Haberler

Posta 27.03.2013

4 saatte ince ve kaslı bir vücut! Harika, değil mi?

Fit ve kaslı bir vücut için spor salonlarında aylarca ter kHİ dökmek gerekir. Ya da ‘gerekirdi’. Artık High Definition Vaser Liposculpture adlı yeni bir cerrahi teknik var. Böylece günler değil, en fazla dört saat sonra hayalinizdeki vücuda kavuşuyorsunuz. Bu teknikte yağ alınıyor, gerekirse ihtiyacı olan başka bölgelere transfer ediliyor. Bu yüzden teknik sadece basen zayıflatmaya yaramıyor, popo kaldırmaya, meme büyütmeye de yarıyor.

Eskiden bölgesel fazlalık denilince ilk akla gelen liposuction ameliyatı olurdu. Yani beldeki, kanndaki, popodaki, bacaklardaki yağlar vakumla çekilirdi. Ama artık ‘high defitinion vaser liposculpture’ adlı bir teknik var. Bu, ultrasonik liposuction. Ve bölgesel fazlalıklar için kullanılıyor. Böylece ağır egzersiz ve diyet programlarına bile direnen bölgesel fazlalıklar, erimeyen inatçı yağlar, hiç bir dokuya zarar vermeden tamamen kayboluyor.

İşlem belli: ince kanüller aracılığıyla fazlalık olan bölgeye ultrason veriliyor. Ses dalgalan yağ dokusunu parçalıyor, eritiyor. Zaten vaser’in en önemli etkisi, yağ dokusuna seçici olması. Böylece damar, sinir ve bağ dokusuna zarar vermiyor. Hal böyle olunca cilt daha çabuk toparlanıyor, morluk oluşmuyor. Üstelik Vaser’in bir diğer önemli etkisi, yağı alırken cildi de toparlaması.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Leyla Arvas, kısaca Hi-Def olarak adlandırılan bu yöntemin ileri bir liposuction ve lipofilling tekniği olduğunu belirterek şöyle diyor; “Heykele şekil verir gibi, hastanın topografik fiziksel yapısına Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Leyla Arvas uygun olarak kas gölgeleri bu metotla belirgin hale getiriliyor.” Hatta bölgeden vakumla alman yağ, gerekli görülürse, hacmi. ıi kaybetmiş bölgelere transfer edilebiliyor. Mesela popo dikleştirme… Kadında en çok popodaki kasların belirgin olması arzu ediliyor. Erkekler ise göğüs kaslannı daha gelişmiş göstermeyi tercih ediyor.

Vücutlrından alınan fazla yağ, erkeklerin de göğüs bölgesine \ transfer ediliyor. Bu işlem için hastanın vücut yağ oranı yüzde 10-15, cildi de kaliteli olmalı Bu teknik sadece popo ya da göğüste değil, karın, kasık, sırt, bel, omuz, kol ve bacaklarda da işe yanyor. Sonuç? Doğal ve kaslı bir vücut formu. Üstelik iki beden küçülmüş halde…

Op. Dr. Leyla Arvas operasyon süresinin 2-4 saat olduğunu söylüyor ve “Süre bittiğinde hiç egzersiz yapmadan idealdeki vücut şekline kavuşuyor hastalar” diyor.  Ancak operasyon sonrası verilecek özel korsenin bir ay boyunca giyilmesi çok önemli. Ameliyattan sonra 3-5 gün, özellikle kann bölgesinde ağrı hissedilebiliyor. İstenirse 10 gün sonra egzersize başlamak mümkün.

Bir Taşla İki Kuş

Bacakların iç kısmı ve popo altı bölgesindeki cilt ince, hassas. Bu l yüzden de sarkmaya meyilli. Bu bölgelerdeki yağlanma artışı, selülit olarak da ortaya çıkar. Liposuction ile, yani sadece yağ çekme yöntemiyle içi boşaltı lırsa bacakta dalgalanma, popo altında ise sarkma oluşur. İşte böyle durumlarda klasik liposuction değil, vaser liposuction ve yüzeysel lazer İ sıkıştırma teknikleri uygulanmalı, çünkü yağ dokusu i boşaltılmıyor, cilt altı bağ dokusu güçlendirilerek sıkılaştırılıyor. Op. Dr. Leyla Arvas şöyle özetliyor konuyu; “İki yeni teknolojiyi birlikte uygulayarak şekil verirsek, hem fazla yağ dokularını alarak popo üstü, bel hattı ve basenleri küçültürüz hem de bacaklarda incelme ve daha sıkı bir görünüm elde ederiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir