Ayak Terlemesi Nasıl Geçer?

1.00K görüntülenmeTerleme Tedavisi
0
1 Yorum

Merabalar Hocam, ayak terlemesi nasıl geçer? Ben gün içinde çok ayakta kalıyorum işim sebebi ile ayaklarım çok terliyor fakat zaten genel olarak da normal insanlara oranla da daha çok terlediğini düşünüyorum ne yapılabilir? Bir tedavisi var mıdır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Ayak terlemesi vücudun başka bölgelerinde de olduğu gibi rahatsız edici boyutta olabilir. “Reaktif Boyutta” aşırı terleme olan bölgelerde botoks uygulaması çok ciddi fayda sağlamakta ve bahsedilen reaktif terleme de olmamaktadır. Her iki ayak tabanına yine her 1,5 cm x 1,5 cm lik alana 2 ünite enjeksiyon cilt içine (intradermal) botulinum toxin uygulanmalıdır. Botulinum toxin (botoks) uygulandığı bölgedeki kas fonksiyonlarını geçici olarak durdurduğu için sonradan ter bezi faaliyetlerini de geçici olarak durdurduğu keşfedilmiş terleme tedavisinde de kullanılmaya başlanmıştır. Ayak terlemelerinde tercih edilen botoks tedavisiyle 7-9 ay süreyle bölgede terlemeye yol açan uyarıları azaltmaktadır. Sempatik sinir sisteminin aşırı duyarlılığını bloke ederek terlemeyi azaltmaktadır. Bu yüzden herhangi bir terleme sorunu yaşayan hastalarıma Botox uygulaması ile tedavi gerçekleştiriyorum.

0

Merhaba Leyla Hanım, ayaklarda aşırı terleme problemimin önüne nasıl geçebilirim? Ne tavsiye edersiniz? Şimdiye dek ne yapsam olmadı. Teşekkürler yardımlarınız için.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, el, ayak, avuç içi, koltuk altı, yüz gibi bölgelerde görülen aşırı terleme sorununu kökten çözmek için uyguladığım yöntem botokstur. Botoks, müşterilerimizin de tatmin edici sonuçlar aldığı, aşırı terleme tedavisinde başvurduğumuz bir yöntemdir. Ayaklarınızda yoğun ve normalden daha üst seviyede bir terleme var ise en kısa zamanda bir hekime başvurarak botoks yaptırmanızı öneririm. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, bende ayak terlemesi problemi var. Çok rahatsızım. Yaza kadar bu sorunu çözmek istiyorum. Açık ayakkabıda çok zor oluyor. Tedavi için önerileriniz neler olur? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, koltuk altı, el, ayak, yüz gibi vücudun farklı bölgelerinde görülen aşırı terleme sorununun tedavisinde benim en çok kullandığım ve en etkili sonuçlar veren yöntem botoks uygulaması. Çünkü doğrudan ter bezlerine müdahale ediyoruz bu şekilde ve ter bezlerinin gereğinden fazla çalışmasının önüne geçiyoruz. Tedavi önerim kesinlikle botoks yaptırmanız. Uygun bir zamanda merkezimize gelirseniz bir kontrolleri yapalım, tedaviyi de hızlıca planlayalım. Botoks, oldukça kısa süreli, kolay ve acısız, yan etkisiz bir uygulama. 4- 6 ay süreyle de etkisini koruyor. Düzenli aralıklarla tekrarlanırsa sorun yaşamazsınız. Sağlıklı günler dilerim.

0

Selamlar hocam kolay gelsin, ayaklarım yaz kış demeden çok sık ve aşırı terliyor. Bu durumdan kurtulmak istiyorum. Ayak terlemesi nasıl geçer? Teşekkürler şimdiden.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, aşırı terleme tedavisinde yaygın olarak uyguladığımız yöntem botokstur. Botoks ile oldukça tatmin edici ve memnuniyet seviyesi yüksek sonuçlar alırız. Bu nedenle ayaklarınızda aşırı terleme sorunu yaşıyorsanız sizin için en uygun tedavi botokstur. Botoks ile ayak bölgesinde bulunan ter bezlerine müdahale edilerek terleme sorununuz giderilir. Bu sebeple en kısa sürede uzman bir hekime başvurarak tedavinizi başlatmanızı öneririm. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, benim sıkıntım aşırı ayak terlemesi. Bir yere gittiğimde ayakkabımı çıkartamıyorum. Misafirlikte terlik verseler ıslanacak diye giymeye utanıyorum. Bunun bir tedavisi yok mu? Ayak terlemesi nasıl geçer? Yardımcı olmanızı rica ederim. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, el ve ayak, yüz, koltuk altı bölgesi terlemenin en çok görüldüğü bölgeler. Özellikle bu bölgeler için aşırı terleme problemi yaşayan çok sayıda hastam bulunuyor. Terleme problemi kişiden hem psikolojik olarak huzursuzluğa hatta zaman zaman özgüven kaybına bile neden olabiliyor. Bu sorunun çözümü için benim önerdiğim en etkili yol botoks işlemi. Botoks yaparak biz terleme olan bölgedeki ter bezlerine müdahale ederiz ve bu bezlerin gereğinden fazla çalışmasını engellemiş oluruz. Botoks 4-6 ay süreli bir etki yaratır. İşlemi belirli aralıklarla tekrarlatmanız gerekir. Ancak sonuç sizi memnun edecektir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba hocam, ayaklarım inanılmaz terlediği için çok ciddi bir temizlik sorunu yaşıyorum. Gün içinde ayaklarım ayakkabı içinde terli kaldığı için kokuya sebep oluyor. Ayaklarımdaki bu terleme nedeniyle herhangi bir yerde ayakkabımı çıkarmak istemiyorum. Ayak terlemesi sorunumdan nasıl kurtulabilirim, ayak terlemesi nasıl geçer? Lütfen bana yardımcı olun.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, terleme sorunu birçok insan için rahatsız edici durumlar yaratabiliyor. Özellikle el ve ayaklardaki yoğun terleme kişinin iş ve sosyal yaşantısını olumsuz etkilerken psikolojik olarak da rahatsız eder. Böyle durumlarla karşı karşıya kalan hastalarım için terleme tedavisinde botox uygulamasında faydalanıyorum. El, ayak ya da yüze uygulanacak botox ile ter bezlerinin normal çalışması sağlanır ve terleme sorunu tedavi edilmiş olur. Siz de ayaklarınızdaki terleme için botox yaptırabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar