yapılır? Yani büyüklüğe kendim karar verebilir miyim? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, silikon seçiminde vücudunuzun görünümüne uygunbüyüklükte olması kesinlikle göz önüne alınması lazım. Haricen hastanın istek ve beklentileri de tabi ki çok önemli. Yalnız sağlık elbette her şeyden önemli. Burada uygun ölçü göğüs kafesinizin genişliği ve boyunuzla doğru orantılı belirlenirse kesinlikle hem sağlıklı hem estetik bir duruş elde edilir. Ayrıca cilt elastikiyeti, kas miktarınız ve meme dokusu gibi faktörler de silikon seçiminde etkili. Muayene için gelebilirseniz gerekli analizleri gerçekleştirir, istekleriniz doğrultusunda nasıl bir seçim yapabiliriz konularını daha net belirleyebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben meme büyütmek için silikon taktırmak istiyorum. İstediğim ölçülere kavuşmak için meme büyütme ameliyatı silikon seçimi nasıl yapılır anlatabilir misiniz? İyi günler dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütme ameliyatlarında hastaların beklentisi elbette ki çok önemlidir. Ancak estetik görüntüyü sağlamada bazı bünyesel uygunluklar da doğru silikon seçimi için dikkate alınmalıdır. Hastanın göğüs kafesinin genişliği ve hastanın boyu seçim yapılmasında en önemli faktörlerdir. Ayrıca, kas miktarı, cilt elastikiyeti ve meme dokusu miktarı da silikon seçimini belirlemede etkili olan diğer etkenlerdir. Eğer bu saydıklarım istediğiniz ölçüde göğüslere sahip olmanız için elverişli ise doktorunuz sizin için en uygun silikonu önerecektir.

0

Merhaba doktor hanım, hayatım boyunca büyük ve dolgun görünene memelerin hayalini kurduğum için artık silikon protez taktırarak memeleri büyütmeye karar verdim ama ameliyattan sonrada garip görünmek istemiyorum. Çünkü bazı meme estetikleri çok abartılı olabiliyor. Sanırım böyle sorunlarla karşılaşmamak için silikon seçiminin doğru yapılması gerekiyor.  Meme büyütme ameliyatım için silikon seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütme ameliyatlarında silikon seçimi en önemli konulardan birisidir. Meme ameliyatı sonrasında istenmeyen durumlarla karşılaşmaması için silikon seçimi yapılırken mutlaka kişinin anatomik yapısı göz önünde bulundurulmalıdır. Silikon seçimi yapılırken kişinin boyuna, kilosuna, göğüs kafesinin şekline uygun silikon seçimi yapılmalıdır. Silikon seçimi yapılırken ortaya çıkacak meme görüntüsünün kişinin fiziki görünümünü destekleyecek bir şekilde görünmesi sağlanmalıdır. Aksi halde göğsün yeni şekli kişinin fizik yapısına uygun olmaz ve ortaya orantısız bir görünüm çıkar. Doktorunuzla beraber bu konuda ortak bir şekilde karar vermelisiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı