Alın germe ameliyatı yazın yapılır mı?

979 görüntülenmeAlın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba hocam ben Almanya da yaşıyorum. Yaz ayında İstanbul da olacağım ve alnımdaki derin çizgiler beni çok rahatsız ediyor. O yüzden ameliyat olmayı düşünüyorum ama bunu yazın planlıyorum. Alın germe ameliyatını yazın yaptırabilir miyim? Bilgi verirseniz çok memnun olurum. İyi çalışmalar.

 

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Alın germe ameliyatı yılın her dönemi yapılabilir. Fakat alın germe ameliyatında her ameliyatta olduğu gibi dikişler olacaktır. İyileşme süreci düşünüldüğünde alın germe ameliyatının güneş ışınlarının daha azaldığı dönemlerde yapılmasını tavsiye ederiz. Yaz aylarında dikişlerinizi güneşten koruyabilir ve sürekli şapka takabilirseniz yazın da alın germe ameliyatı yapılabilir.Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, ben alın germe olmak istiyorum ama müsaitliğim en erken Temmuz ayında olacak. Alın germe ameliyatı yazın yapılır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, alın germe ameliyatları her mevsim yapılabilir. Dolayısıyla yazın ameliyat olmanızda bir sakınca yoktur. Sadece germe işlemlerini gerçekleştirebilmek için yaptığımız kesilerin olduğu bölgeleri güneşi ışınlarından özenle korumanız şart. Yara izleri iyileşene dek buna dikkat etmelisiniz ki iz kalmasın. Eğer bulunduğunuz ortam güneşten korunmanıza olanaklıysa ve tabi ki genel sağlık durumunuzla ilgili bir sıkıntınız yoksa ameliyat olabilirsiniz. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, işyeriden ancak yazın izin alabileceğimden alın germe operasyonunu yaz mevsiminde yaptırmak istiyorum. Acaba alın germe ameliyatı yazın yapılır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, cerrahi operasyon sonrası hastanın vücudunda bir müddet dikişler kalacağından biz bu tür operasyonların yaz mevsiminde yaptırılmasını önermiyoruz. Ancak başka bir çareniz yok ise elbette her mevsimde alın germe yapılabilir. Ancak ameliyat sonrası tedavi bölgesini ve dikişlerinizi güneş ışınlarından çok iyi korumanız gerekir. Sevgiler.

0

Merhaba doktor hanım, alın germe ameliyatı yaptırmak istiyorum ancak bu ameliyatı yaptırabileceğim tek mevsim yaz mevsimi. Ancak o tarihlerde izin alabiliyorum. Acaba alın germe ameliyatı yazın yapılır mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, alın germe ameliyatı her mevsimde uygulanabilir. Bir sakıncası bulunmamaktadır. Ancak bizim önerimiz elbette kış mevsiminde yaptırmanızdır. Alın germe cerrahi bir operasyon olduğundan cilt yüzeyine kesi açılır. Bu kesiler de dikiş yoluyla kapatılır. Dikişlerin ve yara izlerinin güneş ışınlarına maruz kalması iyileşme sürelerini yavaşlatır. Bu sebeple kışın uygulanan cerrahi operasyonların iyileşme süreci daha kolay ve hızlı geçer. Ancak kendinizi güneş ışınlarından koruyabilirseniz alın germe ameliyatını yaz mevsiminde de olabilirsiniz.

0

Leyla Hocam merhaba, ben size alın germe ameliyatı yazın yapılır mı diye soracaktım. Çünkü benim ameliyat için sadece Haziran, Temmuz aylarım uygun. Bilgi verirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, alın germe ameliyatları yazın da yapılabilir. Herhangi bir mevsim ayrımı yok. Sadece, ameliyatta biz germe işlemini yapabilmek için kesiler atıyoruz. Bu kesileri güneşin zararlı UV ışınlarından korumanız gerekli. Her ne kadar kesiler saçlı deri altında olsa da yara izlerinin tam iyileşmeden güneşle doğrudan temasını pek önermiyoruz. Güneş ışınlarından korumanız koşuluyla yazın ameliyat olmanızda bir sakınca yok. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben size alın germe ameliyatı olmayı düşünüyorum. Ancak işim gereği yurt dışında yaşıyorum. Sadece yaz aylarında izin alıp İstanbul’a gelebiliyorum. Alın germe ameliyatı yazın yapılır mı? Herhangi bir sorun yaşamam değil mi yaptırdıktan sonra?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, alın germe operasyonlarının yapılması için ideal mevsim diye bir şey yoktur. Her mevsim bu ameliyatı yaptırabilirsiniz. Burada önemli olan nokta ameliyat esnasında açılacak kesileri güneşin zararlı UV ışınlarından korumanızdır. Çünkü yara izlerinin iyileşmeden önce güneşle teması iz kalma riskini arttırır. Eğer iyi korursanız yazın da ameliyat olabilirsiniz. Yazın gelin, muayenenizi yapalım ve sizin için uygun yönteme karar verelim.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı