Alın Germe Ameliyatı Yazın Yapılır mı?

1.24K görüntülenmeAlın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiği
0

Merhaba hocam ben Almanya da yaşıyorum. Yaz ayında İstanbul da olacağım ve alnımdaki derin çizgiler beni çok rahatsız ediyor. O yüzden ameliyat olmayı düşünüyorum ama bunu yazın planlıyorum. Alın germe ameliyatını yazın yaptırabilir miyim? Bilgi verirseniz çok memnun olurum. İyi çalışmalar.

 

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Alın germe ameliyatı yılın her dönemi yapılabilir. Fakat alın germe ameliyatında her ameliyatta olduğu gibi dikişler olacaktır. İyileşme süreci düşünüldüğünde alın germe ameliyatının güneş ışınlarının daha azaldığı dönemlerde yapılmasını tavsiye ederiz. Yaz aylarında dikişlerinizi güneşten koruyabilir ve sürekli şapka takabilirseniz yazın da alın germe ameliyatı yapılabilir.Sevgiler.

11 Cevap

0
Misafir

Doktor Hanım merhaba, ben alın germe olmak istiyorum ama müsaitliğim en erken Temmuz ayında olacak. Alın germe ameliyatı yazın yapılır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, alın germe ameliyatları her mevsim yapılabilir. Dolayısıyla yazın ameliyat olmanızda bir sakınca yoktur. Sadece germe işlemlerini gerçekleştirebilmek için yaptığımız kesilerin olduğu bölgeleri güneşi ışınlarından özenle korumanız şart. Yara izleri iyileşene dek buna dikkat etmelisiniz ki iz kalmasın. Eğer bulunduğunuz ortam güneşten korunmanıza olanaklıysa ve tabi ki genel sağlık durumunuzla ilgili bir sıkıntınız yoksa ameliyat olabilirsiniz. Sevgiler…

0
Misafir

Merhaba hocam, işyeriden ancak yazın izin alabileceğimden alın germe operasyonunu yaz mevsiminde yaptırmak istiyorum. Acaba alın germe ameliyatı yazın yapılır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, cerrahi operasyon sonrası hastanın vücudunda bir müddet dikişler kalacağından biz bu tür operasyonların yaz mevsiminde yaptırılmasını önermiyoruz. Ancak başka bir çareniz yok ise elbette her mevsimde alın germe yapılabilir. Ancak ameliyat sonrası tedavi bölgesini ve dikişlerinizi güneş ışınlarından çok iyi korumanız gerekir. Sevgiler.

0
Misafir

Merhaba doktor hanım, alın germe ameliyatı yaptırmak istiyorum ancak bu ameliyatı yaptırabileceğim tek mevsim yaz mevsimi. Ancak o tarihlerde izin alabiliyorum. Acaba alın germe ameliyatı yazın yapılır mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, alın germe ameliyatı her mevsimde uygulanabilir. Bir sakıncası bulunmamaktadır. Ancak bizim önerimiz elbette kış mevsiminde yaptırmanızdır. Alın germe cerrahi bir operasyon olduğundan cilt yüzeyine kesi açılır. Bu kesiler de dikiş yoluyla kapatılır. Dikişlerin ve yara izlerinin güneş ışınlarına maruz kalması iyileşme sürelerini yavaşlatır. Bu sebeple kışın uygulanan cerrahi operasyonların iyileşme süreci daha kolay ve hızlı geçer. Ancak kendinizi güneş ışınlarından koruyabilirseniz alın germe ameliyatını yaz mevsiminde de olabilirsiniz.

0
Misafir

Leyla Hocam merhaba, ben size alın germe ameliyatı yazın yapılır mı diye soracaktım. Çünkü benim ameliyat için sadece Haziran, Temmuz aylarım uygun. Bilgi verirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, alın germe ameliyatları yazın da yapılabilir. Herhangi bir mevsim ayrımı yok. Sadece, ameliyatta biz germe işlemini yapabilmek için kesiler atıyoruz. Bu kesileri güneşin zararlı UV ışınlarından korumanız gerekli. Her ne kadar kesiler saçlı deri altında olsa da yara izlerinin tam iyileşmeden güneşle doğrudan temasını pek önermiyoruz. Güneş ışınlarından korumanız koşuluyla yazın ameliyat olmanızda bir sakınca yok. Sağlıklı günler dilerim.

