Meme estetiği ameliyatı sonrasında emzirebilir miyim?

900 görüntülenmeMeme Estetiği
0
1 Yorum

Ben silikonlu meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum; fakat ileride çocuk sahibi olmayı düşünüyorum. Ne yapabilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba , silikonlu göğüs büyütme ameliyatı geçirmeniz, ileride bebeğinizi emzirmenize engel teşkil etmez; rahatlıkla ameliyat olabilirsiniz. Ameliyat öncesinde bebeğini emzirdiği bilinen hastalar ameliyat sonrasında da bebeklerini emzirebilir. Ameliyat öncesinde bebeğini emziremediği bilinen hastalar ameliyat sonrasında da bebeklerini emziremez. Yani protezlerin bebek emzirmeyle doğrudan bir ilişkisi saptanmamıştır.

0

Merhaba doktor hanım, meme büyütme estetiği ameliyatı sonrasında emzirebilir miyim? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütme ameliyatında memelerinize muayene sonrası karar verilen uygun büyüklükte silikon protezler yerleştirilir. Yerleştirilen bu silikon protezler süt kanallarına ve süt bezlerine herhangi bir hasar vermemektedir. O nedenle meme büyütme ameliyatı sonrasında gönül rahatlığıyla emzirebilirsiniz. Yinede böyle bir düşünceniz varsa doktorunuza operasyon öncesi mutlaka bildirmeniz gerekir. Sevgiler.

0

Merhabalar Leyla Hanım, doğumdan sonra göğüslerim hem sarktı hem de oldukça küçüldüler. Bu nedenle göğüslerimi büyütmek için estetik operasyon geçirmek istiyorum. Ancak bir yandan da emziriyorum. Meme estetiği ameliyatı emzirmemi olumsuz yönde etkiler mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, meme büyütmek için silikon protez yönteminden yararlanırız. Bu ameliyatta protezler, meme altından açılan kesiler yardımıyla göğüs içine yerleştirilir. Ameliyat esnasında süt kanallarına müdahale edilmediğinden emzirme konusunda bir sıkıntı yaşamazsınız. Kısacası ne sizin ne de bebeğiniz için olumsuzluk teşkil edecek bir durum söz konusu değildir. Gönül rahatlığı ile operasyonunuzu olabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, ben 3 aylık hamileyim. Meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum doğum sonrası. Meme estetiği ameliyatı sonrasında emzirebilir miyim? Yoksa bu ameliyat için emzirme döneminin bitmesi şart mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almanızı dilerim. Bu konuyla ilgili bizim önerimiz emzirme döneminin bitmesini takip eden en az 6 ay süresince beklemeniz olur. Çünkü süt bezleri ve süt kanalları bu sürede eski haline döner. Bu süreç içerisinde meme de yeni formunu almış olur. Memenin son hali üzerinden ameliyatı gerçekleştirmek operasyonun başarısını olumlu yönde etkileyecektir ve sizin de beklentinizin daha yüksek düzeyde karşılanmış olmasını sağlayacaktır. Bu yüzden emzirme döneminin bitmesini beklemek gerekli diye düşünebiliriz. Bu süreçten sonra muayene için gelirseniz gerekli kontrol ve tahlilleri gerçekleştirip sonuçlara göre üzerinden tekrar bir değerlendirme yapabiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben yakın zamanda çocuk sahibi olmayı planlıyorum. Ancak çocuğun yoğunluğu hayatıma girmeden meme ameliyatıyla göğüslerimi de büyütmek istiyorum. Sadece aklıma şu soru takılıyor. Meme estetiği ameliyatı sonrasında emzirebilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bir çok kadın hastam meme estetiği sonrasında bebeğini emziremeyeceği endişesini benimle paylaşıyor. Eğer meme estetiği olmayı düşünen potansiyel bir anne adayıysanız bu endişeyi yaşamanıza hiç gerek yok. Sadece meme büyütme ameliyatlarında operasyon esnasında süt kanallarına müdahale etmeyiz. Meme büyütmede çoğunlukla silikon protezi kas altına yerleştiririz ve bu alan süt kanallarının olduğu alandan oldukça bağımsızdır. Dolayısıyla, emzirme ile ilgili oluşabilecek hiçbir kaygıya düşmeden meme büyütme ameliyatınızı olabilirsiniz. Meme küçültme ve meme dikleştirme ameliyatlarında doktorunuza meme bezlerini korumak istediğinizi söylerseniz ameliyat planlamasını ona göre yapar.

0

Merhaba Leyla hocam, meme büyütme estetiği yaptırmak istiyorum ancak arkadaşlarımın arasında meme estetiği ameliyatı yaptırdıktan sonra emzirmenin mümkün olmadığını söyleyenler var. Bu doğru mu, meme estetiği emzirme sürecine etki eder mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme büyütme ya da meme dikleştirme ameliyatlarında kullanılan birkaç çeşit yöntem vardır. Bu yöntem aslında memeye protezi yerleştirmek için cilt yüzeyine açılan alanın neresi olması gerektiğiyle ilgilidir. Kişinin meme yapısına ve isteğine göre seçilen bu alan genellikle meme altı olur ancak bazı durumlarda meme başı çevresi de olabiliyor. Meme altına açılan kesi üzerinden meme şekillendirme yapılırsa emzirme süreciyle ilgili herhangi bir sorun yaşamazsınız. Ancak meme başı çevresinden yapılan operasyonlarda süt kanallarına müdahale etmek gerekebildiği için ilerde emzirmek istediğinizde sorun yaşayabilirsiniz. Yani meme estetiği ameliyatlarından sonra kişi kesinlikle emziremez diye bir durum söz konusu değildir. Eğer ameliyat anında süt kanalları kesilmezse meme ameliyatından sonra emzirmek mümkündür.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı