Alındaki Kırışıklık Nasıl Gider?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam, 43 yaşındayım alındaki kırışıklıklar nasıl gider? 3-4 çizgi halini aldı ve çok daha yaşlıymış gibi hisseder oldum yardımcı olurmusunuz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 6, 2020

Merhaba, alın kırışıklığı denilince akla ilk botoks uygulamamız geliyor, kas hareketini durdurmamızı destekleyen enjeksiyon sayesinde mimik çizgilerinizin derinleşmesini engelliyoruz fakat yaş itibariyle de etkisini daha az hissedebiliyoruz.Bu durumda cerrahi ve cerrahi olmayan germe yöntemleri tercih önceliği haline geliyor. Eğer cerrahi bir yöntem düşünülürse şakak germe ameliyatı ile hem daha ifadeli hem de gergin bir alın elde etmiş oluyoruz.İşlemi saç içinden gerçekleştirdiğim için herhangi bir iz kalır mı korkusu da yaşamadan hızlı ve konforlu iyileşme sürecine sahip bir operasyon geçirmiş oluyorsunuz. Eğer cerrahi bir uygulama tercih etmiyorsanız kesinlikle Thermage CPT ilk önerim olacaktır. Cilt altı kolajeni radyo frekans dalgaları sayesinde uyaran cihazın uygulama sonrası kolajen tetiklemesi ve cilt elastikiyetini artırması sayesinde 1 saat içinde ameliyatsız germe işlemi uygulayabiliyorum. Yaş ilerledikçe deride elastin kaybı, nazolabial dediğimiz gülme çizgilerinde derinleşme, deri incelmesi ve alın sarkması gözlemlenir. Tüm bu problemleri ameliyatsız olarak ancak ve ancak cilt yenileyerek toparlayabiliriz. Thermage CPT uygulaması tam bu noktada tercih etmekten keyif aldığım bir FDA onaylı bir uygulumadır. Sonucunun takibinde çok güzel etkiler gördüğüm için bu tarz sorunlarla karşılaştığımızda sıklıkla tercih ettiğim bir cihaz tekniğidir.

blank

Merhabalar hocam, alnım ince ince yatay çizgilerle dolu, 50 yaşındayım, alın kırışıklıkları nasıl gider, bir tedavisi var mı ?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 19, 2020

Merhaba, yaş alımına bağlı olarak alın bölgesinde oluşan alın çizgileri, kişilere yorgun, halsiz, çökmüş ve yaşlı bir ifade vermektedir. Kliniğimde uyguladığım çeşitli tedavi yöntemleriyle kısa zamanda hastalarımın alın kırışıklıkları geçmekte ve daha genç ve taze bir görünüme sahip olunmaktadır. Uyguladığım yöntemlerden biri botox uygulamasıdır. Estetik Plastik Cerrahide kullanılan Botox genellikle mimik kaslarının yüzde oluşturduğu deformasyonu gidermesi için kullanılır. Enjekte edildiği alandaki kaslarda sinir uçlarına etki ederek çalışmasını belli bir süre için kısıtlamaktadır. Etkisi 6 aya kadar devam eden botox uygulamasının düzenli aralıklarla tekrar edilmesi gerekmektedir. Kliniğimde uyguladığım bir diper uygulama Thermal CPT uygulamasıdır. Uygulama ile deri altındaki kolajen bağlar radyofrekans ile uyarılmakta ve cilt elastikiyeti artırılmaktadır. Bir saat içerisinde tamamlanan uygulama ile alın çizgilerinde azalma, kırışıklık kontrolü, cilt yenilenmesi gibi etkiler görülmektedir. FDA onaylı olan bu uygulamada cildin esnekliği artmakta ve kişi çok daha genç bir görünüme kavuşmaktadır. Eğer alın çizgilerinden tamamen uygulama olmadan kurtulmak isterseniz o zaman şakak bölgesi saç içinden uygulayacağım teknikle tamamen çizgilerinizden kurtulabilirsiniz. Muayenehaneme gelerek hem alın kırışıklığınızın derinliğini kontrol edip hem de hangi tekniğin sizin için uygun olacağını söyleyebilirim.

blank

İyi günler Leyla Hocam, 38 yaşındayım, mimiklerimi kullanan bir kadınım o yüzden alın bölgemde dört sıra çizgi var çünkü kaşlarımı havaya kaldırarak konuşuyorum genelde, alındaki kırışıklık nasıl gider hocam?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 22, 2020

İyi günler, alındaki kırışıklıklar yaşa bağlı olarak ve mimik kullanımına bağlı olarak belirginleşip derinleşebilmektedir. Genç yaşlarda alında kırışıklık olmamaktadır. Alın mimikleri kullanıma bağlı olarak erken yaşlarda ortaya çıkabilmektedir. Bu çizgiler kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterebilmektedir. Alın kırışıklığı tedavisi söz konusu olduğunda aklımıza ilk gelen botoks uygulamasıdır. Botoks uygulaması uygulanan bölgedeki kaslarla sinirlerin etkileşimini durduran özelliğe sahip bir maddedir. Ortalama etki süresi altı ay olan botoksun senede iki defa düzenli aralıkla yapılması etki süresini uzatmaktadır. Cerrahi bir uygulama olan şakak germe operasyonu ile hiçbir iz kalmadan alın germe işlemini gerçekleştirmekteyim. Herhangi bir kesi izi olmadan konforlu bir biçimde gergin bir alın görünümüne kavuşulabilmektedir. Alın çizgilerinin giderilmesi için uyguladığım bir başka teknik ise Thermage CPT tedavisidir. FDA onaylı bu uygulama radyofrekans dalgaları ile cilt altındaki kolajen oluşumunu tetiklemekte böylelikle cildin esnekliği artmaktadır. Yaklaşık olarak bir saatte uygulanan bu işlemle hızlı bir biçimde alın kırışıklığından kurtulup genç bir görünüme kavuşulmaktadır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar