Op. Dr. Leyla Arvas PRP Yöntemi Hakkında

Ne kadar heyecanlı olduğumu anlatamam. Şu anda bir hastanenin bekleme salonundayım. Az önce bir hasta doktorun odasına alındı. Kulak misafiri oldum, yüzündeki beni aldıracakmış. Ondan sonra da sıra bende. Hemşire yanıma yaklaştı ve bilgilerimi aldı. Adımı, soyadımı, yaşımı, herhangi bir rahatsızlığım olup olmadığını sordu, hızlıca yanıtladım. Ancak kalbim ağzımdan fırlayacak gibi! Birkaç arkadaşım PRP isimli yöntemi anlatmıştı, onu yaptırmak üzere bu hastaneye geldim. Vampirlerin yöntemi olarak da bilinen tedavinin birkaç videosunu bu hastaneye gelmeden önce izledim. Açıkçası bekleme odasından bir an önce dışarı kaçma hissiyatını oluşturdu izlediğim görüntüler. Görüntülerde kocaman şırıngalarla kanınız alınıyordu ve yine kocaman şırıngalarla bu kan yüze enjekte ediliyordu. Deyim yerindeyse korkunçtu. Daha önce bu yönteme ilişkin pek çok haber yapmıştık. Aradaki tek fark şimdi bu yöntemi deneyecek olmamızdı… Aradan yarım saat geçti, su içtim, kahve içtim ve doktorumuz bana doğru yaklaştı. Merhaba sohbetinden sonra Sizi odaya alalım sesini duyduğumda başıma ağrılar girdi. Korkunun ecele faydası yok misali odaya doğru eşlik ettim doktorla.

Doktorumuz Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Leyla Arvasla ilginç bir deneyim yaşıyoruz şimdi. İlk önce kanımı aldılar kolumdan ama izlediğim görüntülerdeki gibi bir şırıngayla değil. Canım yanmadı yani. Sonrasında kanımdan elde ettiğimiz onarıcı hücrelerim ve büyüme hormonlarım santifirüj edilerek yüzüme enjekte edildi. Yüzüme uyuşturucu bir krem sürüldüğünde İşte bittiğim son nokta diye düşünsem de öyle olmadığını işleme başladıktan sonra gördüm. Acı veren bir yöntem değil… Yüzümdeki değişimi şu anda pek çok kişi fark etmiyor, inatla ne olduğunu söylemiyorum. İyi dinleniyorum, İyi uyuyun diyorum sadece…

Ayşegül Aldinç, Tiger Woods ve Madonnanın sıkça başvurduğu yöntemin özelliği kişilerin kendi kanıyla gençleşmesi…

PRP, özellikle güneşten etkilenen ciltlerdeki renk sorunlarına, ciltteki kuruluk ve hasara, ince kırışıklıklara ve izlere çözüm getirerek 30 yaş üstü her cilde sağlık, parlaklık kazandırmak için uygulanabiliyor. Sonuçlar; kişinin yaşı, cildinin güneşten ne kadar etkilendiği, sigara içme, stres ve beslenme durumları ile değişmekle beraber 1-3 hafta içerisinde görülmeye başlanıyor.

Kolunuzdan alınıp santrifüj edilen kan ayrıştırılıyor, kanın alyuvar ve akyuvarlar gibi şekilli elemanları dibe çökerken trombositten zengin bölümü de ortaya çıkarılıyor. Bu plazma özel bir işlemle alınıyor ve tedavi edilecek bölgeye mikroenjeksiyonlar yoluyla yüze veya saça enjekte ediliyor. İşlem yaklaşık 30 dakika sürüyor ve aynı gün içerisinde kişi evine dönebiliyor.

Uygulamadan sonra cilt, daha nemli, gergin, parlak ve daha açık renkli görünür. Saç dökülmelerini engellemek, saçların kalitesini ve miktarını artırmak için de saçlı deriye uygulanıyor…

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir