Meme küçültmede göğüs ne kadar küçültülür?

blank
1 Cevap

Leyla hanım merhabalar, benim gögüslerim çok büyük kıyafet seçiminde çok zorlanıyorum. Ayrıca büyüklükten kaynaklı olan sırt ağrılarımda ayrı. Bu durum beni çok rahatsız ediyor. Çok araştırdım meme küçültme ameliyatı olmaya karar verdim. Fakat hocam meme küçültme ameliyatında meme ne kadar küçülmekte şu an 95 c cup sütyen giyiyorum. Ne kadar boyutta küçültme yapılabilir? Yanıtlarsanız çok mutlu olurum hocam. İyi çalışmalar dilerim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba,meme küçültme ameliyatlarında kişinin vücut ölçüleri baz alınır. Meme boyutunun en uygun ölçüsü, doğal bir görünüm ve simetrik gögüslerin ortaya çıkması kişin memnuniyeti ve ameliyatın başarı açısından önemlidir. Dünya üzerinde genel standart ölçülere bakıldığında normal meme büyüklüğü B cup ve B/c cup ölçüleridir. Burada belirtilen cup meme büyüklüğünü ifade eder, bunu sütyen ölçüsü ile karıştırmamak gerekir. Çünkü kişiler genelde meme büyüklüklerini sütyen ölçüsü ile aktarırlar taleplerini bu şekilde belirtirler. Fakat bu doğru ifade ediş biçimi değildir. İfade ettikleri sütyen bedeni aslında meme hizasındaki sırt genişlikleridir. Bu durumda kişinin sırtının genişlemesi ile artar.Yani gögüs ölçüsünü sütyen ölçüsü doğru ifade etmez. Herkesin beden ölçüsü farklılık gösterir. Mesela normal ölçülere sahip olan bir kişide B cup göğüs orantılı ve normalken daha iri bir vücuda sahip olan kişide C cup daha normal durmaktadır. Bu durumlar göz önünde bulundurularak meme küçültme operasyonu düşünen kişilerde vücut ölçüleri dikkate alınarak ameliyat kararı verilmelidir. Böylece hastayı ve doktoru memnun eden sonuçlar elde edilecektir. Sevgiler

blank

İyi günler Leyla Hocam, 43 yaşındayım, boyum 1.52. Benim göğüslerim vücuduma oranla büyük, bu yüzden uzun yıllardır sırt ve omuz ağrısı çekiyorum. Meme küçültme ameliyatında memeler ne kadar küçültülebilir? Bana bu konuda bilgi verebilirseniz çok memnun olurum.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Kasım 9, 2020

İyi günler, göğüs küçültme operasyonlarında memedeki fazla olan meme dokusu, yağ ve deri çıkartılır. Memeye form verilir ve memelerin daha küçük, sıkı ve hafif hale gelmesi sağlanır. Bu ameliyatta areola adı verilen meme halkası da küçültülebilir böylelikle şekil olarak küçük ve vücut yapısıyla orantılı güzel memeler oluşturulur. Bu operasyonda areola çevresinden meme altına doğru dik bir kesi izi açılır. Ters T şeklinde olan kesi iziyle memelerdeki 100 gr ve üstü doku çıkartılabilmektedir. Memelerin ne kadar küçülebileceği kişinin vücut yapısına bağlıdır. Vücut yapısıyla orantılı olan bir meme formu kadını hoş ve genç göstermektedir. Kesi izi memenin kat yerine geldiği için yatay çizgi belli olmamaktadır. Dikey olan çizgi başlarda pembe olsa da izler zaman içinde belli belirsiz olmaktadır. Ameliyattan yaklaşık olarak 10 gün sonra dikişler alınmakta ve hastaya sporcu sütyeni takması önerilmektedir. Sporcu sütyeniyle beraber memelerin yeni şekli korunur ve darbelere karşı kısmen koruma sağlanır. Sporcu sütyeninin en az dört hafta boyunca kullanılması gerekmektedir. Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar