Popo ve Bacak Estetiği

popo bacak

Dik kalça kıvrımları ve ince bacaklara sahip olmaya karar vermenin tam zamanı…Kadınların en çekici bölgeleri, vücudun en merkezi bölümü olan bel, kalça ve basen bölgesidir ve aslında farkında bile olmadan odaklandığımız ilk bölümdür. Dik, kavisli popo ve ince beli olan her kadın, hemen dikkat çeker. Yine bacaklar, dikkat edilen ve vücudun orantısı hakkında bilgi veren bölgelerdir. Maalesef Türk kadınları olarak ortak sıkıntımız geniş basenler ve kalın bacaklara genetik olarak sahip olmamızdır. Tabii buna aşırı kilo alıp vermeler, yediğimiz abur cuburlar, spor alışkanlığının olmaması, doğum sonrası şekil bozuklukları eklenince durum kontrol edilemez hale geliyor. Bu durumun çözümü ise popo ve bacak estetiğini sağlayacak her türlü yönteme açık olmaktan geçiyor.

Liposuction yöntemi

Günümüzde cerrahi olmayan pek çok yöntem mevcuttur. Ancak kalıcı çözüme ulaşmanın yolu estetik cerrahiden geçiyor.
Bugün bacak, basen, kalça ve bel bölgesindeki yağları aldırıp şekil verdirmek isteyen herkes cerrahi kelimesini duyunca korkuyor. Çünkü herkesin çevresinde klasik liposuction yaptırıp sonuçlarından mutsuz olan biri var. Ameliyat sonrası bacaklarında dalgalanmaları olan, belli yerlerinde çukurluklar kalan, popo altı bölgesinde sarkmaları olanların sayısı hiç de az değil. Ancak teknolojik gelişmeleri kullanıp bunları cerrahi beceriyle birleştirdiğimizde en güzel sonuçları elde edebiliriz.

Ultrasonik (VAZER) ve LAZER Liposuctionın farkı nedir?

Estetik cerrahide de en sık kullanılan yöntem tüm dünyada olduğu gibi liposuction yani vakumla yağ alma yöntemidir. Teknolojik gelişmelerin hızlanmasıyla beraber klasik liposuction yerini yeni yöntemlere bırakmıştır. Ultrasonik (VAZER) ve LAZER liposuction bunlardan en sık kullanılan tekniklerdir. VAZER ses dalgalarıyla sadece yağ dokusunu eriterek etki eder. LAZER ise ısı etkisinden faydalanmak için kullanılır.
Bu iki yöntemi doğru hastalarda ayrı ayrı kullanacağımız gibi beraber kullanarak da istediğimiz sonuçlara daha hızlı ulaşabiliriz. VASER ile yağları parçalayıp uzaklaştırabiliyoruz. Sadece yağ dokusunu görüp parçalayan bu teknolojiyle daha diffüz, dalgalanmaların olmadığı bir görünüm elde edebiliyoruz. Özellikle bel çevresi ve basenler kalın derin yağ dokusuna sahiptir. Bu bölgelerde derin ultrasonik liposuction çok etkilidir. Yine aynı bölgedeki cilt altı yüzeysel yağ tabakası sert ve sıkı olduğundan pürüzsüz bir görünüm elde etmek için de VASERı kullanıyoruz.

Bacak ve popo bölgesine Liposuction nasıl yapılır?

Bacak içleri ve popo altı bölgesi ise cilt yapısı oldukça ince hassas bölgelerdir ve her an sarkmaya meyillidir. Yüzeysel cilt altı yağ dokusu oldukça incedir ve sünger gibi bir yapısı vardır. Bu bölgedeki yağlanma artışı aynı zamanda selülit görüntüsüyle karşımıza çıkar. Liposuction ile içi boşaltılırsa iç bacakta ondülasyon dediğimiz dalgalanma, bacak arkasında-popo altında ise banana roll denilen popo sarkması meydana gelerek istenmeyen görünüm ortaya çıkar. Bu yüzden özellikle bu bölgelerde derin vaser liposuction yapmaktayız. Yüzeysel cilt altı bölgede ise yağ dokusunu boşaltmak yerine burayı daha da sıkılaştırmak için LAZER teknolojisini kullanmaktayız. Böylece içten cilt altındaki bağ dokusuna LAZER enerjisi uygulayarak (re-tightening) daha hızlı sıkılaşmasını sağlamaktayız.
Aslında popo ve bacak bölgesi estetiği bir bütün olarak değerlendirilmeli ve birbiriyle devamlılığında yumuşak bir geçiş göstermelidir. İki yeni teknolojiyi birlikte uygulayarak şekil verdiğimizde hem fazla yağ dokularını alarak popo üstü, bel hattı ve basenleri küçültür hem de bacaklarda incelme ve daha sıkı bir görünüm elde edebiliriz.
Sonuç olarak güzel ve başarılı estetik sonuca ulaşmak aslında zor ve korkulacak bir durum değil. Ancak doğru ellerde ve uygun teknolojileri kullanarak istediğimiz görünüme kavuşmak mümkün.

Benzer Yazılar