Alın Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam, ben alın germe ameliyatı yaptırmak istiyorum. Şu an haftanın 6 günü çalışıyorum. 1 haftalık izin alma durumum var. Alın germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıl ilerliyor?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 8, 2020

Merhaba, Alın germe ameliyatının iki farklı tekniği vardır. Klasik alın germe ameliyatı ve endoskopik alın germe ameliyatı. Klasik olan alın germe estetiğinde bir şakak bölgesinden diğer şakak bölgesine saçlı derinin içinden uzun bir kesi açılır. Ve bu kesinin içinden alın derinin fazlalığı kesilerek geri kalan alın derisi yukarı doğru gerilir. Bu yöntem ile yapılan alın germe estetiği; çok fazla iz kaldığı ve iyileşme süreci yavaş olduğu için nadir kullanılan bir yöntemdir. Günümüzde en çok tercih edilen alın germe tekniği endoskopik alın germe uygulamasıdır. Endoskopik alın germe estetiğinde daha az iz kalır, ameliyat daha kısa sürer ve iyileşme süreci oldukça hızlıdır, genellikle lokal anestezi altında 1-2 saat süren bir operasyondur. İşe dönmeniz için bir hafta yeterli bir süreçtir. Alın germe ameliyatından sonra ikinci günden itibaren banyo yapılabilirsiniz. Alın germe ameliyatından sonra yüz bölgesinin şişmemesi ve morluk yüzünüzdeki şişlikler iner. İkinci haftadan itibaren günlük hayatınıza geri dönüş yapabilirsiniz. Saçlı derinizdeki tel dikişler 10. gün alınır. Alındaki uyuşukluk birkaç hafta içinde düzelir. Spor, eğilme, ağır ev işi ve cinsel ilişki gibi kan basıncını arttıran yoğun fiziksel aktivitelerden birkaç hafta boyunca kaçınmak gerekmektedir. Üç ay boyunca güneşlenme, sauna ve solaryumdan uzak durmak gerekir.

blank

Merhaba hocam benim alın bölgemde fazla bir genişliğim var , ve çevremden duyduğum kadar alın germe ameliyatı sonrası kötü bir görüntü oluyor ve çok geç iyileşiyor bu doğru mu nasıl bir süreç oluyor ?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 30, 2020

Merhaba alın germe ve kaş kaldırma ameliyatı iki şakak bölgesinin saç deri kısmından deri alınarak kesilir ve dikiş atılarak kaş kaldırma işlemi yapılır. Ameliyat genel anestezi altında hastane ortamında yapılır. Ortalama 2-3 saat sürer.İyileşme süreci hastadan hastaya göre değişir. Ameliyattan 7-10 gün sonrasında dikişler alınır, ameliyatın 2. hafta sonrasında normal hayatınıza dönebilir, spor, ağırlık kaldırma gibi hareketlerden o süreçte uzak durmanız gerekir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar