Saç Ekiminde Neden Türkiye Tercih Ediliyor?

Türkiye’de sağlık turizmi günden günde gelişerek dünya standartlarını üst sıralara çıkarıyor. Türkiyenin coğrafi konumu dolayısıyla Avrupa ülkelerinden, Körfez ülkelerinden ve Kuzey Afrikadan birçok hasta ülkemize saç ekimi için ziyarete geliyor. Fakat bu ilginin tek sebebi Türkiyenin coğrafi konumu değildir. Tedavi olmak için her yıl Türkiyeye gelen 500.000 hasta ülkemizden memnun ve mutlu ayrılmaktadır. Türkiye’nin sağlık turizminden yaklaşık olarak yıllık kazancı 1 milyar doların üzerine ulaşmıştır. Gelişen teknolojinin doğru kullanılması, her saç tipine uygun saç ekimi yöntemlerinin etkili seçimi ve rekabet edilebilir fiyat politikası sayesinde Türkiye, sağlık turizminin en önemli ülkelerinden biri haline gelmiştir.

Ekonomik fiyat politikası

Türkiyedeki saç ekimi dünya standartlarına uygun olarak yapılmaktadır. Fakat fiyat politikasında ise diğer ülkelerden çok daha cazip konumdadır. İngilterede saç ekiminin ortalama fiyatı 9,500 GBPdir. Türkiyede ise bu fiyat ortalama olarak 1700-2000 GBP arasında değişir. Tedavi maliyetlerinin ulaşabilir olması, Türkiyenin kaliteli bir hasta servisi vermesi saç ekimi düşünen kişileri ülkemize gelmesine yardımcı olur. Türkiye, ABDden sonra Joint Commission International (JCI) tarafından onaylanmış en fazla sağlık kuruluşuna sahip ülkedir. Türkiye’de sağlık sektörünün uluslararası standartlarda bir teknik donanıma sahip olması hem yerli hem de yabancı hastaların ilgisini çekmektedir.

Deneyimli uluslararası hizmet

Saç ekimi için yurt dışına seyahat etmek zor bir karardır. Bu karar sürecinde, hastalar genellikle öncesi ve sonrası fotoğrafları görmek, doktor ile fikir alışverişinde bulunmak isterler. Türkiyedeki sağlık danışmanları bu süreci oldukça kolaylaştırır. Hastanın bütün sorularını cevaplayan ve ilk günden son güne kadar yakından takip eden sağlık danışmanları, hastaların konforu için detaylı bir araştırma yaparak, onlara en uygun doktoru bulur.

Saç ekimi için beklemenize gerek yok

Türkiyedeki saç ekimine olan ilgi dolayısıyla saç ekim merkezleri oldukça popüler bir hale gelmiştir. İngiltere ve ya ABD gibi ülkelerde saç ekimi yaptırmak için ortalama 2-3 ay randevu beklemeniz gerekiyor. Türkiyede hemen hemen her ilde açılan saç ekim merkezleri sayesinde yığılma engellenir, oldukça kısa bir süre içinde randevu alabilirsiniz.

Hızlı iyileşme süreci

Saç ekimi teknolojisinde Türkiye oldukça modern yöntemleri kullanmaktadır. Bu modern teknikler sayesinde artık iyileşme süreci de oldukça kısalmıştır. Saç ekim operasyonundan iki gün sonra iş hayatınıza dönebilirsiniz. Türkiyede uzun bir bekleme sürecine girmenize gerek kalmaz.

Sağlık ve tarih turizmi bir arada

Yurtdışında tedavi olmak, kaliteli bir hastaneden saç ekimi yaptırmak sağlık turizminin yanında turistik, keyifli bir seyahate de dönüşebilmektedir. Türkiye kültürel ve coğrafi zenginliği, doğal güzellikleri, tarihi dokusu, restoranları, kafeleri, alışveriş merkezleri ile tedaviyi nefes kesen bir tatile dönüştürmek için doğru bir tercihtir.Saç ekiminde yoğun talep gören bir ülke olan Türkiyede vatandaşlar başlarında bandajlarla sokaklarda yürüyen turistlere oldukça alışkındır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.