Nefes alma problemim için yapılan ameliyatta estetikte yapılabilir mi?

1.63K görüntülenmeBurun Estetiği (Rinoplasti)
0
1 Yorum

Leyla Hanım merhabalar, burnumda ki etten dolayı nefes alırken çok zorluk çekiyorum. Bunun için ameliyat olacağım. Size sorum şu: Nefes alma problemim için yapılan ameliyatta estetikte yapılabilir mi? Bir sorun oluşur mu? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar. Hayır hiçbir sorun oluşmaz. Nefes alma probleminizin giderilmesi için yapılan operasyonda burnunuza estetik bir görünüm de kazandırılabilir. Sağlıklı günler dilerim…

0

Doktor Hanım merhaba, ben nefes almamda problem olduğu için ameliyat olacaktım. Aynı anda burun kemeri de düzeltilse. Nefes alma problemim için yapılan ameliyatta estetik de yapılabilir mi? Sorun yaşar mıyım?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, söylediğiniz sorunların biri sağlığınız diğeri ise estetik görünümünüzle ilgili. Biz bu sorunlara ayrı ayrı müdahale edebildiğimiz gibi tek seferde kombine şekilde de uygulamalar yapabiliyoruz. Burada tek etki edici faktör ameliyattaki sürenin uzaması olur. İki ayrı işlemin tek seferde yapılıyor olmasından kaynaklı bir sorun yaşanmaz. Hatta iki operasyon aynı anda yapılırsa iyileşme sürecinizle ilgili de avantaj sağlanmış olur. İki ameliyat için iki iyileşme süreci yerine tek seferde tüm sorununuzu halledebilirsiniz. Muayene için gelebilirseniz genel sağlık durumunuzu da tespit edelim. Bir problem yoksa istediğiniz zaman ameliyat olabilirsiniz. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, nefes alma sorunum için yakın zamanda ameliyat olmak istiyorum. Aynı zamanda kemerli burun yapısına sahip olduğumdan bunu da düzelttirmek için ameliyata ihtiyacım var. Fakat iki ayrı operasyona girmek istemiyorum. Acaba nefes alma problemim için yapılan ameliyatta estetik de yapılabilir mi? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, normal şartlarda nefes alma problemi için yapılan operasyon ile estetik amaçlı yapılan burun ameliyatı farklı iki uygulama olarak gerçekleştirilir. Ancak iki operasyonun da tek bir çatı altında gerçekleştirilmesinde herhangi bir sorun bulunmadığından genel sağlık durumunuz elverişli ise bu iki işlemi de kombine şekilde uygulatabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Selamlar Leyla Hanım, uzun zamandır burnumdan nefes almakta güçlük çekiyorum. Özellikle uyurken çok düzensiz ve hızlı nefes alıyorum, eşim nefesimi de tuttuğumu söylüyor. Bu durumu çözmek için doktora gittim ancak o ameliyatı önerdi. Benim merak ettiğim ise şu, burnum kemerli olduğundan bunu da düzelttirmek istiyorum ama ayrı iki ameliyata girmek beni korkutuyor. Acaba nefes alma problemim için yapılan ameliyatta estetik operasyon da olabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, nefes alma zorluğunu gidermek için yapılan ameliyat kulak burun boğaz doktorları tarafından yapılır. Kemerli burun yapınızı ortadan kaldırmak ise estetik cerrahinin alanıdır. Normalde bu operasyonlar ayrı uygulanır ancak sizin gibi kombine ameliyat arzusuyla gelen hastalarımıza aynı anda iki işlemi de yapmaktayız. Eğer genel sağlık durumunuz da elverişli ise kliniğimize gelerek uygulamayı başlatabiliriz. Sağlıkla kalın.

0

Leyla Hocam merhaba, benim nefes alma ile ilgili sorunum var. KBB doktoruna gittim. Burun kanallarım darmış. Bunun için ameliyat olmam gerekirmiş. Zaten estetik de olmak istiyordum. Nefes alma problemim için yapılan ameliyatta estetik de yapılabilir mi?  İkisini aynı anda olsam olur mu? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bu iki operasyonu uzman bir hekim kombine şekilde tek bir ameliyatta gerçekleştirebilir. Normalde nefes yollarının açılması ayrı bir operasyon, buruna estetik müdahale ayrı bir operasyondur ancak tek ameliyatta yapılmasında da sakınca yoktur. İki müdahalenin aynı ameliyatta olması ameliyat süresine etki eder. İyileşme sürecinde ya da farklı konularda olumsuz bir etki yaratmaz. Aksine tek seferde iyileşmek için de avantaj sağlar. Genel sağlık durumunuz ile ilgili bir sıkıntınız yoksa yaptırabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

İyi günler Leyla Hanım. Uzun süredir nefes alma ile ilgili problem yaşıyorum. Özellikle konuşurken ve de geceleri uyurken nefes almakta zorlanıyorum. Hatta bu bende horlamaya bile sebep oldu. Geceleri nefesim yüzünden aniden uyanıyorum hep ağzımdan nefes aldığımı fark ediyorum. Bununla ilgili gittiğim KBB doktoru burun kanallarımın dar olduğunu söyledi, ameliyat ile çözülebilirmiş. Kemerli bir burnum var. Ameliyat olacakken o da hallolsun diye düşündüm. Nefes alma problemim için yapılan ameliyatta estetik de yapılabilir mi? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, nefes alma yollarının açılması ve burnun estetik olarak şekle sokulması iki ayrı operasyon olmasına rağmen uzman bir hekim tarafından kombine şekilde tek bir ameliyatta uygulanabilir. Bu aslında sıklıkla karşılaştığımız bir durumdur. Hastalarımız nefes alma problemini çözmek için oldukları operasyonda daha sonra tekrar ameliyat olmak istemediklerinden varsa estetik bozuklukların da giderilmesini isterler. Bu kombine operasyonda hem nefes alma kanallarının açılması sağlanır hem de görüntüde bozukluk yaratan kısımlar düzeltilerek estetik bir şekle sokulur. Bu tip durumlarda operasyon süresi uzayabilir ancak iki operasyonun aynı anda yapılması iyileşme sürecinde herhangi bir farklılığa neden olmaz. Gönül rahatlığıyla hem nefes alma hem de estetik problemlerinizin çözümüne tek bir ameliyatta kavuşabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı