Alındaki Kırışıklık Nasıl Gider?

912 görüntülenmeKırışıklık Tedavisi
0
1 Yorum

Merhaba hocam, 43 yaşındayım alındaki kırışıklıklar nasıl gider? 3-4 çizgi halini aldı ve çok daha yaşlıymış gibi hisseder oldum yardımcı olurmusunuz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, alın kırışıklığı denilince akla ilk botoks uygulamamız geliyor, kas hareketini durdurmamızı destekleyen enjeksiyon sayesinde mimik çizgilerinizin derinleşmesini engelliyoruz fakat yaş itibariyle de etkisini daha az hissedebiliyoruz.Bu durumda cerrahi ve cerrahi olmayan germe yöntemleri tercih önceliği haline geliyor. Eğer cerrahi bir yöntem düşünülürse şakak germe ameliyatı ile hem daha ifadeli hem de gergin bir alın elde etmiş oluyoruz.İşlemi saç içinden gerçekleştirdiğim için herhangi bir iz kalır mı korkusu da yaşamadan hızlı ve konforlu iyileşme sürecine sahip bir operasyon geçirmiş oluyorsunuz. Eğer cerrahi bir uygulama tercih etmiyorsanız kesinlikle Thermage CPT ilk önerim olacaktır. Cilt altı kolajeni radyo frekans dalgaları sayesinde uyaran cihazın uygulama sonrası kolajen tetiklemesi ve cilt elastikiyetini artırması sayesinde 1 saat içinde ameliyatsız germe işlemi uygulayabiliyorum. Yaş ilerledikçe deride elastin kaybı, nazolabial dediğimiz gülme çizgilerinde derinleşme, deri incelmesi ve alın sarkması gözlemlenir. Tüm bu problemleri ameliyatsız olarak ancak ve ancak cilt yenileyerek toparlayabiliriz. Thermage CPT uygulaması tam bu noktada tercih etmekten keyif aldığım bir FDA onaylı bir uygulumadır. Sonucunun takibinde çok güzel etkiler gördüğüm için bu tarz sorunlarla karşılaştığımızda sıklıkla tercih ettiğim bir cihaz tekniğidir.

0

Merhaba sevgili hocam, alındaki kırışıklıklar nasıl gider acaba? İki mimik yapsam hemen orada beliriyorlar. Sinirimi bozan bu durumdan kurtulmak istiyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, kırışıklık tedavisinde botoks ve dolgu öne çıkan uygulamalardır. Botoks daha hafif kırışıklıklar için tercih edilirken, dolgu uygulaması ise çok daha derin ve yoğun kırışıklıklar için uygulanır. Sizin için en doğru uygulamaya karar verebilmem için öncelikle muayene olmanız gerekli. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, 29 yaşındayım. Alnımda kırışıklıklar olmaya başladı. Alındaki kırışıklık nasıl gider? Öneriniz nedir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kırışıklıkları tedavi etmede kırışıklığın derinliği uygun tedaviyi seçmede büyük önem teşkil ediyor. Eğer ki yeni başlayan ve derinleşmemiş kırışıklıklarınız varsa tedavide botoks oldukça etkili bir yol olur. Ancak, ileri kırışıklıkların yani derinleşen çizgilerin tedavisinde botoks yeterli gelmez. Bu durumda önerim hyaluronik asit bazlı dolgu yapılması olur. Net bir öneride bulunmam için öncelikle sizi muayene etmek isterim. Uygun bir zamanda merkezimize gelirseniz durumunuza bir bakalım ve gerekli tedavi planınızı yaparak kısa sürede uygulamaya geçelim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım, alın bölgemde ciddi bir kırışıklık söz konusu. Bu bölgeyi oynatmasam dahi çizgiler net bir şekilde belli oluyor. İfademi kötü etkileyen bu durum karşısında ne yapabilirim? Alındaki kırışıklık nasıl gider?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çok derin olmayan ve henüz yüzünüze yerleşmemiş kırışıklıklar için botoks tedavisi uyguluyoruz. Fakat kırışıklıklar yüzünüze çoktan yerleşmiş ise botoks tedavisi yeterli olmayabilir. Hyalüranik asit bazlı dolgu uygulaması ile bu kırışıklıklardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Ancak sizi muayene etmeden en doğru tedaviyi belirlemem çok zor. Bu nedenle en yakın zamanda uzman bir hekime muayene olmanızı öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, benim alın bölgemde baya kırışıklık var. Özellikle kaşlarımı kaldırıp baktığımda şaşırdığımda falan daha da belirginleşiyor. Alındaki kırışıklık nasıl gider? Ne yapmalıyım? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, size net bir tedavi yöntemi önerebilmem için öncelikle sizi muayene etmem gerek. Çünkü kişiye özel tedavi yöntemine karar verilmesinde ihtiyaçların belirlenmesi ve mevcut durumunu analiz edilmesi çok önemlidir. Eğer kırışıklık çok ileri boyutlarda değilse ve yüze tam olarak yerleşmediyse botox yöntemi ile sorunu giderebiliriz. Ancak bazı durumlarda kırışıklıklar çok derinse örneğin, botox yeterli gelmeyebilir. Bu tip durumlarda hyaluronik asit bazlı dolgu uygulaması yapıyoruz ve çok daha etkili sonuçlar alıyoruz. İçerisinde çeşitli mineral ve vitaminleri de barındıran dolgu uygulaması kırışıklık, leke gibi hasarlar bakımından cildi tedavi ediyor. Cildin çok daha pürüzsüz, aydınlık ve canlı bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. Uygun tedavi yöntemini sunmam için belirttiğim gibi sizi muayene etmem gerekecek. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam daha 28 yaşındayım ama alnımda kırışıklık oluştu. Şu an ince bir çizgi halinde olan bu kırışıklık yaşım çok genç olduğu için beni inanılmaz rahatsız ediyor. Alnımdaki bu kırışıklığı nasıl giderebilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kırışıklık tedavisinde en çok kullanılan estetik uygulama elbette botox tur. Botox yüzde, ellerde ve boyunda oluşan ince çizgilerin ve kırışıklıkların tedavisinde kullanılır ve oldukça iyi sonuçlar verir. Sizin gibi genç yaştaki kişilerde kırışıklık oluşmasının nedeni genellikle genetiktir ancak kötü beslenme ve yetersiz su tüketimi gibi faktörlerde ciltte kırışıklık oluşumunu tetikler. Eğer cilt elastikiyeti çok azalmadıysa ve kırışıklıklar derinleşmediyse alın kırışıkları için botox uygulamasından yararlanıyoruz. Ama alındaki kırışıklıklar derinleştiyse botox yerine dolgu uygulaması daha etkili sonuç verecektir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar