Meme büyütme sonrasında ağrı olur mu?

880 görüntülenmeMeme Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba Leyla hanım, ben 27 yaşındayım kilom ve boyuma oranla göğüslerim çok küçük. Bu durum beni özellikle yazın bikini giyerken yada dekolteli elbise giymek istediğimde çok rahatsız etmekte. Sürekli göğüsümü daha dolgun gösterecek kıyafetler tercih etmeye çalışıyorum bu durumda artık beni yormakta. Hocam ameliyat için sürekli araştırıyorum genelde meme büyütme sonrasında ağrı durumundan bahsedilmiş. Bu konuda bana bilgi verirseniz çok sevinirim. Silikon sonrasında çok ağrım olacak mıdır? Cevaplarsanız mutlu olurum çok teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, operasyon genel anestezi altında gerçekleşir o yüzden ameliyat süresince birşey hissedilmez, fakat ameliyat sonrasında bir miktar ağrı olur.Meme büyütme ameliyatı yaklaşık 1-2 saat süren bir girişimdir.Operasyondan sonra ki gün hasta taburcu edilir. Genellikle ameliyat sonrası ilk 2 gün istirahat edilmesini önermekteyiz. Ağrı durumu kas altına konulan protezlerle kas üstüne konulan protezlere göre değişiklik gösterir. Kas altına konulan protezde hasta ağrıyı biraz daha fazla hissedebilir.Genellikle kol hareketleri yapıldığında ağrı biraz fazla olmaktadır. Bu durumda sadece ilk günlerle sınırlıdır.Her operasyon sonrasında olduğu gibi meme ameliyatı sonrasında da hastaya bir takım ağrı kesiciler verilir. Böylece iyileşme sürecini daha rahat ve konforlu geçirmesi sağlanır. Ağrı genelde ilk 3 gün yoğun hissedilir bunu da ağrı kesicilerle azaltabiliriz. Sonraki günlerde hastanın ödemi azalmaya başlar böylece kol ve gövde hareketlerini daha rahat sağlayabilir.Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, göğüslerim çok küçük olduğundan hiç kadınsı hatlara sahip değilim. Bu durum da beni fazlasıyla rahatsız ettiğinden dolayı size danışmak istedim. Meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum ancak merak ediyorum. Meme büyütme sonrasında ağrı olur mu? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, meme büyütme ameliyatında vücudunuza kesi açılarak silikon protez yerleştirilir. Bu şekilde meme büyütme ameliyatı gerçekleşmiş olur. Vücudunuza açılan kesiler ameliyat esnasında sizde herhangi bir his yaratmaz çünkü genel anestezi etkisi altında olursunuz. Ancak anestezi etkisi yavaşça geçmeye başladıkça vücuda açılan bu kesiler ağrı yapmaya başlar. Fakat korkulacak bir durum yok. Doktorunuzun size vereceği basit ağrı kesiciler sayesinde bu ağrıları kolaylıkla hafifletmek mümkün.

0

Doktor hanım merhabalar, 30 yaşında bir kadınım. Ancak memelerim oldukça küçük ve dümdüz iniyor. Hiç kadınsı görünmüyorlar. Bu sebeple meme büyütme ameliyatı yaptırmak istiyorum fakat çok acı çekersem diye çekincelerim de var. Rica etsem bana detaylı bilgi verebilir misiniz? Çok ağrı hisseder miyim? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, meme büyütme ameliyatında meme protezleri memeyi daha dolgun ve büyük göstermek için açılan kesiler yardımıyla meme dokusunun altına yerleştirilir. Meme büyütme estetiği ameliyatında hasta anestezi etkisinde olduğundan işlem sırasında herhangi bir ağrı hissetmesi çok zordur. Ancak operasyondan sonra bir süre ağrı çekmeniz muhtemeldir. Çünkü silikon protezin göğüs dokusuna yerleştirilmesi amacıyla göğüste yer alan bazı dokular kesilir. Bu nedenle bu bölgenin iyileşmesi biraz zaman alacağından iyileşme sürecinde ağrı yaşanabilir. Fakat bu ağrılar genellikle basit ağrı kesiciler yardımıyla hafifletilebilmektedir. İşlem öncesinde mutlaka muayene olmanızı öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hocam, bu yaza kadar meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum. Ancak ağrı eşiğim biraz düşük. Meme büyütme sonrasında ağrı olur mu? Yanıtlarsanız sevinirim. İyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütme ameliyatları sonrasında hiç ağrınız olmaz diyemem. Neticede bu cerrahi bir operasyon ve her cerrahi operasyonda olduğu gibi bu ameliyattan sonra da belli bir ağrınız olacak. Şu noktada endişe etmenize gerek yok diyebilirim. Ameliyattan sonraki ilk gece hastanede kaldığınız için daha kuvvetli ağrı kesiciler verilecek ve ağrı hissiniz olabildiğince azaltılmış olacak. Ağrı konusunda sıkıntıyı en çok ilk 3-4 gün yaşarsanız. Bu süreçte de daha yoğun ağrı kesici kullanımınız olacağından ağrı şiddetini yine azaltabilirsiniz. Sonrasında bu ağrılar git gide hafifler ve ortadan kaybolur. Sonuçta bu ömürlük kullanabileceğiniz bir operasyon. 3- 4 gün zahmet çekmeye değebilir diye düşünüyorum. Bana kalırsa içiniz rahat olsun. Aklınızda farklı soru işaretleri de varsa daha detaylı görüşme ve muayene için mutlaka merkezimize beklerim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, 29 yaşındayım. Meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum. Ama vücudum çok hassas. Meme büyütme sonrasında ağrı olur mu? Beni korkutan tek şey bu. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütme ameliyatları sonrasında bir miktar ağrı hissi yaşayabilirsiniz. Bu ameliyatlar genel anestezi altında gerçekleştirilir. İlk geceyi hastanede kalarak geçirirsiniz. İlk 3- 4 gün meme büyütme ameliyatından sonraki en ağrılı süreçtir. Seçtiğiniz protezin büyüklüğü ağrı derecesine etki edebilir. Çünkü silikon protezi çevreleyen dokularınız, protezlere adapte olabilmek için esneme gösterir ve bu da ağrı duymanıza sebep olur. Doktorunuzun vereceği ağrı kesici ilaçlar hissettiğiniz ağrının şiddetinin azalmasına yardımcı olacaktır. Bu iyileşme süreci ilerledikçe ağrılarınız da hafifleyecektir.

0

Merhaba leyla hanım, ben dolgun ve büyük meme seviyorum ama üzülerek söylüyorum ki benim göğüslerim küçük ve biraz sarkık. Meme protezi ile memelerimi büyütmek istiyorum ama ameliyat sonrasında ağrı olduğunu öğrendiğimden beri biraz tereddütlüyüm. Meme büyütme sonrasında oluşan ağrı şiddetli oluyor mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme protezi ile meme büyütme uygulaması cerrahi bir işlem olduğu için ameliyattan sonra ağrı oluşması beklenen bir durumdur. Ancak genellikle meme büyütme sonrasında oluşan ağrı şiddetli olmaz ve doktorunuz düşük şiddette oluşabilecek ağrılarınız için mutlaka ağrı kesici tavsiye edecektir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı