Brezilya Poposu (BBL)

Popo Estetiği

Popo Estetiği Popo estetiği, ince bel ve dolgun görünümlü kalçaları hedefleyen ve uygulamada liposuction ve yağ enjeksiyonunu kullanan estetik uygulamadır.

Dik kalça kıvrımları ve ince bacaklara sahip olmaya karar vermenin tam zamanı…Kadınların en çekici bölgeleri, vücudun en merkezi bölümü olan bel, kalça ve basen bölgesidir ve aslında farkında bile olmadan odaklandığımız ilk bölümdür. İnce belli sahip dik ve kalkık popoya sahip kadınlar hemen dikkat çeker. Ayrıca bacaklar, dikkat çeken ve vücudun orantısı hakkında fikir veren bölgelerdir. Maalesef Türk kadınları olarak ortak sıkıntımız geniş basenler ve kalın bacaklara genetik olarak sahip olmamızdır. Tabii buna aşırı kilo alıp vermeler, yediğimiz abur cuburlar, spor alışkanlığının olmaması, doğum sonrası şekil bozuklukları eklenince durum kontrol edilemez hale geliyor. Bu durumun çözümü ise popo ve bacak estetiğini sağlayacak her türlü yönteme açık olmaktan geçiyor.

Popo Estetiği nasıl yapılır?

Popo estetiği, poponun şekline göre fazla bölgelerden yağın alınması ve ihtiyaç olan bölgelere yağ enjeksiyonu ile doldurularak istenen şeklin verilmesi işlemidir.

Liposuction yöntemi

Günümüzde cerrahi olmayan pek çok yöntem mevcuttur. Ancak kalıcı çözüme ulaşmanın yolu estetik cerrahiden geçiyor.
Günümüzde bacak, basen, kalça ve bel bölgesindeki yağlarını aldırmak ve vücut şekillendirmek isteyen herkes cerrahi kelimesini duyunca korkuyor. Çünkü herkesin çevresinde klasik liposuction yaptırıp sonuçlarından mutsuz olan biri var. Ameliyat sonrası bacaklarında dalgalanmaları olan, belli yerlerinde çukurluklar kalan, popo altı bölgesinde sarkmaları olanların sayısı hiç de az değil. Ancak teknolojik gelişmeleri kullanıp bunları cerrahi beceriyle birleştirdiğimizde en güzel popo estetiği sonuçları elde edebiliriz.

VASER ve LAZER Liposuctionın farkı nedir?

Estetik cerrahi prosedüründe  de en çok kullanılan yöntem dünyada da olduğu gibi liposuction yani yağ alma yöntemidir. Teknolojik gelişmelerin hızlanmasıyla beraber klasik liposuction yerini yeni yöntemlere bırakmıştır. Ultrasonik (VAZER) ve LAZER liposuction bunlardan en sık kullanılan tekniklerdir. VAZER ses dalgalarıyla sadece yağ dokusunu eriterek etki eder. LAZER ise ısı etkisinden faydalanmak için kullanılır.
Bu iki yöntemi doğru hastalarda ayrı ayrı kullanacağımız gibi beraber kullanarak da istediğimiz sonuçlara daha hızlı ulaşabiliriz. VASER ile yağları parçalayıp uzaklaştırabiliyoruz. Sadece yağ dokusunu görüp parçalayan bu teknolojiyle daha diffüz, dalgalanmaların olmadığı bir görünüm elde edebiliyoruz. Özellikle bel çevresi ve basenler kalın derin yağ dokusuna sahiptir. Bu bölgelerde derin ultrasonik liposuction çok etkilidir. Yine aynı bölgedeki cilt altı yüzeysel yağ tabakası sert ve sıkı olduğundan pürüzsüz bir görünüm elde etmek için de VASER’ı kullanıyoruz.

Bacak ve popo bölgesine Liposuction nasıl yapılır?

Bacak içleri ve popo altı bölgesi ise cilt yapısı oldukça ince hassas bölgelerdir ve her an sarkmaya meyillidir. Yüzeysel cilt altı yağ dokusu oldukça incedir ve sünger gibi bir yapısı vardır. Bu bölgedeki yağlanma artışı aynı zamanda selülit görüntüsüyle karşımıza çıkar. Liposuction ile içi boşaltılırsa iç bacakta ondülasyon dediğimiz dalgalanma, bacak arkasında-popo altında ise banana roll denilen popo sarkması meydana gelerek istenmeyen görünüm ortaya çıkar. Bu yüzden özellikle özellikle popo estetiğinde, bu bölgelerde derin vaser liposuction yapmaktayız. Yüzeysel cilt altı bölgede ise yağ dokusunu boşaltmak yerine burayı daha da sıkılaştırmak için LAZER teknolojisini kullanmaktayız. Böylece içten cilt altındaki bağ dokusuna LAZER enerjisi uygulayarak (re-tightening) daha hızlı sıkılaşmasını sağlamaktayız.
Aslında popo ve bacak bölgesi estetiği bir bütün olarak değerlendirilmeli ve birbiriyle devamlılığında yumuşak bir geçiş göstermelidir. İki yeni teknolojiyi birlikte uygulayarak şekil verdiğimizde hem fazla yağ dokularını alarak popo üstü, bel hattı ve basenleri küçültür hem de bacaklarda incelme ve daha sıkı bir görünüm elde edebiliriz.
Sonuç olarak güzel ve başarılı estetik sonuca ulaşmak aslında zor ve korkulacak bir durum değil. Ancak doğru ellerde ve uygun teknolojileri kullanarak istediğimiz görünüme kavuşmak mümkün.

Popo Estetiği Fiyatları Nedir?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Popo estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Benzer Yazılar