Meme büyütme sonrasında ağrı olur mu?

blank
1 Cevap

Merhaba Leyla hanım, ben 27 yaşındayım kilom ve boyuma oranla göğüslerim çok küçük. Bu durum beni özellikle yazın bikini giyerken yada dekolteli elbise giymek istediğimde çok rahatsız etmekte. Sürekli göğüsümü daha dolgun gösterecek kıyafetler tercih etmeye çalışıyorum bu durumda artık beni yormakta. Hocam ameliyat için sürekli araştırıyorum genelde meme büyütme sonrasında ağrı durumundan bahsedilmiş. Bu konuda bana bilgi verirseniz çok sevinirim. Silikon sonrasında çok ağrım olacak mıdır? Cevaplarsanız mutlu olurum çok teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, operasyon genel anestezi altında gerçekleşir o yüzden ameliyat süresince birşey hissedilmez, fakat ameliyat sonrasında bir miktar ağrı olur.Meme büyütme ameliyatı yaklaşık 1-2 saat süren bir girişimdir.Operasyondan sonra ki gün hasta taburcu edilir. Genellikle ameliyat sonrası ilk 2 gün istirahat edilmesini önermekteyiz. Ağrı durumu kas altına konulan protezlerle kas üstüne konulan protezlere göre değişiklik gösterir. Kas altına konulan protezde hasta ağrıyı biraz daha fazla hissedebilir.Genellikle kol hareketleri yapıldığında ağrı biraz fazla olmaktadır. Bu durumda sadece ilk günlerle sınırlıdır.Her operasyon sonrasında olduğu gibi meme ameliyatı sonrasında da hastaya bir takım ağrı kesiciler verilir. Böylece iyileşme sürecini daha rahat ve konforlu geçirmesi sağlanır. Ağrı genelde ilk 3 gün yoğun hissedilir bunu da ağrı kesicilerle azaltabiliriz. Sonraki günlerde hastanın ödemi azalmaya başlar böylece kol ve gövde hareketlerini daha rahat sağlayabilir.Sağlıklı günler dilerim.

blank

Merhaba Leyla Hanım, benim göğüslerim aslında normal ölçüde ama ben göğüslerimin daha dolgun ve daha güzel görünmesini istiyorum. Sütyen takmadan sadece meme ucu kapatıcı kullandığımda bile göğüslerimin büyük görünmesini istiyorum. Meme büyütme sonrasında ağrı olduğunu okudum, gerçekten çok ağrı oluyor mu? Bilgi verirseniz sevinirim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 9, 2020

Merhaba, meme büyütme operasyonu diğer ameliyatlar gibi genel anestezi altında gerçekleşir. Genel anestezi verilen hasta operasyon sırasında herhangi bir şey duymamakta ve hissetmemektedir. Meme büyütme ameliyatı 1,5 -2 saat süren bir girişimdir. Her operasyondan sonra olduğu gibi tabii ki meme büyütme operasyonundan sonra da bir miktar ağrı olabilir. Meme büyütme operasyonlarında silikon protezin memeye yerleştirme durumuna göre ağrı da artıp azalabilmektedir. Meme protezinin meme kasının üzerine yerleştirilmesi genel olarak operasyondan sonra daha az ağrı hissedilmesini sağlamaktadır. Meme protezinin meme kasının altına yerleştirilmesi ise ağrıyı artırıcı bir özelliktedir. Ancak meme kasının altına yerleştirilen protez uygulamasından sonra, eğer hastanın meme ultrasonu çektirmesi istenirse röntgen sonuçlarının etkilenmemesi bakımından tercih edilemektedir. Ameliyattan sonra hastaya ağrı kesiciler verilerek ağrı azaltılır, iyileşme sürecinin rahat geçmesi sağlanır. Doktorun muayene sırasında bu iki tekniği hastaya anlatması, hastanın operasyondan sonra daha bilinçli olması, neler yaşanacağını bilmesi bakımından önemlidir. Sağlıklı günlere.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar