Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

blank
1 Cevap

İyi günler Leyla hocam ben 21 yaşındayım göğüslerim çok büyük ve bu sağlık sorunlarına yol açıyor. Meme küçültme ameliyatı olmak istiyorum ama iz kalır mı daha yaşım çok küçük iz kalmasını istemiyorum. Bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim hocam. Çok teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Meme küçültme ameliyatları orta büyüklükte meme yapısına sahip olanlarda daha kolay. Ama gerçekten sağlık amacıyla yapılan meme küçültme ameliyatları var ki bunlarda özellikle omuz problemleri, sırt ağrıları, postür bozuklukları gibi sorunları görebiliyoruz. Bunlarla ilgili olarak genç hastalarımız da var. Bu problemlerin çözülmesi için mutlaka sağlık açısından meme küçültme ameliyatının olması gerekiyor.Ya da meme altlarında pişikler meydana gelebiliyor. O yüzden de bunların çözülmesi için yine meme küçültme ameliyatları şart oluyor.Dikişlerin kalıcılığı ve düzelme periyodu kişiden kişiye değişiyor. Ama genel olarak o izler 6 ay ile 2 yıl arasında düzelmiş oluyor. Cildin kalitesine, rengine bağlı olarak bu durum değişiyor. Biliyoruz ki beyaz tende izler daha az kalıyor. Ama esmer tende gittikçe daha koyu bir skar kalabiliyor. O yüzden lolipop skar dediğimiz meme başından alt tarafa doğru giden bir iz olabilir. Aynı zamanda daha büyük memelerde lift yapmak zorunda kaldığımız hastalarda da ters T dediğimiz bir iz olabiliyor. Sevgiler.

blank

İyi günler Leyla Hocam, memelerim büyük olduğu için alt kısmında kışın terleme çok oluyor. Özellikle yaz aylarında terlemeyle beraber pişik de oluyor. Ayrıca hocam uzun süre ayakta kaldığım zaman sırt ağrılarım da oluyor, meme küçültme ameliyatı yaptırmak istiyorum, henüz evli değilim, meme küçültme ameliyatı sonrasında iz kalır mı? Çok teşekkürler.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 9, 2020

İyi günler, her kadının vücut yapısı, orantısı birbirinden farklıdır. Büyük göğüs yapısı da genetik olarak geçmekle beraber kadının postürünü yoracak biçimde olabilmektedir. Büyük göğüsler kadınlarda sırt ve omuz ağrısına sebep olabilmekte, terlemeyle beraber pişik hatta yara olmasına sebep olabilmektedir. Tüm bunlar kişinin hayat kalitesini olumsuz etkilemektedir. Meme küçültme operasyonlarında iz kalabilmektedir. Bu iz areola halkasından ya da areola halkasından meme altına inen ters T şeklinde bir kesi olabilmektedir. Ters T şeklinde olan iz lifting ameliyatlarında daha çok kullanılır. Hastanın ten rengine göre kesi izi belli olmaktadır. Eğer ten rengi koyuysa operasyon izi zaman geçtikçe koyulaşmaktadır. Eğer meme küçültme operasyonu olan kişi beyaz, sarı ya da açık tenliyse başta pembe olan skar izleri zaman geçtikçe açılıp gri yada beyaza dönüşmektedir. Bu izlerin renk değiştirme süresi altı ay ile iki yıl arasında değişmektedir. Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar