Ameliyatsız gıdı nasıl gider?

51 görüntülenmeGıdı Estetiği
0
1 Yorum

 Merhaba hocam, gıdı estetiği yaptırmak istiyorum sarkıklıklar için ancak ameliyat olma fikri beni caydırıyor. Acaba ameliyatsız gıdı estetiği var mı? Ameliyatsız gıdı nasıl gider? Çok teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, ameliyatsız gıdı estetiği yapılabilir. Farklı teknolojik cihazlar ve lazerler sarkmalar konusunda oldukça etkindir. Ancak sarkmanın boyutu bu tedavilerin kullanılıp kullanılamayacağını belirler. Thermage CPT, Ultherapi, Fotona 4D gibi lazerleri ameliyatsız gıdı estetiği için kullanıyoruz. Ayrıca ip askıda uyguluyoruz. Ancak sizi görmeden hangi tedavinin etkili olacağını bilemem. Bu konuda bize ulaşabilirsiniz.

0

Merhaba, kendim bileli kilolu bir insanım. Kimi zaman spor ve diyetle genel olarak kilo vermeyi başarsam da gıdı bölgemdeki yağları eritme konusunda bir gelişme kaydedemedim. Gıdı yağ aldırma operasyonlarını araştırıyorum ancak ameliyat korkum var ve o ortamda bir operasyon yaptırma niyetinde değilim. Acaba ameliyatsız gıdı nasıl gider? Bu mümkün mü?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gıdı bölgesindeki yağları eritmek için kullandığımız en etkili yöntem gıdı liposuction olup bu yöntem ameliyatlı bir yöntemdir. Bazı hastalarımız çeşitli nedenlerden dolayı ameliyatlı yöntemlere sıcak bakmayabiliyorlar, bunu normal karşılıyoruz. Bu tür hastalarımız için alternatif gıdı yağ aldırma yöntemlerimiz mevcut. Enjeksiyon ya da cihazlar yardımıyla gıdı yağ aldırma işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Bölgesel bir alan olmasından dolayı bizim en çok kullandığımız yöntem ultherapy yöntemidir. Fokus ultrason cihazı olan ultherayı hem germe hem yağları eritme hedefiyle kullanıyoruz. Yağları eritmek için ekstra bir enjeksiyon yapıp enjeksiyonun üzerine ultherayı sadece o bölgeye odaklanarak yağların kaynama derecesine yaklaşmasını sağlayıp erimeyi sağlıyoruz. Erime, liposuction yöntemindeki gibi %100 belirgin olmasa da ultherapy, en az %50 oranında başarı sağlayan bir yöntemdir. Bunun dışında Thermage gibi farklı cihazlarla uyguladığımız yöntemler de mevcut. Sizi muayene ettikten sonra sorununuzu gidermek adına en uygun yöntemde karar kılıyoruz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı