Rinoplasti Sonrası Burun Dolgusu Yapılabilir mi?

1.23K görüntülenmeDolgu Uygulamaları
0
1 Yorum

İyi günler hocam ben burun ameliyatı oldum bir seneyi geçti. Ama burun ucumdan memnun değilim dolgu yaptırabilir miyim? Bu konuda bilgi verir misiniz?

 

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Rinoplasti sonrası burnunuzdaki revizeler için burnunuza dolgu yaptırabilirsiniz. Burun dolgusu sayesinde burundaki doku kaybı doldurulur, burun ucu daha kalkık gösterilebilir. Burun estetiği olduktan sonra burnunuzdaki ufak revizeler ve minik sorunlar için tekrar ameliyat olmak yerine burun dolgusunu değerlendirebilirsiniz. Burun dolgusu, burun estetiğine göre daha pratik, ekonomik ve hızlı olacaktır. Burun dolgusunun kalıcılığı 1 senedir. Bir senenin sonunda burnunuza tekrar dolgu yaptırabilirsiniz. Burun dolgusu enjeksiyonu, burnunuzdaki pürüzleri gizleyecek, burun estetiğinizi daha kusursuz gösterecektir. Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, 4 ay önce burun estetiği yaptırdım. Ama sanki burun ucum hala hafif düşük gibi. Rinoplasti sonrası burun dolgusu yapılabilir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, rinoplasti ameliyatları ile burna istenen estetik görüntüyü genel hatlarıyla kazandırırız. Bazen bazı durumlarda burnun daha da güzel görünmesi için rötuşlama da yaptığımız olur. Burada da burun dolgusunu da kullanırız. Öncelikle ameliyat sonrası burundaki iyileşmeyi ve oturmayı görmem gerek. Eğer şekli oturduysa ve ufak dokunuşlara ihtiyaç varsa elbette rinoplasti ameliyatı sonrası burun dolgusu yapılabilir. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, birkaç ay önce burun ameliyatı yaptırmıştım ancak sonuç beni tatmin etmedi. Bu nedenle dolgu yaptırmaya karar verdim. Acaba rinoplastik sonrası burun dolgusu yapılabilir mi? Yanıtlarsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, elbette rinoplasti sonrası burun dolgusu yapılabilir. Herhangi bir sakınca yoktur. Ameliyat sonrasında burun yapısından hala memnun olmayan kişiler burun dolgusu ile kusurları kolayca kapatabilir. Hem bu sayede burun ameliyatınız daha estetik görünecektir. Dolgunun kalıcılık süresi 1 yıldır. Bu süre bittiğinde işlemi tekrarlatabilirsiniz. Sevgiler.

0

Merhaba Leyla Hocam, yaklaşık 1,5 yıl önce burun ameliyatı geçirmiştim ancak sonuçtan çok da memnun kalmadım. Tekrar ameliyat istemediğimden burun dolgusu yaptırsam işe yarar mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, burun dolgusu revize burun estetiği yerine de geçmektedir. Burun estetiği yaptırıp memnun kalmayan hastalarımıza sık sık burun dolgusu uygulamaktayız. Burun dolgusu daha az maliyete sahip olması, oldukça pratik ve kısa süren bir işlem olması ve hızlı iyileşme sürecine sahip olması nedeniyle yaygın olarak tercih edilir. Ancak bilinmelidir ki dolgu işlemleri kalıcı değildir. Bu nedenle burun dolgunuzu yaklaşık 1 yıl sonra yeniletmeniz gerekir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, geçen yıl rinoplasti ameliyatı geçirdim. Şimdi de burnum biraz daha kalkık görünsün diye burun ucu dolgusu yaptırmak istiyorum. Rinoplasti sonrası burun dolgusu yapılabilir mi? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Rinoplasti ameliyatları sonuçları alındıktan sonra bazı rötuşların gerçekleştirilmesi gerekebilir. Çünkü bu ameliyatlardan sonra da hafif çökmeler gözlemlenebiliyor. Daha kalkık bir burun ucu istiyorsanız burun dolgusu yaptırmanız da hiçbir sakınca yoktur. 1 yıl geçtiğine göre burnunuzun şekli de neredeyse tam olarak oturmuştur. Ufak dokunuşlar yaptırarak konforlu bir şekilde istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, yaklaşık 2 yıl önce burnumdaki estetik görüntüyü düzeltmek sebebiyle Rinoplasti ameliyatı oldum. Ancak şu an burnumun uç kısmında bir düşüklük var gibi geliyor. Burun ucu dolgusu diye bir işlem varmış, yaptırmak istiyorum ama. Rinoplasti sonrası burun dolgusu yapılabilir mi? Bilgi vermenizi rica ediyorum.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Rinoplasti ameliyatları sonrasında bazen rötuşlara ihtiyaç duyulabilir. Oluşan hafif çökmelerin düzeltilmesinde ya da sizin belirttiğiniz gibi daha kalkık bir burun ucu yaratılmasında burun dolgusu yapılması mümkün ve idealdir. İhtiyaç duyduğunuz bu gibi ufak düzeltme işlemleri için tekrar ameliyat olmak yerine burun dolgusu ile ufak dokunuşlar yapmak hem sizi istediğiniz görünüme daha zahmetsiz bir şekilde ulaştırır hem de daha ekonomiktir. Rinoplasti olduktan sonra içiniz rahat şekilde burun dolgusu da yaptırabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı