Ameliyatsız Yüz Germe

RedTouch Kolajen Lazeri

red touch İnsan vücudundaki diğer her şey gibi cilt de zamanla yıpranır. Cilt yaşlandıkça kolajen ve elastin üretimi azalır. Yıpranma, cildimizin kolajen, elastin ve yağlardaki azalma nedeniyle parlaklığını ve gerginliğini kaybetmesine sebep olur. Sonuç olarak, sarkmış, donuk bir ciltten muzdarip oluyoruz ve gerçek yaşımızdan çok daha yaşlı görünüyoruz. Neyse ki, cilt bakımı ve kozmetik endüstrisi yeni zirvelere ulaşırken, hayatımıza RedTouch kolajen lazeri dahil oldu…

Cilt Temelde İki Tür Yıpranmaya Maruz Kalır:

-Fizyolojik yani dış etkenlerden gerçekleşen yıpranmalar ve genetik, yaşlanma gibi içsel yıpranmalar.  Esas olarak güneşe maruz kalmaya bağlı olduğu için önlenebilir olan dışsal veya foto yaşlanma cilt yıpranmasının ana nedenidir, Yaşlanmanın temel özelliği olarak, vücuttaki tüm dokularla beraber ciltte de Kolajen eksilmesi ile sonuçlanır.

Kolajen dermiste baskın olan ve cildin gerilme ve parlamasından sorumlu olan yapımızdır. Genetik yaşlanma 25-35 yaş civarında başlar ve 50 yaş civarında derin kırışıklık ve sarkmaların görünümü ile oldukça belirgin hale gelir.

RedTouch kolajen lazeri Nedir?

RedTouch, etkili ve nazik yüz cilt gençleştirme için, cilt tonu restorasyonu ve kırışıklık azaltma için 675 nm lazeri kullanarak ciltteki kolajen dokuyu hedefleyerek  etki eden ilk ve tek lazer sistemidir. 675 nm dalga boyu şu anda kolajen ile etkileşime giren tek dalga boyudur. Ciltte bulunan suyu hedefleyen estetik tıp teknolojisi için diğer lazer sistemlerine kıyasla RedTouch kolajen lazer tedavileri ciltteki kolajeni hedef alır ve cildi gençleştirmede ve yaşlanma belirtilerini azaltmada diğer eşdeğer lazerlerden çok daha etkilidir.

Cilt yaşlanmasına bağlı değişimler 3 seviyeye ayrılmıştır:

 • Seviye 1: Epidermis, derinin sadece difüzyonla beslenen, kan damarları tarafından geçilmeyen en dış tabakasıdır. Epidermis tabakası ile sınırlı değişimden dolayı cilt donuk, pürüzlü, hafif kalınlaşmış ve ifade çizgileri belirgin halidir.
 • Seviye 2: Dermis, epidermisin hemen arkasından gelen ve cildin beslenmesini sağlayan ve cildin elastikiyetini sağlayan tabakadır. Bu seviyede yaşlanma belirtileri görüldüğün de , ilk seviyemizde bulunan tüm yıpranmalar daha da belirginleşir ve artık mimiğe bağlı olmayan, daimi mevcut olan kırışıklıklar ortaya çıkar.
 •  En ciddi ve çok derin kırışıklıklar, kalın ve sarımsı ve kahverengi cilt lekeleri ile karakterizedir ve bunu yüz, boyun ve ellerin cildinde fark ederiz. Artık cildin yaşlanma dediğimiz noktasında olduğunu ayırt edebiliriz

 Cildin Yıpranmasını ve Yaşlanmasını Hızlandıran Sebepler!

Sigara içmek, çoğu zaman vücutta meydana gelen gerçek sorunların bir yansıması olarak cildimizde gözle görülür “estetik” hasarlara neden olur.

Sigaranın cilde zarar verdiği, cildi sararttığı ve kırışıklıklara neden olduğu, erken yaşlanmasına neden olduğu bir gerçektir. Cildin oksijenini emer ve kolajen sentezini kısıtlar. Nikotin ve toksinler, yaşlanma sürecini teşvik etmeye başlar, özellikle yüzde dehidrasyonu ve cildin parlaklık kaybını kolaylaştırır. Sigara, kırışıklıkların ve pigmente lezyonların oluşumunu öngörür.

Mimiklerin sık kullanılması veya ifade çizgilerinin başlamasını kolaylaştırdığımız da kaçınılmaz bir gerçek…

RedTouch Kolajen Lazeri ile Hedef Kolajen!

RedTouch RedTouch lazer teknolojisi, yeni kollajen sentezini aktive eden kolajen liflerinin anında harekete geçmesini sağlayan bir lazer yöntemidir. Cihazın entegre soğutma sistemi ve 675 nm dalga boyu epidermis tabakasını yanık ihtimalinden korur.

RedTouch lazer uygulaması,  uygulanan bölgeye göre ortalama 20-45 dakika sürer; işlem sırasında herhangi bir rahatsızlık olmaz, özellikle hassas bölgeleri “örneğin göz çevresi” tedavi ederken sadece bir sıcaklık hissi ve hafif bir gıdıklanma olur. İşlem sonrası kızarıklık bir kaç saat içinde tamamen kaybolur. İşlemler sonrasında en az SPF 50 veya üzeri koruyucu güneş kremi kullanılması tavsiye edilir.

RedTouch Tedavi Programı!

3-5 seans “her 15 günde bir seans”. Kürün tam süresi, belirli estetik sorunlarınıza bağlıdır. Prosedür fibroz riski oluşturmaz ve gerekirse Red Touch uzun seans aralıkları ile tekrarlanabilir.

RedTouch Kolajen Lazer Tedavisinin Avantajları!

 • diyot lazerin kolajen üzerinde yarattığı doğrudan etki,
 • lazer işlemi cilt için koruyucudur, işlemden sonra özel bir iyileşme süresi, gerektirmez, 
 • işlem günlük aktivitelerinizi engellemez,
 • en koruyucu ve etkili cilt gençleştirme prosedürüdür,
 • prosedür mevsimsel değildir, her mevsim uygulanabilir,
 • tüm cilt tipleri ve tonları için uygundur.

RedTouch Uygulama Alanları!

 • yüz,
 • boyun,
 • dekolte bölgesi,
 • eller,
 • genital bölge,
 • kol altı,
 • sırt.

İşlem Sonrası Bakım

RedTouch ile işiniz bittiğinde, herhangi bir komplikasyondan kaçınmak için prosedür sonrası talimatları takip etmeniz önemlidir. Bazı genel talimatlar aşağıdaki gibidir:

Doğrudan güneş ışığına maruz kalmayı sınırlayın. Daima geniş spektrumlu, tercihen SPF 50 ve üzeri bir güneş koruyucu kullanın. Günde en az sekiz bardak su içerek susuz kalmayın.

RedTouch ile cilt gençleştirme tekniği cildin en üst tabakasını ortadan kaldırmaya ve yeni bir tabaka oluşturmaya yardımcı olur. Lazerin yaydığı nazik enerji ince çizgileri, kızarıklığı, geniş gözenekleri ve donuk görünen cildi hedefler. Sonuç olarak, cilt daha sıkı, daha pürüzsüz ve daha genç görünür.

RedTouch Kolajen Lazeri fiyat bilgisi alabilir miyim?

Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. +902122414624 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak RedTouch Kolajen Lazeri fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir