Badem Göz Estetiği İz Kalır mı?

787 görüntülenmeAlın Germe ve Kaş Kaldırma Estetiği
0
1 Yorum

Hocam ben mükemmel bakışlarım olsun istiyorum. Kedi gibi gözlerim olsun istiyorum. Araştırdım buna badem göz deniliyor galiba. Badem göz ameliyatıyla gözlerimi çekebilir misiniz? Ama iz kalsın istemiyorum. Eğer iz kalmıycaksa bu ay yaptırmayı düşünüyorum fiyat bilgisi verir misiniz? Badem göz estetiğinde iz kalır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Badem göz estetiği cerrahi bir işlemdir fakat cerrahi olmasına rağmen herhangi bir iz kalmaz. Öncelikle size lokal anestezi uyguluyoruz. Daha sonra gözlerin dış ve üst köşesinden minik bir kesi açıyoruz. Medikal ipleri açılan kesilerin içine yerleştirilerek göz kenarlarını yukarı doğru çekiyoruz. Bu askılama işlemi kemik zarına sabitlendiği için 3 ila 6 sene arasında kalıcılığa sahiptir. İki göz estetiği ortalama 60 dakika sürer. İşlemden sonra herhangi bir ağrı hissetmezsiniz. Operasyon sonrası kolaylıkla günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. İstediğiniz çekiklik ve kedi göz görüntüsü için kombine işlem yapmak gerekir. Badem göz estetiği ile daha etkili bir lifting görüntüsü isterseniz diğer medikal estetik işlemlerini de değerlendirebilirsiniz. Badem göz estetiği ile göz çevrenize botox yaptırarak kırışıklarınızdan kurtulabilir, gözlerinizin daha çekik görünmesini sağlayabilirsiniz. Eğer kaşlarınızda da düşüklük varsa, iple kaş ve şakak askılama estetiği sizin için uygun olacaktır. Gözlerinizin ilk bakışta genç ve çekici görünmesi için göz çevresinde etkili olacak estetik işlemleri değerlendirmelisiniz. Kaş kaldırma, göz altı ışık dolgusu, göz kapağı estetiği gibi işlemler göz çevrenizde bütünüyle gençlik etkisi yaratacaktır.

0

Merhaba doktor hanım kolay gelsin, yakın zamanda badem göz estetiği olacağım ancak merak ettiğim badem göz estetiği sonrası çok fazla iz kalıyor mu? Eğer kalıyorsa yaptırmak istemem. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, badem göz estetiği daha çekici ve canlı bakışlara sahip olmak isteyen kadınların oldukça yaygın olarak yaptırdığı estetik işlemdir. Badem göz estetiği genellikle lokal anestezi etkisinde gerçekleştirilir. İşlem esnasında hastanın göz kenarlarına ve köşe kısımlarına oldukça ufak kesiler açılır. Açılan kesiler sonrasında medikal ipler eşliğinde gözler daha yukarı çekilir. Badem göz estetiğinde açılan kesiler çok büyük ve derin olmadığından işlem sonrasında belirgin bir iz kalma riski oldukça azdır. Eğer doktorunuzun söylediklerine uyar ve tedavi bölgesini güneşten korursanız iz kalma riskini daha da aza indirebilirsiniz. Sağlıkla kalın.

0

Merhaba hocam, gözlerimin daha çekik ve iri görünmesini istiyorum bu sebeple de badem göz ameliyatı olmak istiyorum ancak tereddütlerim var. Badem göz estetiği sonrası iz kalıyor mu? Kalıyorsa da çok belli oluyor mu merak ediyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, badem göz estetiği daha iri ve derin gözlere sahip olmak, bakışlara canlılık katmak için sık uyguladığımız bir estetik işlemdir. Bu ameliyat sırasında lokal anesteziden yararlanırız. İşlem esnasında göz kenarlarında ve köşelerine minik kesiler açarak medikal ipler yardımıyla gözleri yukarı doğru çekiyoruz. Oldukça minik kesiler açtığımız için iz kalma riski çok düşük bir uygulamadır. Operasyon sonrası tedavi bölgesini güneş ışınlarından koruduğunuz takdirde iz açısında korkulacak bir durum bulunmamaktadır. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, bir çok kişide badem göz estetiği görüyorum ve çok hoşuma gidiyor. Ancak emin olamıyorum. Badem göz estetiği iz kalır mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, badem göz estetiğinde kişinin gözlerinin üst köşelerini çok minimal boyutta kesi atıyoruz. Bu kesilerden medikal ipler geçirerek göz kenarlarını yukarı doğru çekiyoruz. Bu sayede gözler daha iri görünüyor ve hastanın bakışları derinlik kazanıyor. Bu estetik esnasında atılan kesiler gözle görülemeyecek derecede küçük olduğu için iz kalma olasılığı yok denecek kadar az. Sadece ilk hafta güneşten korumanın iz kalmaması için çok önemli. Özen gösterirseniz iz kalmaz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hocam, göz şeklimin çok düşük olduğunu düşünüyorum. Henüz 25 yaşındayım ama sanki daha yaşlı duruyorum. Özellikle fotoğraflarda göz şeklimi hiç beğenmiyorum. Badem göz çok hoşuma gidiyor ama bir taraftan da badem göz estetiği iz kalır mı diye düşünüyorum. Bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, badem göz estetiği özellikle gözleri iri göstermesi ve bakışlara derinlik katması açısından kişiye son derece estetik bir görünüm kazandırır. Badem göz estetiği yaparken gözlerin sağ ve sol üst köşelerine çok minik kesiler atarız. Bu kesilerden medikal ipler geçirir göz kenarlarını yukarı doğru çekeriz. Attığımız bu kesiler neredeyse gözle görülemeyecek kadar küçüktür. Özellikle ilk hafta güneşten de iyi korursanız kesi yerlerinde hiçbir iz kalmaz.

0

Merhaba Leyla hocam,  ben badem göz formunu çok beğeniyorum, insanı oldukça çekici gösteriyor. Ama maalesef benim gözlerim böyle değil bu yüzden badem göz estetiği yaptırmak istiyorum. Ama ameliyat sonrasında iz kalmasından korkuyorum. Badem göz estetiği yaptırsam iz kalır mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gönül rahatlığıyla badem göz estetiği yaptırabilirsiniz çünkü badem göz estetiğinde kişinin yüzünde herhangi bir iz kalmaz. Çünkü badem göz estetiğinin uygulanabilmesi için gözlerin dış ve üst kenarına minik kesiler açılır, bu kesiler içine medikal ipler yerleştirilir. Cilt altına yerleştirilen bu medikal iplerle göze badem formu kazandırılır. Badem göz estetiğinde oldukça küçük kesiler kullanıldığı için ameliyat sonrasında iz kalmaz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı