Yüz Germe

Mini Face Lift

mini face lift

mini face lift Yüzümüz, vücudumuzun ilk olarak kırışmaya ve sarkmaya başlayan bölgelerin başında gelir. Yüzümüzde yaptığımız mimikler, gülmek, ağlamak gibi aktiviteler zamanla deri altındaki kasların deforme olmasına, dolayısıyla ciltte kırışıklıklara yol açar. Özellikle yağlı cilde sahip olan kişilerde yüz sarkması daha hızlı gelişme gösterebilir. Mini face lift ameliyatı, yüzün orta alt ve boyun kısmını hedef alarak yüzde daha genç ve dinamik bir görünüm hedefler. Minimal kesiler kullanılarak yapılan mini facelift ameliyatında alt yüz germe ve boyun germe beraber yapılarak izler kulak arkasına ve saç içine gizlenir ve yüzde ameliyat izi kalmaz. Eğer sizin de yüzünüzde sarkmalar oluşmaya başladıysa, cildinizdeki kırışıklar sizi rahatsız ediyorsa genel anesteziye gerek kalmadan mini face lift yaptırarak en az 10 yaş daha genç görünmek hayal değil.

Mini face lift nedir?

Mini face lift, yüzün ortaya yakın kısmını çene kenarlarını ve boyun bölgelerini kapsayan bir alt yüz germe ameliyatıdır. Yaşlanmaya bağlı oluşan kırışıklar ve sarkmalar sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve solgun gösterir. Mini facelift ameliyatında, minimal kesiler kullanılarak ameliyat izleri yüzün doğal kıvrımlarının arasına gizlenir. Dışarıdan bakıldığında ameliyat izleri belli olmaz, yüzünüzde doğal bir gençlik etkisi görülür. Boyun bölgesinde ve alt yüzde olan sarkma toparlanır.

Mini facelift estetiği yaptıran hastalar, ameliyattan 3 ay sonra aynada kendilerini 10 yaş daha genç gördüklerini söylüyorlar. Yaşlılığı kadere bırakmak istemeyen, kendini genç ve güzel hissetmek isteyen kişiler için mini yüz germe doğru bir tercih olacaktır.

Mini face lift kimlere uygundur?

Mini yüz germe genellikle 30 yaşının üzerindeki kişiler tarafından tercih ediliyor. Mini yüz kaldırma estetiği hem kadınlar hem de erkekler için uygundur. Çene bölgesinde, boyunda ve yanaklarında sarkma ve deforme olan kişiler için en pratik alt yüz germe ameliyatı mini face lift ameliyatı olacaktır. 

Mini face lift ameliyatı nasıl yapılır?

Mini face lift estetiği lokal anestezi altında yapılır. Mini face lift ameliyatında orta dereceli sarkmalar genel anesteziye gerek kalmadan giderilir. Yüzün alt orta ve boyun bölgesindeki sarkma ve kırıklık miktarına göre kulak önünden yapılan kesi ile alt yüz germe yapılır. Fazla deri çıkarılır ve alt bölgeler toparlanır ve böylece yüz yukarıya doğru taşınır, cildin daha genç ve kırışıksız görünmesi sağlanır. Mini yüz germe ameliyatında cilt altı dokuları, eski doğal yerlerini alırlar. Böylece yüzdeki sarkma ortadan kaldırılır ve cilt 10 sene öncesinde olduğu gibi daha dinç ve sıkı görünür. Mini yüz kaldırma ameliyatında ameliyat izleri kulak önüne ve arkasına gizlendiği için görülmez. Ameliyat ortalama 1 ila 2 saat arasında sürer. Alt yüz germe olarak düşünülebilecek mini facelift aslında en sık karşılaşılan problem olan alt yüz ve boyun bölgesindeki sarkmayı tamamen toparlar ve jawline hattını ortaya çıkarır.

Mini face lift, klasik yüz kaldırma estetiğinden farklı mıdır?

Mini face lift, klasik yüz germe veya yüz kaldırma ameliyatından daha farklıdır. Daha minimal kesiler kullanılarak ortaya doğal bir sonuç çıkması amaçlanır. Alt yüz germe 30+ yaşlarındaki hastalar için, henüz tüm yüzde sarkması olmayan ancak boyun ve alt yüz bölgesinde sarkma ve gevşeme olan kişlerde jawline hattını toparlamak için yapılır. Bu çok yaşlanmadan cildindeki sarkmaları kontrol altına almak isteyenler için önerilir. Mini facelift yaptırarak yaşlılığın etkilerini durdurabilir, ve yüz gerdirme ameliyatını olabildiğince erteleyebilirsiniz. Eğer hastanın göz çevresinde ve kaşlarında deformasyonlar varsa, yanaklarındaki sarkmalar yoğunsa mini yüz germe yerine tam yüz gerdirme yaptırmasını öneririz. 

Mini face lift sonrası iyileşme süreci

Mini face lift ameliyatından sonra yüzde şişlik ve morluk oluşması normaldir. Bunlar ilk haftadan sonra zamanla kaybolur. Hastanın günlük hayatına dönmesi için ortalama 3 gün gerekir. Sonrasında yavaş yavaş makyaj yapmaya ve mimiklerinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Mini yüz germe ameliyatından sonra en doğal ve etkili sonucu ödemleriniz tamamen indikten sonra göreceksiniz. Bu süreç 2 haftayı kapsayabilir. 

Mini face lift fiyatları nelerdir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak alt yüz gerdirme olarak da bilinen mini yüz germe fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Mini Face Lift” İçin 32 Soru Soruldu

 1. Leyla dedi ki:

  Mail yoluyle mini facelift fiyat bilgisi alabilir miyim?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, tarafınıza mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 2. Selda dedi ki:

  Mini Face lift için fiyat alabilir miyim

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 3. melek dedi ki:

  İyi çalışmalar mini face lift için fiyat bilgisi alabilir miyim?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 4. Liliana dedi ki:

  Merhaba acaba mini face lift’in fiyati nedir?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için tarafınıza mail atılmıştır.
   Sevgiler,

 5. Seyma dedi ki:

  Facelift ne kadar

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

 6. Tuğçe dedi ki:

  Ben de mini face lift için fiyat bilgisi alabilir miyim?

  1. Op. Dr. Leyla Arvas dedi ki:

   Merhaba, fiyat bilgisi için mail ile dönüş yapılmıştır.
   Sevgiler,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.