Meme estetiği ameliyatı sonrasında emzirebilir miyim?

blank
1 Cevap

Ben silikonlu meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum; fakat ileride çocuk sahibi olmayı düşünüyorum. Ne yapabilirim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba , silikonlu göğüs büyütme ameliyatı geçirmeniz, ileride bebeğinizi emzirmenize engel teşkil etmez; rahatlıkla ameliyat olabilirsiniz. Ameliyat öncesinde bebeğini emzirdiği bilinen hastalar ameliyat sonrasında da bebeklerini emzirebilir. Ameliyat öncesinde bebeğini emziremediği bilinen hastalar ameliyat sonrasında da bebeklerini emziremez. Yani protezlerin bebek emzirmeyle doğrudan bir ilişkisi saptanmamıştır.

blank

İyi günler Leyla Hanım, memelerimin daha dolgun ve çekici görünmesini istiyorum. Bu yüzden de meme büyütme estetiği olmak istiyorum. Yeni evliyim, meme estetiğinden sonra emzirmemde bir sorun ortaya çıkar mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 2, 2020

İyi günler, meme büyütme ameliyatı süt kanallarını etkileyici ya da engelleyici bir operasyon değildir. Meme büyütme ameliyatında protezleri farklı yöntemlerle meme dokusuna yerleştirebiliyoruz. Meme implantı göğüs kasının altına ya da üstüne yerleştirilebilir. Silikon implant meme kasının üzerine yerleştirilirse operasyondan sonra ağrı daha hafif olmaktadır. Eğer silikon protez meme kasının altına yerleştirilirse ağrı daha hissedilir olmaktadır ancak bu yöntem ileriki yıllarda meme röntgeni sonuçlarını etkilememesi bakımından daha tercih edilir bir seçenektir. Kas arkasına konulan silikon meme bezlerini ileriye doğru iteceği için meme başında biraz daha öne doğru çıkıntı meydana gelir bu da bebeğin memeyi daha iyi ağzına alıp emme fonksiyonunu yerine getirmesini sağlar. Her iki yöntemde de emzirmeye engel olacak bir durum bulunmamaktadır. Meme büyütme estetiğinde süt kanallarına dokunulmaz. Daha doğrusu yapılan operasyonun süt kanallarıyla bir ilişiği bulunmamaktadır. Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar