Meme küçültmede göğüs ne kadar küçültülür?

1.06K görüntülenmeMeme Estetiği
0
1 Yorum

Leyla hanım merhabalar, benim gögüslerim çok büyük kıyafet seçiminde çok zorlanıyorum. Ayrıca büyüklükten kaynaklı olan sırt ağrılarımda ayrı. Bu durum beni çok rahatsız ediyor. Çok araştırdım meme küçültme ameliyatı olmaya karar verdim. Fakat hocam meme küçültme ameliyatında meme ne kadar küçülmekte şu an 95 c cup sütyen giyiyorum. Ne kadar boyutta küçültme yapılabilir? Yanıtlarsanız çok mutlu olurum hocam. İyi çalışmalar dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba,meme küçültme ameliyatlarında kişinin vücut ölçüleri baz alınır. Meme boyutunun en uygun ölçüsü, doğal bir görünüm ve simetrik gögüslerin ortaya çıkması kişin memnuniyeti ve ameliyatın başarı açısından önemlidir. Dünya üzerinde genel standart ölçülere bakıldığında normal meme büyüklüğü B cup ve B/c cup ölçüleridir. Burada belirtilen cup meme büyüklüğünü ifade eder, bunu sütyen ölçüsü ile karıştırmamak gerekir. Çünkü kişiler genelde meme büyüklüklerini sütyen ölçüsü ile aktarırlar taleplerini bu şekilde belirtirler. Fakat bu doğru ifade ediş biçimi değildir. İfade ettikleri sütyen bedeni aslında meme hizasındaki sırt genişlikleridir. Bu durumda kişinin sırtının genişlemesi ile artar.Yani gögüs ölçüsünü sütyen ölçüsü doğru ifade etmez. Herkesin beden ölçüsü farklılık gösterir. Mesela normal ölçülere sahip olan bir kişide B cup göğüs orantılı ve normalken daha iri bir vücuda sahip olan kişide C cup daha normal durmaktadır. Bu durumlar göz önünde bulundurularak meme küçültme operasyonu düşünen kişilerde vücut ölçüleri dikkate alınarak ameliyat kararı verilmelidir. Böylece hastayı ve doktoru memnun eden sonuçlar elde edilecektir. Sevgiler

0

Merhaba hocam, göğüslerim kendimi bildim bileli çok büyükler. Kilo verdiğim halde hala vücuduma göre fazla orantısız duruyorlar. Bu durumu düzeltmek için meme küçültme ameliyatı olmak istiyorum. Ancak bir sorum var. Meme küçültmede göğüs ne kadar küçültülür?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme küçültme ameliyatında memelerin ne kadar küçülmesi gerektiği hastanın operasyondan beklentisi ve doktorun muayenesine bağlı olarak belirlenmektedir. Bu konuda herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Genellikle en ideal meme şekli ve boyutu hastanın fiziki yapısına göre planlanmaktadır. Fakat hastanın arzusu da yeni meme şeklinin nasıl olacağı konusunda oldukça belirleyici bir husustur.

0

Hocam merhaba, göğüslerim vücuduma göre fazla büyük. Bu nedenle oldukça orantısız vücut hatlarına sahibim. Aynaya bakınca hiç estetik görünmüyorum ve göğüslerim nedeniyle daha iri duruyorum. Bu durumu düzeltelim istiyorum fakat meme küçültme ameliyatında herhangi bir sınır var mı merak içindeyim. Rica etsem sorumu cevaplandırır mısınız? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, meme küçültme ameliyatında herhangi bir sınırlama söz konusu değildir. Hastanın beklenti ve arzusu ile doktorun muayenesi sonucunda ortak bir karara varılır. Bu karar doğrultusunda hastanın göğüsleri yeniden şekillendirilir. Meme küçültme ameliyatında memelere verilecek yeni şekil hastanın vücut yapısı, mevcut kilosu, omuzlarının genişliği ve göğüs çevresine göre değişiklik gösterir. Bu faktörler göz önünde bulundurularak ameliyat yapılması gerekir. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, benim vücudumda göğüslerim çok iri ve bu görüntü beni rahatsız ediyor. Daha küçük göğüslere sahip olmak istiyorum. Meme küçültmede göğüs ne kadar küçültülür? Bilgi verirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, meme küçültme ameliyatlarında genel olarak herhangi bir sınır koymaz genellikle hastamızın beklentilerini ve isteklerini dikkate alır bu doğrultuda bir yol çizeriz. Ancak şöyle ki burada ben de hastalarıma bazı tavsiyelerde ve yönlendirmelerde bulunuyorum. Çünkü ideal görüntüyü yakalamada fiziki yapı, boy, omuz genişliği gibi etkenlerin de önemi büyük. Aklınızdaki soruları size özel ve daha net şekilde cevaplamak üzere sizi merkezimize de bekleriz. Bu şekilde hem tıbbi geçmişinizi hem de belirleyici özellikleri daha net konuşup istek ve beklentileriniz doğrultusunda size özel tavsiyelerde bulunma imkanım olur. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, 28 yaşındayım. Vücut ölçülerim iyi aslında. Aşırı kilolu değilim. Ancak göğüslerim çok fazla iri. Özellikle kıyafet bedeni bulmakta çok zorlanıyorum. Meme küçültmede göğüs ne kadar küçültülür? Ameliyat olursam istediğim ölçülere kavuşabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bel ve göğüs ölçülerinin orantılı olmayışı bahsettiğiniz sıkıntıya sıklıkla yol açabilmekte ve bununla ilgili zorluklar yaşanabilmektedir. Meme küçültme ameliyatı ile istediğiniz ölçülere kavuşmanız mümkündür. Çünkü meme küçültme ameliyatlarında herhangi bir sınır bulunmaz. Burada sizin beklentiniz çok önemli. Ama tabii doktorunuzun yönlendirmelerini de kesinlikle dikkate almalısınız. İdeal ölçü sizin fiziki yapınızla, boyunuzla, omuz genişliğinizle ya da benzeri faktörler de göz önüne alınarak belirlenir. Hem beklentileriniz hem de doktorunuzun önerileri ile kararınızı verip istediğiniz ölçülere kavuşabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba leyla hanım, göğüslerim fiziki yapımla oldukça orantısız bir görünüşe sahip. Göğüslerim gereğinden büyük, giydiğim hiçbir kıyafet üzerime olmuyor ve omuzlarımda sürekli bir ağrı oluyor, göğüslerimin büyük olmasından dolayı olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden meme küçültme ameliyatı yaptırmak istiyorum. Ancak ben göğüslerimin çok küçülmesini istiyorum. Göğüslerimi istediğim kadar küçültebilir miyim, meme küçültme ameliyatında meme ne kadar küçültülür?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba. Evet, kişinin fiziki yapısına uygun olmayan büyük memeler sırt ve omuz ağrısı yapabilir, eğer ağrılarınızın sebebi memelerinizin büyük olması ise meme küçültme ameliyatından sonra ağrılarınız geçecektir. Meme küçültme ameliyatında memeler istenildiği kadar küçültülebilir, bu konuda herhangi bir sınırlama yok. Ameliyat öncesinde doktorunuzla birlikte fiziki yapınıza uygun olan göğüs ölçünüzü belirleyerek hayalinizdeki görünüme kavuşabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı