Alın germe ameliyatı yazın yapılır mı?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam ben Almanya da yaşıyorum. Yaz ayında İstanbul da olacağım ve alnımdaki derin çizgiler beni çok rahatsız ediyor. O yüzden ameliyat olmayı düşünüyorum ama bunu yazın planlıyorum. Alın germe ameliyatını yazın yaptırabilir miyim? Bilgi verirseniz çok memnun olurum. İyi çalışmalar.

 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Merhaba, Alın germe ameliyatı yılın her dönemi yapılabilir. Fakat alın germe ameliyatında her ameliyatta olduğu gibi dikişler olacaktır. İyileşme süreci düşünüldüğünde alın germe ameliyatının güneş ışınlarının daha azaldığı dönemlerde yapılmasını tavsiye ederiz. Yaz aylarında dikişlerinizi güneşten koruyabilir ve sürekli şapka takabilirseniz yazın da alın germe ameliyatı yapılabilir.Sevgiler.

blank

Merhaba hocam, 46 yaşında öğretmen olarak çalışan biriyim. Alın çevremde yaşımdan dolayı oluştuğunu düşündüğüm birtakım sarkmalar ve kırışıklıklar mevcut. Yaz dönemi boş olduğum için bu ameliyatı yazın yaptırmak istiyorum. Alın germe ameliyatı yazın yapılır mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 15, 2021

Merhaba, pek çok kişinin alın bölgesinde kişiden kişiye farklılık gösterebilen enine çizgiler vardır. Bazı insanlarda bu çizgiler rahatsızlık derecesinde fazla olabilir. Alın bölgesindeki ciltte yüz bölgesindeki cilt gibi yaşlanmaya bağlı olarak sarkmaya ve kırışmaya başlar. Zaman geçtikçe deri aşağı yöne doğru sarkmaya başlar. Kullanılan sigara ve alkol, beslenme şekilleri, stres, yaşın ilerlemesi, yerçekimi, sağlıklar problemler ve genetik faktörler çizgilerin derinleşmesine ve sarkmaların artmasına neden olmaktadır. Ameliyat oldukça basit bir şekilde sterilize koşullarda yapılmaktadır. Ameliyat izleri saçlı derinin içinden yapıldığı için herhangi bir iz kalması oldukça az bir olasılıktır. Ameliyat sırasında ve sonrasında acısız geçeceği için korkmanızı gerektirecek bir durum yoktur. Estetik ameliyatların çoğunluğu yaz mevsiminde de yapılabilir. Mevsimler arasında bir ayrım yoktur. Alın germe ameliyatını yaz mevsiminde de yaptırabilirsiniz. Ancak burada önemli olan nokta güneşten ve güneş ışınlarından kendinizi çok iyi korumanız olacaktır. Ameliyat geçiren cilt iyileşme sürecinde oldukça hassas olabileceği için ekstra bakım ve özen göstermeniz gerekir. Bunlara uyulduğu takdirde yaz mevsiminde estetik operasyonların herhangi bir sorun yaratacağını düşünmüyorum.

blank

Merhabalar Leyla Hocam. Ben yurtdışında yaşıyorum. İznimi yazın kullanabildiğimden dolayı yazın alın germe ameliyatı olmayı düşünüyorum. Alnımdaki kırışıklıklar için artık botox yeterli gelmiyor. Alın germe ameliyatı yazın yapılır mı? Bir zararı var mıdır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Merhabalar. Alın germe ameliyatı mevsim farketmeksizin yapılabilir. Fakat güneş ışınlarının cildimizde yaratabileceği tahribatdan ötürü o bölgeyi şapka takarak iyi korumanız gerekir. Her cerrahi operasyonda olduğu gibi alın germe ameliyatında da kesi açılır ve sonrasında dikiş atılır. Bu sebepten o bölgeyi direkt olarak güneş ışığından korumak çok önemlidir.

blank

Hocam ben almanyada yaşıyorum yazın gelip size alın germe olmak istiyorum çocukların tatilinde:) Alın germe ameliyatı yazın yapılır mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Merhaba, bu tür cerrahi prosedürlerin mevsimsel zamanlamasından ziyade, sizlerin sonrası bakımınıza ne kadar dikkat ettiğiniz çok daha önemlidir. Yani yaz kış fark etmeksizin istediğiniz zaman işlemi gerçekleştirebiliriz tek handikapımız denizli bir tatil planınız olacaksa biraz ertelemeniz olacaktır.

blank

Merhaba hocam, alın germe ameliyatımı izin dönemime getirmek istiyorum. Çalıştığım bankada genellikle yaz aylarında dönüşümlü olarak yaz tatili izni alabiliyoruz. Alın germe ameliyatımı yazın yaptırabilir miyim? Bir riski varmıdır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, endoskopik alın germe operasyonunda şakaklardan ve alnın iki tarafından yapılan mini boyutta kesi izlerinden yapılan alın germe ameliyatları, genel anestezi altında yaklaşık olarak 2 ile 3 saat arasında süren operasyonlardır. Genel olarak kesi izleri saç içine gizlendiği için belli olmamaktadır. Her ameliyatta olduğu gibi operasyon yapılan bölgenin şişmemesi ve morluk oluşmaması bakımından buz kompresi yapılması önerilir. İki hafta içerisinde ödem iner, normal hayata daha kolay dönülebilmektedir. Operasyondan sonra alın bölgesinin en az 3 ay boyunca güneş, sauna ve solaryum gibi ışınların çok ve yoğun olduğu ortamlardan korumanız gerekmektedir. Bu operasyonu yazın yaptırmanız şartsa o zaman operasyon yapılan alın bölgesi geniş kenarlıklı şapkalar kullanarak koruyabilirsiniz. Dikişlerin direk güneş ışıklarından korunması oldukça önemlidir. Güneş ışınlarının yaz aylarına oranla nispeten daha az eğimle geldiği aylarda yapılmasını tavsiye etmekteyiz.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar