+90 ( 212 ) 241 46 24 Harbiye Mahallesi Abdi İpekçi Cad. Park Apt. No:19-1 Kat:2 Nişantaşı

Soprano Ice Buz Lazer

Soprano ICE bugün mevcut olan en etkili lazer epilasyon çözümlerinden biridir. Ayrıca dört mevsim uygulanabilir. Birden fazla lazer dalga boyu ve teknolojisi ile Soprano ICE, kullananların tüm yıl boyunca en geniş hasta ve kıl tiplerini tedavi etmelerine, tedavileri hızlı ve rahat bir şekilde yönetmelerine ve mümkün olan en iyi klinik sonuçlara ulaşmalarına izin verir. Her zaman inovasyonun ön safında yer alan Alma markası, size sektördeki en gelişmiş epilasyon çözümlerini getiriyor. Alexandrite dalga boyunun avantajlarını bir diyot lazerinin avantajlarıyla birleştirerek, Soprano ICE, tüy alma teknolojisinde ve tedavi yöntemlerinde son teknolojiyi kullanıcılarına sunuyor.

Soprano Ice Buz Lazer Teknolojisi

ICE ™, daha uzun süre tedavi sırasında cildi soğutan gelişmiş bir soğutma teknolojisidir. ICE ™ soğuk safir ucu, kıl foliküllerinin tedavi edildiği dermis içindeki ısıyı korurken cilt yüzeyindeki yanık riskini en aza indirir. Temas Soğutma, hasta konforunu artırır, tedavileri her zamankinden daha keyifli hale getirir.

Soprano ICE, Alexandrite dalga boyuna dayalı bir diyot lazeri kullanarak, melanin kromoforu tarafından daha iyi enerji emilimine olanak sağlayan atılım epilasyon teknolojisi sunar. Alexandrite dalga boyunun temas soğutması, tedavi kapsamı, rahatlığı ve diyot lazerin az bakım gereksinimiyle birleştirilmiş güçlü emilimi, en geniş kıl tipleri ve renk yelpazesi için, -özellikle açık renkli ve ince tüyler için- ideal bir çözüm sağlar.

Soprano ICE, Alma Lasers'ın en yeni epilasyon lazer sistemidir. 2012 yılında İngiltere'de kullanılmaya başlanan bu cihaz Türkiye’de de yaygın olarak kullanılıyor.

Konforlu bir lazer epilasyon teknolojisi

Soprano ICE lazer epilasyon sistemi, devrim niteliğindeki soğutma sistemi sayesinde neredeyse ağrısız ve acısız bir lazer epilasyon deneyimi sunar. Daha etkili sonuçlar ve minimum rahatsızlık için Süper Epilasyon (SHR) teknolojisini kullanır. Tüm cilt tiplerinde (lazer epilasyon için bir ilk olan tabaklanmış deri dahil olmak üzere), tüm yıl boyunca, herkes için güvenli ve kalıcı bir şekilde kıllardan kurtulmak üzere herhangi bir zamanda kullanılabilir.

Soprano ICE sistemi, önceki Soprano lazerler XL ve Xli'den bir adım ileridedir. Aplikatör içindeki soğutma pompaları sayesinde buz, daha az ağrılı epilasyon imkanı sunar. Aplikatör, performans ve güvenliği korurken önceki modellerden daha hafiftir. Buna ek olarak, SHR teknolojisinin daha sorunsuz sonuçlar için en yüksek kapsama oranlarını sunması klinik olarak kanıtlanmıştır.

Teknik özellikler

Soprano ICE Lazer, her biri bir diyot ışık kaynağı ve 810 nm dalga boyu kullanan standart Lazer Epilasyon (HR) ve Süper Epilasyon (SHR) imkanına sahiptir. Güç (akıcılık) tüy alma tekniğine bağlıdır, SHR için akıcılık, daha az rahatsızlık veren kademeli ısıtma ile 20 J / cm2'ye kadardır. Lazer, 12 x 10 mm'lik geniş bir spot boyutuna sahiptir ve SHR ve HR için 3Hz'lik bir tekrarlama oranına sahiptir ve her iki epilasyon tekniği için temas soğutması standarttır.

Soprano Ice Lazer nasıl çalışır?

Soprano ICE lazer, safir diyot lazeri çevreleyen soğutma pompaları ile yenilikçi bir soğutma sistemi sayesinde neredeyse ağrısız Süper Epilasyon sağlar. Sistem yavaş yavaş kıl folikülüne zarar vermek ve yeniden kılın oluşmasını önlemek için gerekli sıcaklığa kadar ısıtmak suretiyle çalışır. Kıl folikülü, lazerin ışığını emen pigmentasyonu (melanin) hedefleyerek hasar görür. Bu kademeli ısıtma yüksek frekanslı kısa lazer atışları sağlanırken, ICE teknolojisi temasta cildi soğutarak, daha az ağrılı epilasyon için ufak yanıkları ve kızarıklıkları önler.

