Aşırı Terleme Nasıl Geçer?

744 görüntülenmeTerleme Tedavisi
0
1 Yorum

İyi günler Leyla Hanım, benim aşırı terleme sorunum var. Aşırı terleme nasıl geçer?  Her ortama girdiğimde acaba yine çok terleyecek miyim, insanlar bunu anlar mı diye kuşkuya ve endişeye kapılıyorum. Benim bu terleme sorunuma çözüm bulunabileceğini duydum. Bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Terlemelerim nasıl geçer ve ben bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, terleme fizyolojik bir olay olup vücudun ısı kontrolünü yapmak için meydana gelen doğal bir durumdur. Aşırı terleme ise çevre koşullarından bağımsız bir şekilde vücudun ısı kontrolünü ayarlayamamasından kaynaklanan bir sorundur. Aşırı terlemesi olan kişilerin terlemeleri için hareket etmelerine gerek yoktur. Bu kişiler oturdukları yerden bile terleyebilirler. Terleme bölgeleri en çok avuç içi, koltuk altı,ayak tabanı ve boyun ve baş bölgesidir. Bölgesel terlemelerin nedeni tam olarak bilinmemekle beraber sinir sisteminin düzgün çalışmamasından kaynaklı olduğu varsayılmaktadır. Estetik uygulamalarda terleme botoksu kullanılması oranı en yüksek ve en etkili uygulamalardan biridir. Bu uygulamada ter bezleri botoks uygulamasıyla kontrol altına alınmaktadır. Uygulamadan yaklaşık iki gün sonra uygulamanın etkileri görülmeye başlanır. Yapılan botoksun etkisi altı ay kalıcılığını korumaktadır. Botoks uygulaması aşırı terleyen avuç içi, koltuk altı ya da ayak tabanı bölgesine ince bir iğne yardımıyla yapılmaktadır. Botox işlemi terlemeyi kontrol altına alan etkili ve sonucu hemen alınan bir işlemdir. İşlemi takip eden günlerde hasta, toplum hayatına eskiye oranla daha kolay adapte olabilir. Botoks işlemiyle kaybedilen özgüven tekrar kazanılır ve psikolojik bakımdan endişelerden ve korkulardan kurtulup rahatlama yaşanır.

0

Selamlar doktor hanım, aşırı terleme nasıl geçer? Çözümü nedir? Her yolu denemek istiyorum çünkü artık çok can sıkıyor. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, aşırı terleme rahatsızlığının önüne geçebileceğiniz en etkili yöntem botokstur. Botoks, aşırı terleme sorununu ortadan kaldırmak için uygulanan en yaygın uygulamadır. Botoksun amacı, ter bezlerinin gereğinden fazla çalışmasını engellemektir. O nedenle aşırı terleme sorunu olan kişilere botoksu gözüm kapalı öneririm.

0

Leyla Hocam merhaba, benim koltuk altı bölgem aşırı terleme yapıyor. Kurtulma yollarını arıyorum. 19 yaşındayım. Aşırı terleme nasıl geçer? Lütfen bana bir yol gösterin. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, rahatsızlığınızı çok iyi anlıyorum ancak bu sıkıntıyı çekmenize hiç gerek yok. Ben bu şikayetle gelen hastalarıma gereğinden fazla çalışan ter bezlerine müdahale ederek bu aşırı terlemenin önüne geçilmesini sağlıyorum. Bunu da botoks yöntemi ile yapıyorum. Botoks, kısa süren, konforlu, acısız ve yan etkisi bulunmayan bir uygulama. Uygun bir zamanda gelebilirseniz gerekli muayeneleri yapar ve hızlı bir şekilde tedavinizi planlarız. Endişe etmeyin. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, aşırı terleme sorununa sahip olan genç bir kadınım. Bu durum beni oldukça rahatsız ediyor. Acaba aşırı terleme nasıl geçer? Öneriniz nedir? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, aşırı terleme genetik yapıya bağlı olmakla birlikte stres ve heyecan gibi yoğun duyguların yaşandığı anlarda da baş gösterebilir. Ter bezlerinin gereğinden fazla çalışması sonucu aşırı terleme problemi ile karşı karşıya kalırız. Botoks yöntemi bu problemin önüne geçmek için en yaygın uygulanan yöntemdir. Temel amaç buradaki ter bezlerinin fazla çalışmasını önlemektir. Botoks bu konuda son derece etkili bir uygulamadır. En yakın zamanda muayene olup bu uygulamayı yaptırmanızı öneririm.

0

Leyla Hanım merhaba, benim koltuk altımda aşırı terleme oluyor. Hem kötü görüntüye sebep oluyor hem de koku yapıyor. Çok huzursuzum. Aşırı terleme nasıl geçer? Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, aşırı terleme sorunu çoğu kişinin rahatsızlık duyduğu bir konu. Gerek bıraktığı o nemli görüntü olsun gerekse yaydığı kokudan dolayı insanlar terleme probleminin önüne geçmek ister. Çünkü sosyal yaşantılarından bu durumdan dolayı aşırı rahatsızlık, huzursuzluk duyarlar. Aşırı terleme tedavisinde en yaygın kullanılan ve etkili sonuçlar veren yöntem botoks uygulamasıdır. Botoks ile ter bezlerinin gereğinden daha fazla çalışması engellenir ve terleme en az düzeye gelir. Bir estetik ve plastik cerrahi uzmanına başvurarak botoks tedavisi yaptırabilir ve aşırı terleme sorununun önüne geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba leyla hanım, çok heycanlandığında ve stres yaptığında elleri terleyen genç bir kızım var. Kendisi bu durumdan çok rahatsız ve psikolojisini çok etkiliyor. Aşırı terleme sorunu nasıl geçer, bu sorundan nasıl kurtulabiliriz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, aşırı terleme sorunu hormonal sebeplerden ya da stresten dolayı oluşabilirken utanç, gerginlik gibi duygusal durumlarda da vücudun bazı bölümlerinde yoğun terleme yaşanabilir. Aşırı terlemenin sebebi ne olursa olsun ortaya çıkmasındaki tek etken ter bezlerinin fazla çalışmasıdır. Bu nedenle aşırı terleme sorunundan kurtulmak isteyen birinin ter bezlerinin çok fazla çalışmasına engel olmak gerekir. Aşırı terleme sorunu nedeni bilinmiyor ve tedavi edilecek bir sorun içermiyorsa en sık kullanılan Botox uygulamasıdır. Aşırı terleme sorunun olduğu alanlara botox yapılarak buradaki ter bezlerinin normalden fazla çalışmasına engel olunur ve aşırı terleme sorunu tedavi edilir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı