Beyaz Çatlaklar Nasıl Geçer?

blank
1 Cevap

İyi günler Leyla Hanım, karın bölgemde hamilelikten kalma çatlak izleri var, görülmesinden rahatsız olduğum için bikini giyemiyorum. Beyaz çatlaklar nasıl geçer, bununla ilgili bir tedavi var mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ağustos 19, 2020

İyi günler, kadınların bir kısmı hamilelik döneminde çatlak önleyici krem kullansalar bile genetik faktörlerden dolayı hamilelik dönemlerinde karın derisinin genişlemesinden dolayı çatlak meydana gelmektedir. Çatlaklar önce kırmızı renkli olur, daha sonra zaman içinde beyazlaşır. Fraxel Dual Lazer tedavi, vücuttaki çatlakların görünülürlüğünü azaltır ve cildin pürüzsüz görünmesini sağlar. Fraksiyonel lazer tedavisine ne kadar erken başlanırsa çatlaklardan kurtulmak o kadar mümkün olur. Bu tedavide cildin alt katmanına derinlemesine nüfuz eden mikroskobik lazer kolonları sayesinde vücut kolajenini hızlandırmaktadır. Çatlak tedavisinde 2 ila 4 hafta aralıkla 3-5 seans Fraxel Dual Lazer ile uygulama yapılması halinde yaklaşık iki ay içerisinde çatlaklarda azalma gözle görülür bir şekilde azalmaktadır. Karın bölgesine uygulanan bir seansın süresi yaklaşık olarak 60 dakikadır. Uygulama sırasında vücudun kendi kendine ürettiği kolajen ve elastin sayesinde çatlaklar onarılmakta ve çatlak görünümü en aza indirilmektedir. Fraxel Dual tedavisinde ciltte acı yerine sıcaklık hissi duyulmaktadır. İşlemden önce hastanın uygulayabileceği anestezi içerikli krem kullanımı sıcaklık hissini duymasına engel olmaktadır. Uygulamadan sonra hastaya uygulanan soğuk hava ile hasta rahatlama hisseder. Nemlendirici kullanılmasıyla cildin kuruması önlenmiş olmaktadır. Hasta uygulamadan sonra karın bölgesini güneşten korumalıdır. Fraksiyonel Lazer uygulamasıyla iyileşme süresi kısalmakta ve cildin yapısı güzelleşmektedir.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas 0 Cevap

Uygulamanın nasıl yapıldığını öğrenmek ve ayrıntılı bilgi için Çatlak Tedavisi sayfamızı ziyaret ediniz.

blank

Merhaba doktor hanım, birkaç yıl önce yanlış olduğunu bile bile bir şok diyet uygulamıştım. Dört ay gibi bir sürede 24 kg varmiştim ama tekrar aldım. sonra diyet-kilo verme-kilo alma üçgeni arasında gidip geldim. Bu benim vücudumda deformasyon oluşturdu. Beyaz çatlaklar nasıl geçer, sizin bu çatlakları geçiren bir yönteminiz var mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 19, 2020

Merhaba, şok zayıflama diyetleri sonrasında alınan hızlı kilolar ve sonrasında tekrar zayıflama süreçleri içerisine giren kişilerde kilo alıp kilo kaybetmeye bağlı olarak vücut deformasyonları görülebilmektedir. özellikle göbek, kalça ve bacaklarda görülen beyaz çatlaklar, deri yırtıklarının son aşamasıdır. Çatlama öncesinde çatlaklar önce kırmızı, mor ve en son beyaz rengini almaktadır. Çatlakların beyaz hale gelmeden erken tedavisi oldukça önemlidir. Çünkü cildin yapısı ve çatlağın derinliği tedaviden alınan sonucu etkilemektedir. Hiçbir teknoloji ciltteki çatlakları yüzde yüz geçirmemektedir ancak %70 oranında bir başarı sağlamaktadır. Cilt çatlakları cilt yapısına göre değişiklik ve derinlik göstermektedir. Bu bakımdan kliniğime gelerek beyaz çatlakların derinliğine ve cilt tipinize bakmamız gerekmektedir. Kliniğimde bulunan özel Fraxel Dual Lazer teknolojisi FDA onaylı bir tedavi şeklidir. Uygulamadan önce beyaz çatlak olan bölüme anestezik krem sürülmektedir. Fraxel Dual Lazer cihazı cilde ısı vererek hücre yenilenmesini ve kolajen artışını tetikleyici özelliğe sahiptir. Tedaviden sonra soğuk hava uygulaması ile kişinin cildi rahatlatılmaktadır. Ardından kullanılan nemlendirici ile cilt kuruması önlenir. Bir seansın yaklaşık 60 dakika kadar sürmektedir. Her iki ya da dört haftada bir tekrarlanan seanslarla 1,5- 2 ay kadar bir sürede olumlu sonuçlar alınmaktadır.

blank

İyi günler Leyla Hanım, tam göbek deliğimin kenarlarında beyaz beyaz  çatlaklar var. Sanırım bi dönem şişmandım sonra zayıfladım ondan oldu, göbeğimdeki beyaz  çatlaklar nasıl geçer, bir tedavisi var mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 21, 2020

İyi günler, derinin dermis katmanının aşırı gerilmeye maruz kalması durumunda ortaya çıkan çatlaklar, derinin yırtılmasından kaynaklanmaktadır. Cilt çatlakları çeşitli sebeplerden kaynaklanmaktadır. Hızlı kilo alıp verme, ergenlik gibi faktörlerden dolayı cilt yarıkları oluşabilmektedir. Çatlaklar ilk oluşmaya başladığı zaman kırmızı, daha sonraları morumsu ve en sonda da beyaz rengini almaktadır. Derideki beyaz çatlaklar deri yırtılmasının son aşamada olduğunun göstergesidir. Beyaz çatlaklar herhangi bir krem veya losyon ile tedavi edilememektedir. Fraxel Dual Lazer teknolojisi sayesinde mikro lazer kolonları ile cilt tabakasının altına etki edilmekte, hasarlı ciltteki kolajeni ve hücreleri tetikleyerek oluşumunu hızlandırma esasına dayalı bir tedavi şeklidir. FDA onaylı olan bu teknoloji ile aynı zamanda lekelenmeler giderilir, cilt sıkılaştırılır. 2 ile 4 hafta aralıklarla uygulanan yaklaşık beş seans Fraxel Dual Lazer uygulaması ile iki ay kadar bir sürede çatlakların görünümünde azalma sağlanmaktadır. Bir seansın uygulama süresi bir saattir. Bu teknoloji cilt sıkılaşmasını sağlarken vücuda ısı vermektedir. Hastalarımızın ısıdan etkilenmemeleri için işlem öncesinde sürdüğümüz anestezik kremle ısı duyarlılığı azaltılmış olur. Ardından uygulanan soğuk hava ile hastanın rahatlaması sağlanmaktadır. Uygulamadan sonra karın bölgesinin direk güneş ışığından korunması oldukça önemlidir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar