Sivilce izlerine Altın iğne ile Son

Sivilce izleri, kişilerin özgüvenlerini etkileyen ve yüz güzelliğine gölge düşüren görünümlerdir. Ergenlik ve ya yetişkin dönemlerinde meydana gelen sivilcelere doğru tedavi uygulanmadığında kişilerin yüzlerinde iz kalabilir. Sivilce izlerini geçirmek ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak için altın iğne yaptırabilirsiniz. Altın iğne tedavisi, yüzdeki lekeler, yaşlılık izleri ve kırışıklara iyi gelen mucizevi bir uygulamadır. Bıçak altına yatmadan yüzünüzdeki izlerden kurtulmak ve cildinize genç bir hava katmak için altın iğne yaptırabilirsiniz. Altın iğne tedavisinin genel amacı, ciltteki sorunları onarmak, cilde taze bir görünüm kazandırmak, yüzü güzelleştirmek ve gençleştirmektir.

Altın iğne nedir?

Altın iğne, deri altındaki tabakalarda onarılabilir hasar oluşturarak bu bölgedeki onarıcı hücre sisteminin harekete geçmesini hedefler. Altın iğne uygulamasında kullanılan iğneler cildin 0,5 ila 3-5 mm kadar derinine uygulanabilir. Altın iğne tedavisinde kullanılan iğneler tek kullanımlıktır ve kişiye özeldir. İğnelerin cildimizde yarattığı kontrollu hasar, cildin kendi kendini onarma sürecini uyarır. Böylece cildimiz ihtiyacımız olan kolajeni üretmeye başlayarak yüzdeki sivilce izlerini tedavi eder, kırışıkları azaltır ve cildin daha genç görünmesini sağlar.

Altın iğne kullanım alanları nelerdir?

Sivilce ve akne izleri

Sivilceler çoğunlukla yüzümüzde çıkarlar. Sivilcelerin büyüklüğü, rengi ve yapısı kişinin cilt tipine göre değişkenlik gösterebilir. Altın iğne uygulaması ile her türlü sivilce izine karşı etkili bir tedavi sağlanabilir. Aynı zamanda altın iğne sayesinde sivilce izlerinin yanı sıra, aktif olan sivilcelerinizden de kurtulabilirsiniz. Uzun süreli altın iğne seanslarında sivilcelerin tedavi edildiğini ve sivilce izlerinin de kalıcı olarak geçtiğini görebilirsiniz.

Aktif olan kırmızı sivilcelerinizi tedavi etmek için altın iğne uygulaması ile birlikte sizin için önerilen cilt bakımlarını da yaptırabilirsiniz. Düzenli olarak altın iğne ve cilt bakımı yaptırmak cildinizin daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olur, sivilcelerinizin ortadan kalkmasını sağlar.

Yara izleri

Lazer uygulamalar sonrasında veya çeşitli kazalardan sonra cildimizde yaralar kalabilir. Bu yaraların sürekli kaşınması ve yaralara iyi bakılmaması ileri dönemde iz kalmasına yol açabilir. Yara izleri tedavisi için son zamanlarda altın iğne teknolojisi kullanılıyor. Altın iğne tedavisinde, yara izinin olduğu bölgeye iğnelerle kontrollu hasar oluşturulur. Birkaç gün içinde cilt kendi kendini tedavi etmeye başlar ve yara izinin görünürlüğünü azaltır.

Cildinizdeki yara izlerini kozmetik uygulamalar ile gizlemek yerine altın iğne tedavisi ile kalıcı olarak tedavi edebilir, cildinizin pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz.

Yüz gençleştirme tedavisi

Altın iğne, cilt yüzeyindeki hafif ve orta dereceli kırışıklar için oldukça etkili sonuçlar çıkarır. Cilt gençleştirme uygulamaları arasında en yaygın olarak kullanılan altın iğne işlemi özellikle cilt sıkılaştırma için tercih edilir. Altın iğne uygulaması tamamen güvenlidir, cilt yüzeyinde iz bırakmaz. Altın iğnenin en önemli avantajlarından biri, sonuçlarının kalıcı olmasıdır. Eğer cildinizde aşırı sarkma yoksa, orta dereceli kırışıklar görünüyorsa yüz germe ameliyatına alternatif olarak altın iğne yaptırabilirsiniz.

Kırışıklık tedavisinde

Altın iğne yüz, dekolte ve boyun bölgesindeki kırışıklar için kullanılabilir. Altın iğneyi isterseniz sadece bölgesel olarak göz kenarındaki kırışıklar ve dudak çevresi gibi hassas bölgeler için de tercih edebilirsiniz. Altın iğne uygulamasında kırışıkları gidermek için cilt altına altın iğneler aracılığı ile ısı verilir. Bu ısı sayesinde deri altındaki kolajen ve elastin dokuları uyarılır. Altın iğne tedavisi, gözenek probleminin giderilmesine de yardımcı olur, cildi sıkılaştırır ve yukarı doğru lifting etkisi yaratır.

Çatlak tedavisi

Hamilelik sonrasında veya hızlı kilo alıp veren kişilerde çatlaklar görülebilir. Çatlaklar, kişinin yağ oranına, cilt kalitesine ve genel yapısına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Altın iğne uygulaması vücuttaki çatlakları tedavi ederek, vücudun daha kusursuz görünmesini sağlar. Altın iğne çatlakların derinliklerini azaltarak, çatlakların renginin cilt rengine yakın olmasını sağlar. Çatlakların olduğu bölge sıkılaştırılır ve çatlakların görünürlüğü azalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir