Menu

Angel Lip Lifting dudak kaldırmadaki amaç nedir?

İyi günler hocam ben biraz yaptığınız dudak kaldırma operasyonu ile ilgili araştırma yaptım. İhtiyacım olduğunu da düşünüyorum ama birde size tekrar danışmak istiyorum lip lifting operasyonun tam olarak amacı nedir? bu konuda aydınlatırsanız çok mutlu olurum. Saygılar

 

Op. Dr. Leyla Arvas

Merhaba, Angel lip lifting yani dudak kaldırma ameliyatındaki amacımız burun ve dudak arasındaki mesafeyi kısaltmak. Bu aslında çok ciddi bir problem. Belki farkındasınız ama ne yapılacağını bilmiyorsunuz. Ya da çoğu insanın dikkat etmediği ama onu yaşlı gösteren bir durum bu. Çok genç yaşlarda da olabilir. Çok ince dudaklı kişilerde olabilir. Bu mesafe genel olarak uzundur. Erkeklerde de kadınlarda aynı şey bu. Bu durum kadınlarda daha fazla dikkat çekiyor çünkü erkekler bıyık bırakabiliyorlar. Ama kadınlarda genel olarak bir problem. Aslında bunun için çeşitli çözümler var. Dolgu yaptırabiliyoruz. Ama üst dudağı çok ince olanlarda bu aradaki mesafe çok uzun oluyor ve dolgular işe yaramayabiliyor. O bölgeye dolgu yapıldığı zaman öne doğru giden bir üst dudak görüntüsü ortaya çıkıyor. Aslında genel olarak problem bu. Bunlara çözüm olacak kalıcı dediğimiz aynı zamanda dolgu uygulamaya da gerek kalmayacak bir uygulamadan bahsediyoruz. Çünkü burun ve dudak arasındaki mesafe kısaldığı zaman dudak zaten kalkmış oluyor. Dolayısıyla üst dudakta tekrar bir dolgu yapma ihtiyacı olmuyor. Aynı zamanda biliyorsunuz ki yaşlandıkça üstten aşağı doğru bir sarkma olduğu için yer çekimi etkisi ile zaten dudaklar ve alt dişler daha fazla görünmeye başlıyor. Bu da aslında istemediğimiz bir görüntü oluyor. Dolayısıyla üst dudak kalktığı zaman üst dişler de görülmeye başlıyor. Böylece daha dinamik daha genç bir görüntü oluyor. Bu işlem lokal anestezi altında yaptığımız yaklaşık olarak yarım saatlik bir işlem. Orada bir kesi işlemi olduğu için hastalarım dan aldığım en önemli soru orada bir iz kalıp kalmayacağı noktasında oluyor. Eğer doğru yerden kesilir ve doğru yerden dikilirse orada bir iz kalmıyor. Özellikle keloid ve hipertrofik skara meyilli hastalarımız olabiliyor. Onlar içinde lazer uygulamaları yapıyoruz. Bunu iz kalmasın diye koruyucu olarak yapıyoruz. Yani bütün önlemlerimizi alıyoruz. Sevgiler.

İyi günler Leyla hanım, Angel lip lifting ameliyatını neden yaptırmalıyım? teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas

Merhaba, Çünkü bizim en büyük problemimiz aslında yaş ile birlikte eğer dudaklar çok ince ise dudak ve burun arasındaki mesafenin uzaması. Daha çok bunu aslında maymunlarda görüyoruz. Dudaklar ince ve dudak-burun arası mesafe o kadar uzun ki yüzü olduğundan daha yaşlı gösteriyor. Ama o bölge kısaldığı zaman aynı bir kedi yavrusu gibi düşünün oradaki o masum görüntüyü elde etmek bizim asıl amacımız. Bazı hastalarımızın dudak yapısı özellikle çok güzel. Fakat bizim özellikle dudak kısmında iki taraflı gelen bir kıvrımlı yapı var. Melek kanadı dememizin sebebi de o. Kanat şeklinde gelen bir yapı. Burayı güzel yapan aslında üst kısımda olan küçük kıvrık. Yine bu bölgede olan fitral kolonlar güzel yapan yapılardan bir tanesi. Ama özellikle yaşlanma olduğu zaman, çok fazla dolgu yapıldığı zaman görüntü bozuluyor. Olabildiği kadar düz, fitral kolonların silik olduğu bir yapı. Dudak aşağı doğru iniyor ve dudak düz bir yapıya sahip oluyor. Amacımız burun kanadı kenarından aldığımız küçük bir kısım ile bu dudağı yukarı kaldırmak hem fitral kolonları oluşturmak hem de dudak köşelerini biraz yukarıya kaldırabilmek. Buna aslında gülüş estetiği de diyebiliriz. Bu sayede bu bölgede eski estetik görüntüyü tekrar kazandırabilmek amaçtır. Bu durum bazen sadece yaşlılığa bağlı olmuyor. Çok gençlerde de görebiliyoruz. Onlarda da bu kolonları oluşturabiliyoruz. Bu bazen dolgu ile yapılabilir. Ama dolgudan ziyade bunu kalıcı olarak yapmak istiyorsak o zaman angel lip lift uygulamasına başvurabiliriz. Böylece daha doğal bir görüntü oluyor hem de daha kalıcı oluyor. Biliyorsunuz ki dolgunun etkisi maksimum bir yıl olarak düşünüyoruz. Ama onun artıkları kalıyor sonuç itibariyle. Ama yaptığı şey dudağı ağırlaştırmak. Ağırlaştığı için daha fazla sarkıyor, mesafe daha fazla uzuyor. Dolayısı ile o mesafe uzadığı için tekrar bir lip lift gerekli oluyor.Bu nedenle angel lip lifting eğer ihtiyacınız varsa yaptırmanızı öneririm.Sevgiler.

Siz de Soru Sorabilirsiniz?

close
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.
Scroll To Top