Nefes alma problemim için yapılan ameliyatta estetikte yapılabilir mi?

blank
1 Cevap

Leyla Hanım merhabalar, burnumda ki etten dolayı nefes alırken çok zorluk çekiyorum. Bunun için ameliyat olacağım. Size sorum şu: Nefes alma problemim için yapılan ameliyatta estetikte yapılabilir mi? Bir sorun oluşur mu? Teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhabalar. Hayır hiçbir sorun oluşmaz. Nefes alma probleminizin giderilmesi için yapılan operasyonda burnunuza estetik bir görünüm de kazandırılabilir. Sağlıklı günler dilerim…

blank

Hocam merhaba, Benim yaşım 22 ama çok büyük nefes alma problemi yaşıyorum aynı zamanda sporcuyum bu tıkanmalar erken yorulmama sebep oluyor. Bunu çözerken aynı zamanda estetik düzeltme de yapılabilir mi? Nefes Alma Problemim İçin Yapılan Ameliyatta Estetikte Yapılabilir mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Nefes almaya yardımcı olmak için iç burun rekonstrüksiyonuna ihtiyaç duyan hastalar aynı zamanda estetik sonuçlar da isteyebilir. Bu oldukça gözlemlenen bir beklenti olmakla beraber elbetteki uygulanabilir işlemlerdendir. Burun yapısı, solunum yolları ve boşlukların hassas bir kombinasyonudur. Bu yapı biraz bile olsa değiştiğinde, nefes alma güçlüklerine katkıda bulunabilir ve hastanın yaşamdan zevk almasını büyük ölçüde azaltabilir. Hastalar burun yapılarına travma geçirmiş veya basitçe bir kusurla doğmuş olsunlar, hem sorun giderme hem de estetik amaçlarla bu işlemi tercih edebilirler.

blank

Merhaba, Leyla Hocam, benim çocukluğumdan beri bir nefes alma problemim var. Nefes alma problemimi çözmek için yapılan ameliyatla beraber estetik ameliyatı da aynı anda yaptırabilir miyim?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ocak 15, 2021

Merhaba, nefes alma problemi ve estetik burun ameliyatları aynı gibi görünse de birbirinden tamamen farklı iki operasyondur. Kişide eğer nefes alma sıkıntısı varsa bu problemin çözümü Sektoplasti denilen burun kanallarına yönelik bir operasyondur. Sektoplasti operasyonunda burnun iç ve orta kanallarını kapsayan ve burun kemiği eğriliğinden kaynaklanan nefes alma problemini gidermeye yönelik bir operasyondur. Burundaki şekil bozukluğunun düzeltilmesi ise Rinoplasti ile mümkündür. Sektoplasti ve Rinoplasti birleştirilerek operasyon yapılmasına Septorinoplasti adı verilir. Nazal operasyonlara oranla biraz daha uzun süren bu ameliyatın iyileşme süresi ise diğer iki operasyonla aynıdır. Bu estetik operasyonun sonuçları kalıcı olması bakımından uzman bir hekim tarafından titizlikle yapılması gerekmektedir. Fasiyal yüz analiziyle kişinin yüzü ayrıntılı olarak incelenerek hastaya bilgi verilir. Bu noktada hasta ile hekimin aralarındaki iletişimin kuvvetli olması, hastanın problemini ve istediği burun şeklini hekime ayrıntılı olarak ifade edebilmesi operasyondan sonra hasta memnuniyeti bakımından önemlidir. Hastaya özel kişiselleştirilmiş burun ameliyatları yüz formuyla tam uyumlu olarak tasarlandığı için hasta operasyondan sonra mutlu olmaktadır.

blank

Merhaba hocam, 38 yaşındayım ben, geçtiğimiz ay kulak burun boğaz doktoruna nefes almakta zorlandığım için gittim. Yıllardır bu problemin sıkıntısını çekiyorum. Doktor bana burun kanallarımın çok dar olduğunu söyledi. Aslında yüzüme göre büyük sayılabilecek bir burnum var. Burnumun büyüklüğüne rağmen burun kanallarımın bu kadar dar olabileceğini hiç düşünmemiştim. Nefes alma problemim için yaptıracağım ameliyatta burnumun küçültülmesi için estetik de yaptırabilir miyim? Teşekkürler hocam.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 27, 2020

Merhaba, burnunuzla ilgili şikayetinizi ve yaşadığınız durumu çok güzel ifade etmişsiniz. Nefes alma problemini Sektoplasti operasyonuyla çözmekteyiz. Siz aynı zamanda burnunuzun estetik olarak yüzünüze büyük geldiğini ve görünümünde değişiklik yapmak istediğinizi belirtmişsiniz. Burnun estetik olarak formunun değiştirilmesine Rinoplasti denilmektedir. Bu iki operasyonun birleşimine Septorinoplasti adı verilir. İki işlem birbirinden oldukça farklıdır. Septoplasti operasyonu burnun orta ve iç bölmesinde, burun çatısına destek veren kemik duvarı eğriliklerinin düzeltildiği bir operasyondur. Rinoplasti ise şekil bozukluklarının düzeltilmesinde yapılan operasyonun ismidir. Bu iki operasyon birleştirilerek tek seferde yapılabilmektedir. Normal burun estetiği operasyonlarına nazaran daha uzun süren ameliyatta, iyileşme süresi diğer operasyonlarla aynıdır. Fasiyal bir analizle yüze uygun şekilde planlanan operasyonda kişinin yüz analizi ayrıntılı olarak incelenir ve yapılacak olan operasyon hakkında kişiye ayrıntılı bilgi verilir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar