Mezolifting ile Yıllara Meydan Okuyun

Mezolifting, yüz ve vücut üzerindeki problem alanlarını azaltmayı amaçlayan cerrahi olmayan bir cilt gençleştirme tedavisidir. Mezoterapi tedavisi yüz, boyun ve göz altı gençleştirme ve ayrıca saç dolgunlaştırma amacı için kullanılabilir. Mezoterapi tedavileri Hyaluronik asitin doğrudan mezoderm içine (derinin orta tabakası) enjekte edilmesiyle oluşur. Bu işlem, kolajen ve elastin üretimini teşvik ederek cildinizi besler ve canlandırır ve cildinizin metabolizmasını uyarır. Mezoterapi enjeksiyonları sonrasında yüzünüz daha ​​dolgun, nemlendirilmiş, parlak, ışıltılı ve daha sıkı görünecek.

Mezolifting nedir?

Yüz mezoterapisi, cildi canlandıran ve yüz yaşlanmasını önleyen maddelerin cilt altına enjekte edilmesine dayanır. Ayrıca bu tedavi sadece cildi yenilmekle kalmaz aynı zamanda yüzümüze sıkılık, elastikiyet ve dinçlik kazandırır. Tüm yüz boyun, dekolte bölgesi ve ellerde kullanılabilir.

Mezoterapide kullanılan maddeler, nemlendirici ile kombine edilmiş besleyici kremlere benzer bir etkiye sahiptir, ancak doğrudan cilde enjekte edildiğinde etkisi daha fazladır. Kısacası, yüz mezoterapisi, vitaminler ve diğer besin maddelerinin yüzünüze daha genç ve sağlıklı görünmenize yardımcı olacak şekilde enjekte etmesidir.

Mezolifting uygulaması

Mezoterapi, Hyalüronik asitin epidermise ve mezoderm (orta tabaka) içine küçük yüzeysel enjeksiyonlar ile uygulanması işlemine dayanır. Mezoterapi cilt dokusunu beslemeyi ve gençleştirmeyi, hücre aktivitesini artırmayı ve kollajen ve elastin üretimini teşvik etmeyi sağlar. Mezoterapi enjeksiyonları sonrasında cildiniz nemlendirilmiş, parlak, ışıltılı ve daha sıkı görünecektir. Mezoterapinin etkili olması için 2-4 hafta aralıklarla 4-6 seans önerilmektedir.

Tedaviden sonra 24-48 saat içinde yüzünüzde yüzeysel şişlik ve küçük iğne izleri olabilir. Bu izler göz çevresinde biraz daha uzun sürebilir, bu yüzden hastaların birkaç gün iyileşme süresine ihtiyacı olabilir.

Mezolifting tedavisinin faydaları

Cilt gençleştirme

Cildin sıkılığını ve esnekliğini arttırma

Cilt parlaklığını arttırmak

Kırışıklıkların önlenmesi

Yorgun görünümü azaltma

Mezoterapi enjeksiyonları neler içerir?

Yüz mezoterapisinde kullanılan bu maddeler, antioksidanlar, amino asitler, vitaminler ve minerallerden oluşur. Cilt hücrelerini nemlendirmek ve beslemek ve iyi bir kolajen üretimini teşvik etmek için gerekli maddelerdir.

Yüz mezoterapisinde kullanılan diğer ürünler:

Hyalüronik asit: Vücudumuzda doğal olarak bulunan bir bileşendir. Cildi nemlendirir ve sağlıklı görünmesini sağlar. Yıllar içinde hyalüronik asit azaldığı zaman, cilt kırılgan hale gelir, incelir ve küçük kırışıklıklar ve doku kayıpları oluşturmaya başlar. Bu maddeyi yüz mezoterapisinde uygularken, cildi içeriden yeniden nemlendirilmesi sağlanır.

Dietilaminoetanol: Bu madde hücresel plazma membranının stabil ve antioksidan rolünü yerine getirir ve cildimizi hasardan korur.

Mezolifting seansları

Cildin altına küçük vitamin enjeksiyonları, mineraller ve antioksidanlar uygulanmasından oluşur. Bu işlem 15 ila 20 dakika arasında sürebilir.

Yüz mezoterapisi için, en etkili sonuçlara sahip olmak isteyenler 8 ile 14 seans yaptırmalıdır. Her bir seans bir hafta arayla yapılabilir. 2 sene sonra yüz mezoterapisi tekrarlanmalıdır. Böylece lifting etkisi yaratarak cilde kaybettiği canlılığı ve gerginliği geri kazandırır.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir