Saç Ekimi Sonrası Saçlar Ne Zaman Çıkar?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam, ben alın daraltma için saç ekimi yaptırmak istiyorum fakat sunucu olduğum için sürekli ekran karşısında olmam gerekiyor. Ekim yaptırdıktan sonra saçlar ne zaman çıkar?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 2, 2020

Merhaba, Saç ekimi denilince herkesin aklına ilk olarak, erkeklerde saç ekimi geliyor. Fakat günümüzde kadınlar da en az erkekler kadar saç ekimine talep gösteriyor. Kadın tipi saç dökülmesinde saç ekimi yapıldığında gür ve sağlıklı saç telleri ortaya çıkıyor. Aynı zamanda alın daraltma işlemi cerrahi bir şekilde yapıldığı zaman alında çok büyük bir ize sebep olduğu için, saç ekimiyle yapmayı tercih ediyorum. Saç ekimini Fue yöntemiyle uyguluyoruz. Ense bölgesinden sağlıklı saç kökleri alınıp alın bölgesine ekiliyor. Ekilen saçlar zamanla zayıflayıp dökülüyor ve daha sonra yeni saçların çıkması 2-3 ayı buluyor. Yeni uzayan saçlarınız kalıcıdır ve 1 yıl içinde kendi saçlarınızla aynı boya gelecektir. Sizin gibi ekran karşısında olan hastalarımız var. Bu süreçte kahkül bırakarak bu süreci atlatmayı tercih ediyorlar. Siz de ekim yapmaya karar verdiğinizde kahkül kestirerek bu süreci kolayca atlatabilirsiniz.

blank

Merhaba hocam, 50 yaşındayım hayatımın ikinci baharını yaşamak için güzel bir hanımla evleneceğim. Saçlarımın ön kısmı nerdeyse hiç yok. Saç ekimi sonrasında yeni saçlarım ne zaman çıkar?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 16, 2020

Merhaba, saç ekim işlemi saçlarının bir bölümünü ya da tamamını kalıcı olarak kaybetmiş kişilere uyguladığımız bir yöntemdir. Saç ekim işlemi etkili ve kalıcı bir müdahaledir. Kliniğimde saç ekim operasyonunu hastalarıma FUE tekniği ile uygulamaktayım. Son yıllarda altın standart olarak kabul edilen bu modern teknikte hastalarımız doğal saçlarını adeta geri kazanmaktadırlar. Tedavide ense bölgesinden alınan saçlar kel kalmış saç derisinde daha önceden açmış olduğumuz küçük kanallara ekilmektedir. Ektiğimiz saçlar üç ay içinde zayıflayıp döküldükten sonra yerine yeni ve kalıcı saçlar çıkmaktadır. Bu teknik hızlı iyileşme özelliği ile en çok tercih edilen yöntemdir.

blank

İyi günler Leyla Hanım, saçlarımın ön bölgesinden dökülmeler oluştu ve  alnım çok açıldı. Saç ekimi yaptırmak istiyorum ama eğitim sektöründe çalıştığım için online olarak  sık sık velilere hitap etmek durumunda kalıyorum. Saç ekimi sonrası saçlar ne zaman çıkar?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 16, 2020

İyi günler, beslenme, genetik ya da dış etkenlerden dolayı kadınlarda da görülebilen saç dökülmesi ve alın açılması saç ekimi uygulamasıyla tedavi edilebilmektedir. Saç köklerinin yok olmasına çözüm olarak tedaviler geliştirilmiş ve bu konuda çok ilerleme kaydedilmiştir. Kliniğimde FUE yani Foliküler Unite Ektraksiyonu yöntemiyle saç ekimi yapmaktayım. Bu yöntemde ense bölgesinde bulunan sağlam köklere sahip saçlar özel bir cihaz yardımıyla çıkartılmakta ve saçsız olan alın bölgesinde mikro kanallar açılarak , açılan kanalların içine yerleştirilmektedir. İlk önce ekilen saçlar zaman içinde zayıflayıp dökülmektedir. Zayıflayan saçlar döküldükten sonra yeni saçlar 2 ile 3 ay arasında yeniden çıkmaktadır. Yeni uzayan saçlar kalıcı saçlarınız olmakta ve yaklaşık bir yıl içinde diğer saçlarınızla aynı boya gelmektedir. Eğer saçlarınızın ön kısmında yapılan işlemin görülmesini ya da farkedilmesini bu süre zarfında istemezseniz, kahkül bırakarak kamufle edebilirsiniz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar