Örümcek ağı askı yöntemi

Yaşlanmanın etkisiyle sarkan yüz hatlarınızı örümcek ağı askı yöntemi ile yukarı doğru toparlayabilirsiniz. Örümcek ağı askı yöntemi, eriyebilen PDO iplerle yapılır. Medikal iplerle yapılan yüz askılama yöntemi sayesinde yüz, boyun ve dekolte bölgesinde istediğiniz kontür görünümünü elde edebilir, ameliyatsız bir gençlik etkisi yaratabilirsiniz. Örümcek ağı yöntemiyle yapılan askı yönteminin kalıcılığı 2-3 senedir. Ağrısız ve acısız gerçekleşen uygulama sonrası günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Örümcek ağı askılama yöntemi ile tanışın

Yüz germe estetiği olmak istemeyen fakat yüzündeki sarkma ve kırışıklardan pratik bir şekilde kurtulmak isteyen kişiler için askı yöntemleri ön plana çıkıyor. En popüler askı yöntemlerinden biri de örümcek ağı askı yöntemidir. Örümcek ağı askı yönteminde, PDO iplikleri cilt altına yerleştirilir ve yüzdeki asılacak olan bölgeler hekim eşliğinde belirlenir. İplerle birlikte deri de çekilerek hastanın yüz hatlarında lifting etkisi sağlanır. Örümcek ağı yöntemi izsiz olarak tamamlanır.

Askı yönteminde nelere dikkat etmelisiniz?

Örümcek ağı askı yönteminde kullanılan ipler, mimiklerle ve yüz hatlarıyla uyumludur. Bu nedenle uygulama sonrası yüzünüzde sahte bir ifade oluşmaz. Askılama yönteminden sonraki ilk 1-2 gün yemek yemekte, konuşmakta ve mimik hareketlerinde zorluk çekmeniz normaldir. 3.günden itibaren bu şikayetleriniz geçecektir. Hassas cilde sahip olan kişilerde uygulamadan hemen sonra şişlik ve kızarıklık oluşabilir. Buz maskesi yaparak işlemin etkisinden hızlıca kurtulabilirsiniz.

Örümcek ağı tekniği nedir?

Örümcek ağı uygulamasında NovaThreads yöntemi kullanılır. NovaThreads, vücut tarafından güvenli bir şekilde emilim sağlanması için özel olarak tasarlanmış, PDO adı verilen biyolojik olarak uyumlu bir malzemeden yapılan dikişlerdir. NovaThreads yaklaşık dört ila altı ay boyunca yerinde kalır, altı ay sonra yavaş yavaş çözünürler. Uygulamanın etkisini 2 yıl boyunca yüzde görmek mümkündür. Bu uzun süreli etki, kollajen infüzyonundan kaynaklanan cilt durumundaki kalıcı iyileşmeden kaynaklanır.

NovaThreads deri toplamak yani lifting etkisi yaratmak için uygundur. Hastalar genellikle, yaşlanma belirtilerinin belirginleştiği ortak sorun alanlarını hedeflemek için yüzlerinin etrafındaki (ağzın köşesi veya kaşlar gibi) stratejik konumlara yerleştirilmiş yumuşak dikişlerle daha genç bir etkiye kavuşturulur.

Diğer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir