Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

1.05K görüntülenmeMeme Estetiği
0
1 Yorum

İyi günler Leyla hocam ben 21 yaşındayım göğüslerim çok büyük ve bu sağlık sorunlarına yol açıyor. Meme küçültme ameliyatı olmak istiyorum ama iz kalır mı daha yaşım çok küçük iz kalmasını istemiyorum. Bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim hocam. Çok teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Meme küçültme ameliyatları orta büyüklükte meme yapısına sahip olanlarda daha kolay. Ama gerçekten sağlık amacıyla yapılan meme küçültme ameliyatları var ki bunlarda özellikle omuz problemleri, sırt ağrıları, postür bozuklukları gibi sorunları görebiliyoruz. Bunlarla ilgili olarak genç hastalarımız da var. Bu problemlerin çözülmesi için mutlaka sağlık açısından meme küçültme ameliyatının olması gerekiyor.Ya da meme altlarında pişikler meydana gelebiliyor. O yüzden de bunların çözülmesi için yine meme küçültme ameliyatları şart oluyor.Dikişlerin kalıcılığı ve düzelme periyodu kişiden kişiye değişiyor. Ama genel olarak o izler 6 ay ile 2 yıl arasında düzelmiş oluyor. Cildin kalitesine, rengine bağlı olarak bu durum değişiyor. Biliyoruz ki beyaz tende izler daha az kalıyor. Ama esmer tende gittikçe daha koyu bir skar kalabiliyor. O yüzden lolipop skar dediğimiz meme başından alt tarafa doğru giden bir iz olabilir. Aynı zamanda daha büyük memelerde lift yapmak zorunda kaldığımız hastalarda da ters T dediğimiz bir iz olabiliyor. Sevgiler.

0

Merhaba doktor hanım, göğüslerim çok büyük olduğundan meme küçültme ameliyatı olmak istiyorum. Ancak endişem şu, meme küçültme ameliyatı sonrası iz kalır mı? Kalırsa bu iz çok belli olur mu? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme küçültme ameliyatında vücut üzerine kesi açılarak işlem gerçekleştiğinden dolayı minimal de olsa iz kalma olasılığı söz konusudur. Ancak bu hususta dikkat edilmesi gereken nokta, kesinin nereden açılacağıdır. Meme küçültme ameliyatında kesi dört farklı noktadan açılmaktadır. Bunlar meme ucu çevresi, meme altı, koltuk altı ve göbek üstü bölgeleridir. Meme ucu çevresinden açılan kesilerde iz memenin kahverengi alanında kalacağından dolayı belli olmamaktadır. Meme altı bölgesi de alt kısımda kaldığı için göze çarpmamaktadır. Koltuk altı ve göbek üstü bölgeden açılan kesilerde meme üzerinde herhangi bir iz kalmaz. Kesi izleri ilk zamanlar belirgin ve pembe renkte olabilmektedir. Ancak zaman geçtikçe ten rengi ile uyumlu bir hal alarak belirginliği iyice azalmaktadır.

0

Sevgili Leyla Hanım selamlar, meme küçültme ameliyatı yaptırmak istiyorum ancak işlem sonrası vücudumda iz kalır mı kalmaz mı şüphelerim var. Rica etsem beni aydınlatabilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, meme estetiği uygulamalarında vücutta iz bırakmayan tek operasyon meme dolgunlaştırma ve büyütme amacıyla uygulanan yağ enjeksiyonudur. Bunun dışındaki tüm meme estetiği operasyonlarında vücut üzerine kesi açıldığı için mutlaka ardında bir iz bırakacaktır. Fakat gelişen estetik tıp ve son teknoloji malzemeler ile eskiye kıyasla izin belirgin olma riski çok daha azdır. Meme operasyonlarında kesilerin nereden uygulandığı da çok önemlidir. Meme altından uygulanan kesiler bu bölgede görünmediğinden dolayı iz kalsa dahi göze çarpmaz. İzler ilk aşamada pembe renkte görünürler fakat zamanla ten rengine yaklaşarak belli belirsiz bir hal alırlar. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben meme küçültme ameliyatı olmak istiyorum. Sadece meme küçültme ameliyatı sonrası iz kalır mı diye endişe ediyorum. Bilgi verirseniz çok memnun olacağım.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme küçültme ameliyatlarında biz genellikle göğüs çevresinden meme altına doğru kesi yapmayı tercih ediyoruz. Operasyon esnasında meme içerisinde bulunan fazla meme dokusunu alıyor. Bunun sonucunda eğer sarkma olduğunu gördüysek fazla deriyi de keserek atıyoruz. İlk zamanlar ameliyatta attığımız kesilerin izleri gözle görülür şekilde oluyor. Operasyondan sonra iz kremlerini düzenli kullanın. Zaman içerisinde bu izin belirginliği fazlasıyla azalacaktır ve neredeyse gözle görülmez dereceye gelecektir. Sağlıklı günler diliyorum.

0

Leyla Hanım merhaba, ben 30 yaşındayım. Göğüslerim vücuduma göre çok büyük. Küçültme ameliyatı olmak istiyorum. Benim size sorum, meme küçültme ameliyatı sonrası iz kalır mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme küçültme ameliyatlarında çoğunlukla göğüs ucundan kesilerin yapılması tercih edilir. Meme içerisindeki fazla yağ dokusu alınır ve eğer sarkma gözlenirse fazla deri de kesilerek atılır. Operasyonda atılan bu kesilerin izleri ilk başlarda gözle görülür. Operasyon sonrası doktorunuzun size önerdiği iz kremini düzenli olarak kullanın. Bu izin belirginliğini azaltacaktır. Zamanla izlerde azalma olacak ortalama 1,5 – 2 yıl sonra da izleriniz belli belirsiz bir hal alacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba leyla hanım göğüslerimin büyüklüğünden memnun olmadığım için meme küçültme ameliyatı yaptırmak istiyorum ama meme küçültme ameliyatı yaptırırsam iz kalır diye de korkuyorum. Meme küçültme ameliyatında memede iz kalır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme küçültme ameliyatında meme içindeki yağ dokusu azaltılır ve gerek duyulursa fazla deri kesilir. Ameliyat sırasında memeyi küçültmek için açılan kesilerin izi kalır. Ancak bu izler dışarıdan bakıldığında doğrudan fark edilmeyecek şekilde açılır ve izler ilk zamanlar mor bir görüntüye sahipken zaman içinde açılır ve yaklaşık olarak 2 yıl içinde de kaybolur.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı