Rinoplasti Sonrası Burun Dolgusu Yapılabilir mi?

blank
1 Cevap

İyi günler hocam ben burun ameliyatı oldum bir seneyi geçti. Ama burun ucumdan memnun değilim dolgu yaptırabilir miyim? Bu konuda bilgi verir misiniz?

 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Rinoplasti sonrası burnunuzdaki revizeler için burnunuza dolgu yaptırabilirsiniz. Burun dolgusu sayesinde burundaki doku kaybı doldurulur, burun ucu daha kalkık gösterilebilir. Burun estetiği olduktan sonra burnunuzdaki ufak revizeler ve minik sorunlar için tekrar ameliyat olmak yerine burun dolgusunu değerlendirebilirsiniz. Burun dolgusu, burun estetiğine göre daha pratik, ekonomik ve hızlı olacaktır. Burun dolgusunun kalıcılığı 1 senedir. Bir senenin sonunda burnunuza tekrar dolgu yaptırabilirsiniz. Burun dolgusu enjeksiyonu, burnunuzdaki pürüzleri gizleyecek, burun estetiğinizi daha kusursuz gösterecektir. Sevgiler.

blank

Merhaba hocam, ben önceden burnumun görüntüsü sevmediğim ve nefes almakta zorlandığım için burun ameliyatı geçirmiştim. Ama yine burnumun görüntüsünden memnun değilim. Yeniden ameliyat olmak istemiyorum. Burun dolgusu yapıldığını duydum. Rinoplasti sonrası burun dolgusu yapılabilir mi? Zararı olur mu?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 15, 2021

Merhaba, rinoplasti sonrası ameliyatsız bir şekilde dolgular yardımıyla burnunuzu revize edebiliriz. Burun dolgusu yardımıyla burnunuzda herhangi bir doku kaybı varsa bu şekilde giderilebilir. Burun estetiği sonrası ameliyat gerektirmeden burun dolgusuyla estetiksel açıdan düzeltmeler yaparken etkili olabilir.. Burun dolgusu, burun estetiğine göre daha pratik bir uygulama alanı sunmaktadır. Ayrıca maddi açıdan da burun estetiğine kıyasla daha ekonomiktir. Yaklaşık 30 dk süren bir müdahale ile dolgu işlemi gerçekleştirilir. Hyalunorik asit içeren dolgular yardımıyla burundaki basit şekil bozuklukları giderilir. Ameliyat geçirmiş burun için yapılacak dolgu işleminde oldukça dikkatli olmak gerekmektedir. Cilt yapısı çok hassas olacağından özenle dolgu işlemi yapılmalıdır. Kanlanması nedeni ile dikkatle uygulama yapılması gereken bir alandır. Mutlaka tecrübeli bir doktor tarafından yapılmalıdır. Bu koşullar altında yapıldığında bir zararı olmaz. Sadece tekrarı gerekebilir. Dolguların kalıcılığı 1 yıl kadardır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar