Bacak Estetiği İyileşme Süreci?

898 görüntülenmeBacak Estetiği
0
1 Yorum

Hocam iyi günler ben 32 yaşındayım bacaklarımdan şikayetim var o yüzden bacak estetiği olmayı düşünüyorum. Ama aktifte bir çalışma hayatım var o yüzden biran önce iyileşip sosyal hayatıma dönmem gerekir. Hocam bacak estetiğinde iyileşme süreci nasıldır? Cevaplarsanız mutlu olurum. Teşekkürler

 

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Bacak estetiği ameliyatları bacaklarda meydana gelen çarpıklık, eğrilik, selülit gibi birçok soruna yönelik yapılan girişimlerdir. Ameliyat öncesinde bacakların eğrilik gibi sorunları detaylı bir şekilde tetkik edilmelidir.Bunun için mutlaka uzman bir cerrah ile görüşmeniz gerekir. Bacak estetiği operasyonları yaklaşık birkaç süren girişimlerdir. Hasta bu operasyon ile bacak bölgesinde rahatsız olduğu yapıdan kurtularak özlem duyduğu ölçülere kavuşabilir. Ameliyat mutlaka genel anestezi altında ve uygun ameliyathane koşullarında gerçekleşmektedir.Ameliyat sonrası iyileşme süreci yaklaşık bir haftadır.Bu nedenle ilk bir hafta çok önemlidir, bu süre içinde bacak kaslarınızı zorlayacak her türlü hareketten uzak durmanız gerekir. İyileşme aşamasında zaman zaman ağrılarınız olacaktır ancak bu ağrılar dayanılmayacak düzeyde değildir. Bu süreyi hekiminizin önerileri ve bacaklarınızı dinlendirirken yapacağınız destekler ile konforlu şekilde geçirebilirsiniz.Bacak estetiği ameliyatında iyileşme sürecinde çok dikkatli olmanızda fayda vardır sonuçta kısa süren bir operasyon olsada genel anestezi altında yapılan ciddi bir ameliyattır. Bacak estetiği girişimi sonrasında ortalama bir hafta on günlük süreçte ağırlık kaldırmaktan ve spor aktivitelerinden kaçınmanız gerekir. Eğer bacak kaslarını yorucak hareketlerde bulunursanız hem ağrılarınızın olmasına sebep olur hemde iyileşme süreciniz uzar. Ameliyat sonrası bir haftalık süreden sonra sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz. Ama operasyon sonrası ilk bir ay boyunca dikkat etmeniz gerekenler olacaktır. Bu konuda zaten hekiminizde sizi bilgilendirecektir. Bacak kaslarınızı zorlayacak hareketlerden çok fazla ayakta durmaktan en azından birkaç haftalık sürede daha pasif bir hayat geçirmek sizin için daha iyi olacaktır. Bacaklarınızda olan çeşitli sıkıntılarınızı kısa sürede olumlu sonuçlar ile çözebilecek bacak estetiği operasyonlarından sonra dikkatli davrandığınızda etkisini gün geçtikçe daha fazla göreceksiniz.Sevgiler

0

Doktor hanım selamlar, çarpık bacak problemi ile çok uzun zamandır uğraşıyorum ve artık çok sıkıldım. Bir an önce bacak estetiği yaptırmak istiyorum ancak bir yandan yoğun çalışıyorum. Ameliyat sonrası iyileşme çok uzun sürer mi? Bacak estetiği iyileşme süreci nasıldır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bacak estetiği sizin gibi çarpık bacak sorunu ile uğraşan hastalar veya bacaklarında orantısızlık bulunan hastalar tarafından sıkça tercih edilir. Bacak estetiğinde yağ enjeksiyonu önemli rol oynar. Yağ enjeksiyonu işlemi ile önce vücudunuzdan fazla yağlar alınır ve sonrasında bacaklarınızın uygun bölgelerinde alınan bu yağ transfer edilir. Ancak öncesinde alınan bu yağlar özel işlemden geçirilir. Bacak estetiği genel olarak 1,5 ila 2 saat arasında sürer. Genel anestezi etkisi altında gerçekleştirilen bu uygulama sonrası iyileşme süreci zorlu geçmez. İşlemden sonra uzun süreli ağrılar yaşanmaz, ancak diğer cerrahi işlemlerde olduğu gibi bacak estetiğinde de operasyon sonrası uygulama bölgesinde ödem ve morarma gibi komplikasyonlar belirebilir. Yaklaşık 4 gün içerisinde gündelik yaşamınıza rahatça dönebilirsiniz. Fakat bir süre ameliyat bölgesini zorlayacak aktivitelerden uzak durmanız gerekir. Tam olarak iyileşmenin gerçekleşmesi 2 ayı bulabilir. Bacak estetiği sonrası bir süre varis çorabı giymeniz önerilir. Varis çorabı daha hızlı toparlanma ve kısa sürede iyileşme sağlar.

0

Leyla Hanım selamlar, uzun yıllardır çarpık bacak görüntüsü ile mücadele ediyorum. Beni oldukça huzursuz eden bu durumu düzeltmek adına bacak estetiği olmak istiyorum. Ancak işyerimden çok uzun süre izin alabilmem zor görünüyor. Acaba bacak estetiği iyileşme süreci çok uzun sürüyor mu? Rica etsem bilgi alabilir miyim? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bacak estetiği kadınlar arasında oldukça yaygın uygulanan bir operasyondur. Çarpık bacaklara sahip olan veya her iki bacağı arasında orantısızlık olan kişilere uygulanır. Bacak estetiği yapılırken hastanın vücudunun uygun bir bölgesinden vaser liposuction yöntemiyle yağ alınır. Alınan bu yağlar özel işlemlerden geçirilerek bacakların uygun kısımlarına transfer edilir ve böylece bacaklar yeniden şekillendirilir. Bacak estetiği uygulaması genel anestezi etkisi altında gerçekleştirilir ve yaklaşık 2 saat sürer. Çoğu cerrahi operasyonda olduğu gibi bacak estetiği sonrasında da işlem bölgesinde ödem görülebilir ve hafif ağrılar ortaya çıkabilir. Bunlar oldukça olağandır, endişe edilecek bir durum söz konusu değildir. Uygulamadan yaklaşık 4 gün sonra gündelik yaşamınıza dönmeniz mümkündür ancak bacak estetiğinde tam iyileşme süresi 2 aydır. 2 ay boyunca bacaklarınızı zorlayacak ve tedavi bölgenize zarar verebilecek her türlü hareketten kaçınmanız ve oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Bunun dışında bacak estetiği iyileşme süreci sıkıntılı geçen bir süreç değildir ve uzun sürmez.

0

Leyla Hocam merhaba, bacak estetiği iyileşme süreci ile ilgili bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bacak estetiği sürecinde genellikle kullandığımız ve etkili sonuçlar aldığımız yöntem yağ enjeksiyonudur. Bu şekilde gerçekleştirdiğimiz bacak estetiği operasyonu ortalama 1,5- 2 saat aralığında sürer. Bu operasyon sonrasında ilk gece hastanede yatarsınız. Sonrasında size özel bir korse verilir ve bu korseyi 1 ay süresince kullanmanız istenir. Bu korsenin düzenli kullanımı operasyonun başarısı ve iyileşme süresinin hızlanması için oldukça önemli, mutlaka özen gösterilmesi gerekir. Operasyondan 3- 4 gün kadar sonra günlük yaşantınıza dönebilirsiniz ancak belli bir süre iyileşme tamamlanana kadar bacak titretme, bacak bacak üstüne atarak oturma ya da bağdaş kurma gibi hareketleri yapmaktan uzak durun. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım iyi günler, kız kardeşim için size yazıyorum. Kendisi bacaklarının çarpıklığından şikayetçi. Ancak iyileşmenin hızlı olması vakit sıkıntısı açısından çok önemli. Bacak estetiği iyileşme süreci hakkında bilgi verir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bacaklarının çarpık olması şikayetiyle bize gelen hastalara çoğunlukla yağ enjeksiyonu ile müdahale ederiz. Vücudun farklı bölgelerinden aldığımız fazla yağları bacaklara çarpık görüntüyü veren boşluklara enjekte ediyoruz ve böylelikle bacaklarda düzgün, estetik bir görüntü sağlıyoruz. Bacak estetiği operasyonu yaklaşık 1,5 – 2 saat kadar sürüyor. İşlemden sonra 1 gece hastanede yatışınız oluyor. Sonrasında evde dinlenilebilir. Bu süreçte operasyon olan bölgede ödem ve ağrı görülmesi normaldir. Ağrının şiddeti ağrı kesiciler ile azaltılabilir. Ödem ise kısa süre sonra kendiliğinden geçer. Operasyon sonrası size verilen korseyi bir ay süresince düzenli kullanmaya dikkat edin. Bu bacağın şekle girmesinde ve ödemin atılmasında oldukça önemli. Ameliyattan 3- 4 gün geçtikten sonra rutin hayata dönüş sağlanabilir. Ancak dikkat edilmesi gereken bazı şeyler var. Örneğin bacak bacak üstüne atma, bacağı kıvırarak oturma, bacak titretme gibi hareketlerin yapılmamasına dikkat etmek ve korse giymek gerekir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, bacaklarım ince ve biçimsiz bir görüntüye sahip. Bacaklarımı biraz kalınlaştırarak daha estetik bir görünüm kazandırmak istiyorum. Bacaklarımı kalınlaştırmak için yaptıracağım estetik operasyondan sonra iyileşme süreci nasıl olur?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bacaklarınızı kalınlaştırmak için kullanabileceğimiz estetik uygulama yağ enjeksiyondur. Vücudunuzun bir veya birkaç bölgesinden alacağımız yağları bacağınıza enjekte ederek bacağınızı yeniden şekillendiririz. Çok zahmetli bir uygulama olmayan yağ enjeksiyonu ile yapılan bacak estetiği sonrasında iyileşme süreci genellikle 7 gündür ama birçok kişi 4. günden itibaren günlük yaşantısına dönebilmektedir. Kişinin bacaklarını kullanmasında bir sakınca yoktur ama bacağı zorlamamak için bacak bacak üstüne atma, bacağı popo altına kıvırarak oturma, bacak sallama hareketi ya da bacak titretme gibi hareketlerden kaçınmak gerekir. Bunların dışında yaklaşık olarak 1 ay boyunca özel bir çorap giyerek bacağınızın yeni şeklini almasına destek olmalısınız.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı