Bacak Estetiği İyileşme Süreci?

blank
1 Cevap

Hocam iyi günler ben 32 yaşındayım bacaklarımdan şikayetim var o yüzden bacak estetiği olmayı düşünüyorum. Ama aktifte bir çalışma hayatım var o yüzden biran önce iyileşip sosyal hayatıma dönmem gerekir. Hocam bacak estetiğinde iyileşme süreci nasıldır? Cevaplarsanız mutlu olurum. Teşekkürler

 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2019

Bacak estetiği ameliyatları bacaklarda meydana gelen çarpıklık, eğrilik, selülit gibi birçok soruna yönelik yapılan girişimlerdir. Ameliyat öncesinde bacakların eğrilik gibi sorunları detaylı bir şekilde tetkik edilmelidir.Bunun için mutlaka uzman bir cerrah ile görüşmeniz gerekir. Bacak estetiği operasyonları yaklaşık birkaç süren girişimlerdir. Hasta bu operasyon ile bacak bölgesinde rahatsız olduğu yapıdan kurtularak özlem duyduğu ölçülere kavuşabilir. Ameliyat mutlaka genel anestezi altında ve uygun ameliyathane koşullarında gerçekleşmektedir.Ameliyat sonrası iyileşme süreci yaklaşık bir haftadır.Bu nedenle ilk bir hafta çok önemlidir, bu süre içinde bacak kaslarınızı zorlayacak her türlü hareketten uzak durmanız gerekir. İyileşme aşamasında zaman zaman ağrılarınız olacaktır ancak bu ağrılar dayanılmayacak düzeyde değildir. Bu süreyi hekiminizin önerileri ve bacaklarınızı dinlendirirken yapacağınız destekler ile konforlu şekilde geçirebilirsiniz.Bacak estetiği ameliyatında iyileşme sürecinde çok dikkatli olmanızda fayda vardır sonuçta kısa süren bir operasyon olsada genel anestezi altında yapılan ciddi bir ameliyattır. Bacak estetiği girişimi sonrasında ortalama bir hafta on günlük süreçte ağırlık kaldırmaktan ve spor aktivitelerinden kaçınmanız gerekir. Eğer bacak kaslarını yorucak hareketlerde bulunursanız hem ağrılarınızın olmasına sebep olur hemde iyileşme süreciniz uzar. Ameliyat sonrası bir haftalık süreden sonra sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz. Ama operasyon sonrası ilk bir ay boyunca dikkat etmeniz gerekenler olacaktır. Bu konuda zaten hekiminizde sizi bilgilendirecektir. Bacak kaslarınızı zorlayacak hareketlerden çok fazla ayakta durmaktan en azından birkaç haftalık sürede daha pasif bir hayat geçirmek sizin için daha iyi olacaktır. Bacaklarınızda olan çeşitli sıkıntılarınızı kısa sürede olumlu sonuçlar ile çözebilecek bacak estetiği operasyonlarından sonra dikkatli davrandığınızda etkisini gün geçtikçe daha fazla göreceksiniz.Sevgiler

blank

İyi günler Hocam, benim bacaklarımda çarpık bacaklılık var, büyük bir şirkette yönetici asistanı olarak çalışıyorum ve mini etek giymekte bacaklarımdaki şekil bozukluğu yüzünden sıkıntı çekiyorum. Estetikten hemen sonra işe geri dönmem gerekiyor. Bacak estetiğinden sonraki iyileşme süreci hakkında bilgi verebilir misiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Bacak estetiklerini genel olarak bacaklarında çarpıklık bulunan, asimetrik bacağa sahip olanlara, kalın bacak ya da kalın ayak bileğine sahip olanlara, üst bacak ile alt bacak arasında uyumsuzluk görünen kişilere uyguluyoruz. Bacak estetiği işlemlerinden önce ön muayene yapılarak ve ayrıntılı tetkikler istenerek hangi işlemlerin yapılacağını belirliyoruz. Çarpık bacaklılıkta bacakların düzgün görünmesini sağlamak için ve bacaklardaki simetrinin sağlanması için yağ enjeksiyonu işlemi uygulanır. Yağ enjeksiyonu genel anestezi altında ve hastanede yapılır. Hastanın yağ fazlalığı olan vücut bölümlerinden vaser işlemiyle yağlar alınır ve kök hücre ile zenginleştirildikten sonra bacaklarda çarpıklık bulunan yerlere uygulanır. Yağ enjeksiyonundan sonraki dördüncü günde normal hayata dönülüyor. Tam iyileşme ise operasyondan iki ay sonra oluyor. Hekimin tavsiye edeceği varis çorabını bir ay süreyle giymek bacaklarınızın formunu korumanız bakımından önemli. Operasyondan sonraki dönemde bacakları kıvırarak oturmaktan, varsa bacak titretme alışkanlığınızdan, bacak bacak üstüne atmaktan bir süre uzak durmanız gerekebilir. Sevgiler.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar