Menu

Belli aralıklarda silikon protezi değiştirmek gerekir mi?

Merhaba hocam ben 33 yaşındayım göğüslerim küçük ameliyat olmak istiyorum. Ama size sormak istediğim şey silikonları 10 yılda bir değiştirmek gerekiyor mu? Bu konuda yardımınızı rica ediyorum. Saygılar.

 

Op. Dr. Leyla Arvas

Merhaba , artık kullanılan teknikler ve kaliteli protezler ile 10 yılda bir değişiklik yapılması gerekmez. Günümüzde takılan kaliteli protezleri uzun yıllar hatta ömür boyu kullanılması amaçlanır. Hastalarımızdan protez değişimi yada deforme olması gibi bir sorunla karşılaşmak çok sık görülen bir durum değildir. Meme ameliyatı sonucunda doğal sınırlar içinde ve kaliteli silikonların çok uzun yıllar hastalar tarafından kullanılması amaçlanır. Bu nedenle belli sürede değiştirmek ihtiyacı duyulmamaktadır.Sevgiler.

İyi günler hocam ben 21 yaşındayım göğüslerim çok küçük bundan rahatsız oluyorum. Silikon protez taktırmak istiyorum ama bunların ömrü olduğu söylenmektedir. Bu konuda sizden bilgi almak istiyorum silikon protezleri değiştirmek gerekiyor mu? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas

Merhaba, Bunun bir süresi yok. Çünkü biz silikon protezler için ömürlük diyoruz. Fakat meme dokusu değişiyor. Yani silikon olduğu yerde duruyor ama meme dokusu onun üzerinden sarkıyor. Doğumlarla ve kilo kayıpları ile değişiyor. O yüzden meme ameliyatına gerek olabilir ama silikonun değişmesinden dolayı değil meme dokusu değiştiği için. Ben meme estetiği ameliyatlarının 20’li yaşlardan sonra meme yapısı oturduktan sonra yapılması gerektiğini düşünüyorum. Meme ameliyatı insanın ruh halini değiştiren bir şey. Karşılıklı olarak iyi karar vermek lazım. Güzel olduğu zaman hastanın özgüvenini destekleyen bir operasyondur.Sevgiler.

Siz de Soru Sorabilirsiniz?

close
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.
Scroll To Top