0
Misafir

Leyla Hanım merhaba, ben size alın germe ameliyatı olmayı düşünüyorum. Ancak işim gereği yurt dışında yaşıyorum. Sadece yaz aylarında izin alıp İstanbul’a gelebiliyorum. Alın germe ameliyatı yazın yapılır mı? Herhangi bir sorun yaşamam değil mi yaptırdıktan sonra?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, alın germe operasyonlarının yapılması için ideal mevsim diye bir şey yoktur. Her mevsim bu ameliyatı yaptırabilirsiniz. Burada önemli olan nokta ameliyat esnasında açılacak kesileri güneşin zararlı UV ışınlarından korumanızdır. Çünkü yara izlerinin iyileşmeden önce güneşle teması iz kalma riskini arttırır. Eğer iyi korursanız yazın da ameliyat olabilirsiniz. Yazın gelin, muayenenizi yapalım ve sizin için uygun yönteme karar verelim.

0
Misafir

Merhaba Leyla hanım, genetik olarak cilt sarkması sorunu olan biriydim, buna yaşın da ilerlemesi de eşlik etmeye başlayınca alın bölgemde ciddi bir sarkma meydana geldi. Bu sarkmayı cerrahi operasyon dışında başka bir uygulamanın düzeltebileceğine inanmıyorum. Ama kafamı kurcalayan bir konu var. Yurtdışında yaşadığım için Türkiye’ye sadece yaz aylarında gelebiliyorum. Yaz aylarında alın germe ameliyatı yaptırabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, alın germe ameliyatını yaz aylarında yaptırmanızda herhangi bir sakınca yok ancak ameliyat sırasında vücudunuza açılan minik kesileri mutlaka güneşten korumalısınız. Kesiler çok küçükte olsa güneşe maruz kaldıklarında iz kalma olasılığı artıyor. Yaz aylarında işlem yapılan bölgeyi güneşte korumak zor olduğu için genellikle estetik operasyonların kış aylarında yaptırılması tavsiye edebilir. Kişi gerekli özeni gösterdiği sürece yaz aylarında estetik operasyon yapılabilir.

0
Misafir

Merhaba Leyla Hanım, yurtdışında yaşıyorum. Türkiye’ye genellikle yaz aylarında geliyorum. Bu sefer geldiğimde alın germe ameliyatı olmak istiyorum fakat merak ettiğim bir konu var. Alın germe ameliyatı yazın yapılır mı? Bunu öğrenmek istiyordum. Cevaplarsanız çok sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, herhangi bir estetik ameliyat için zamanlama konusunda koşul yoktur. Sadece yaz aylarında işlem yapılan bölgenin güneşten ve sıcaktan korunması gerekir. Buna dikkat edildiği takdirde estetik işlemlerin yaz aylarında yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Alın germe ameliyatı için de aynı koşullar geçerlidir.