21 Yorum
Züleyha
Merhaba hocam ben lazer epilasyona başlamak istiyorum. Fakat yaz ayına denk gelecek yazın epilasyon yaptırabilir miyim?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, evet kullandığımız platinum buz lazer cihazıdır ve dört mevsim yapılmaktadır. Yani yazında güvenle epilasyon yaptırabilirsiniz.Sadece epilasyon yaptırdıktan sonra aynı gün güneşlenmemeniz gerekmektedir. Sevgiler.
Meral
iyi günler hocam benim göğüs uçlarımda kıllar çıkmakta daha önce cımbızla alıyordum ama sanırım fazlalaştı tamamen kurtulmak istiyorum. Meme ucuna lazer epilasyon yapılır mı? bilgi verin lütfen teşekkürler.
Merhaba, lazer epilasyon tüylenme olan her bölge için yapılmakta ve kalıcı sonuçlar sağlamaktadır. Eğer hamile ve emzirme döneminde değilseniz göğüs ucuna lazer epilasyon yaptırabilirsiniz.Soprano buz lazer ağrısız ve acısız bir uygulama olduğundan meme ucu gibi hassas yerlerde de konforlu şekilde uygulama yapılmasını sağlar. Uygulamanın bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur, işlemden sonra sadece kısa süreli bir kızarma oluşabilir. Fakat bu durumda geçicidir.Sevgiler.
Müge
Merhaba hocam benim bacaklarımda dövme var. Lazer epilasyon yaptırabilir miyim?
Op. Dr. Leyla Arvas
Merhaba, dövme olan kişilere lazer epilasyon yapılmamaktadır. Dövme üzerine lazer yapılması cilde çok fazla zarar verir. Dövmenin rengini değiştirir ve o bölgede yara oluşmasına neden olur. Sevgiler.
Tuba
İyi günler hocam lazer epilasyon sonrasında vücudumda leke oluşur mu?
Merhaba, buz lazer uygulaması sonrasında ve öncesinde kişi kendini güneşten korur ise herhangi bir leke oluşması gözlenmez.Soprano platinium lazerin kıl köklerini ısıtırken aynı zamanda buz başlığı da soğutma işlemi gerçekleştirir. Böylece cilde bir zarar vermediğinden leke oluşumuda engellenmiş olur.Sevgiler.
Leman
Merhaba, lazer epilasyon uygulaması kalıcı mıdır?Teşekkürler
Merhaba, Buz lazer epilasyon işlemi doğru kişi tarafından ve doğru uygulandığında ve seanslara düzenli uyum sağlanır ise epilasyon işlemi kalıcıdır. Alınan sonuç kişiden kişiye değişiklik gösterse de 8 ila 10 seans sonrasında %90 oranında sonuçlar alınmaktadır. Sağlık sorunu yada hormonel bir değişim olamadığı sürece de sonuçları kalıcıdır.Sevgiler.
Kübra
İyi akşamlar benim kızım 16 yaşında daha ergenlik çağında ama yaşından daha büyük gösteriyor. Lazer epilasyon yaptırmak istiyor. Hocam lazer epilasyonun bir yaş sınırı var mıdır?
Merhaba, 12-18 yaş arası ergenlik dönemi olarak nitelendirdiğimiz zamandır. Bu sürede hormon üretimi ve kıl köklerinin duyarlılığı daha fazladır ve bundan dolayı lazer epilasyon çok fayda etmeyebilir. Lazer epilasyon uygulamasının daha etkili ve kalıcı sonuçlar vermesi için ergenlik döneminin bitmesini beklemek daha doğru olacaktır. Bazı kişiler ergenlik döneminde aşırı tüylenme kaynaklı sorun yaşayabilmektedir. Bu durumdan çok rahatsızlığı olan gençler için önce doktor kontrolünden geçerek hormon testleri yapıldıktan sonra uygun ise daha sık seanslar şeklinde lazer epilasyon yaptırılabilir.Sevgiler.
Jale
Merhaba ben ayva tüylerinden rahatsızım. Ayva tüylerinden kurtulmanın bir yolu var mıdır?
Merhaba, genelde lazer epilasyon uygulaması ayva tüylere ve ince tüylere iyi yanıt vermemektedir. Fakat geliştirilen diyot tabanlı soprano ice lazer teknolojisi ile yüzde yer alan en ince tüylerde dahi olumlu sonuçlar almaktayız. Size önerilen seanslarda buz lazer epilasyon yaptırırsanız ayva tüylerinizden kurtulabilirsiniz.Sevgiler.
Fatma
İyi günler ben 1 aydır Roaccutane sivilce ilacını kullanıyorum. Lazer epilasyona Roaccutane ilacını kullanırken başlayabilir miyim?
Merhaba, Roaccutane ilacını kullanırken lazer epilasyon uygulaması yaptırmanız doğru olmaz. İlacın içerdiği etken maddeler cildin ışığa karşı olan hassasiyetini arttırabilir.Bu sebeple Roaccutane kullanımı bittikten 6 ay sonra lazer epilasyona başlamanızı öneririm.Sevgiler.
Derya
Hocam 3 aylık bir kızım var. Lazer epilasyon yaptırmak istiyorum. Emzirme döneminde lazer epilasyona başlamam uygun olur mu? Teşekkürler.
Merhaba, emzirme döneminde lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Lazer epilasyon sırasında verilen ışının kana yada süte karışması gibi bir durum söz konusu değildir.Sevgiler.
Serpil
İyi akşamlar, benim bıyık ve yüz bölgemde çok fazla tüylenme var. Yüzüm için lazer epilasyon yaptırmak istiyorum. Lazer epilasyon sonrasında makyaj yapabilir miyim?
Merhaba, Buz lazer epilasyon ile yüz bölgesinde ki tüylerden kurtulabilirsiniz. Lazer epilasyon uygulaması sonrasında cildinizde bir hassasiyet oluşabilir. Bu tip durumlardan kaynaklı bir gün sonra makyaj yapmanızda fayda vardır. Sevgiler.
HEMEN ARA RANDEVU AL
DİL SEÇ