0
Misafir

Merhaba hocam, 46 yaşında öğretmen olarak çalışan biriyim. Alın çevremde yaşımdan dolayı oluştuğunu düşündüğüm birtakım sarkmalar ve kırışıklıklar mevcut. Yaz dönemi boş olduğum için bu ameliyatı yazın yaptırmak istiyorum. Alın germe ameliyatı yazın yapılır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, pek çok kişinin alın bölgesinde kişiden kişiye farklılık gösterebilen enine çizgiler vardır. Bazı insanlarda bu çizgiler rahatsızlık derecesinde fazla olabilir. Alın bölgesindeki ciltte yüz bölgesindeki cilt gibi yaşlanmaya bağlı olarak sarkmaya ve kırışmaya başlar. Zaman geçtikçe deri aşağı yöne doğru sarkmaya başlar. Kullanılan sigara ve alkol, beslenme şekilleri, stres, yaşın ilerlemesi, yerçekimi, sağlıklar problemler ve genetik faktörler çizgilerin derinleşmesine ve sarkmaların artmasına neden olmaktadır. Ameliyat oldukça basit bir şekilde sterilize koşullarda yapılmaktadır. Ameliyat izleri saçlı derinin içinden yapıldığı için herhangi bir iz kalması oldukça az bir olasılıktır. Ameliyat sırasında ve sonrasında acısız geçeceği için korkmanızı gerektirecek bir durum yoktur. Estetik ameliyatların çoğunluğu yaz mevsiminde de yapılabilir. Mevsimler arasında bir ayrım yoktur. Alın germe ameliyatını yaz mevsiminde de yaptırabilirsiniz. Ancak burada önemli olan nokta güneşten ve güneş ışınlarından kendinizi çok iyi korumanız olacaktır. Ameliyat geçiren cilt iyileşme sürecinde oldukça hassas olabileceği için ekstra bakım ve özen göstermeniz gerekir. Bunlara uyulduğu takdirde yaz mevsiminde estetik operasyonların herhangi bir sorun yaratacağını düşünmüyorum.

0
Misafir

Merhabalar Leyla Hocam. Ben yurtdışında yaşıyorum. İznimi yazın kullanabildiğimden dolayı yazın alın germe ameliyatı olmayı düşünüyorum. Alnımdaki kırışıklıklar için artık botox yeterli gelmiyor. Alın germe ameliyatı yazın yapılır mı? Bir zararı var mıdır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar. Alın germe ameliyatı mevsim farketmeksizin yapılabilir. Fakat güneş ışınlarının cildimizde yaratabileceği tahribatdan ötürü o bölgeyi şapka takarak iyi korumanız gerekir. Her cerrahi operasyonda olduğu gibi alın germe ameliyatında da kesi açılır ve sonrasında dikiş atılır. Bu sebepten o bölgeyi direkt olarak güneş ışığından korumak çok önemlidir.

0
Misafir

Hocam ben almanyada yaşıyorum yazın gelip size alın germe olmak istiyorum çocukların tatilinde:) Alın germe ameliyatı yazın yapılır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bu tür cerrahi prosedürlerin mevsimsel zamanlamasından ziyade, sizlerin sonrası bakımınıza ne kadar dikkat ettiğiniz çok daha önemlidir. Yani yaz kış fark etmeksizin istediğiniz zaman işlemi gerçekleştirebiliriz tek handikapımız denizli bir tatil planınız olacaksa biraz ertelemeniz olacaktır.

0
Misafir

Merhaba hocam, alın germe ameliyatımı izin dönemime getirmek istiyorum. Çalıştığım bankada genellikle yaz aylarında dönüşümlü olarak yaz tatili izni alabiliyoruz. Alın germe ameliyatımı yazın yaptırabilir miyim? Bir riski varmıdır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, endoskopik alın germe operasyonunda şakaklardan ve alnın iki tarafından yapılan mini boyutta kesi izlerinden yapılan alın germe ameliyatları, genel anestezi altında yaklaşık olarak 2 ile 3 saat arasında süren operasyonlardır. Genel olarak kesi izleri saç içine gizlendiği için belli olmamaktadır. Her ameliyatta olduğu gibi operasyon yapılan bölgenin şişmemesi ve morluk oluşmaması bakımından buz kompresi yapılması önerilir. İki hafta içerisinde ödem iner, normal hayata daha kolay dönülebilmektedir. Operasyondan sonra alın bölgesinin en az 3 ay boyunca güneş, sauna ve solaryum gibi ışınların çok ve yoğun olduğu ortamlardan korumanız gerekmektedir. Bu operasyonu yazın yaptırmanız şartsa o zaman operasyon yapılan alın bölgesi geniş kenarlıklı şapkalar kullanarak koruyabilirsiniz. Dikişlerin direk güneş ışıklarından korunması oldukça önemlidir. Güneş ışınlarının yaz aylarına oranla nispeten daha az eğimle geldiği aylarda yapılmasını tavsiye etmekteyiz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Bulmak istediğiniz içerikle ilgili bir şeyler yazıp enter tuşuna basın.