Beyaz Çatlaklar Nasıl Geçer?

932 görüntülenmeÇatlak Tedavisi
0
1 Yorum

İyi günler Leyla Hanım, karın bölgemde hamilelikten kalma çatlak izleri var, görülmesinden rahatsız olduğum için bikini giyemiyorum. Beyaz çatlaklar nasıl geçer, bununla ilgili bir tedavi var mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, kadınların bir kısmı hamilelik döneminde çatlak önleyici krem kullansalar bile genetik faktörlerden dolayı hamilelik dönemlerinde karın derisinin genişlemesinden dolayı çatlak meydana gelmektedir. Çatlaklar önce kırmızı renkli olur, daha sonra zaman içinde beyazlaşır. Fraxel Dual Lazer tedavi, vücuttaki çatlakların görünülürlüğünü azaltır ve cildin pürüzsüz görünmesini sağlar. Fraksiyonel lazer tedavisine ne kadar erken başlanırsa çatlaklardan kurtulmak o kadar mümkün olur. Bu tedavide cildin alt katmanına derinlemesine nüfuz eden mikroskobik lazer kolonları sayesinde vücut kolajenini hızlandırmaktadır. Çatlak tedavisinde 2 ila 4 hafta aralıkla 3-5 seans Fraxel Dual Lazer ile uygulama yapılması halinde yaklaşık iki ay içerisinde çatlaklarda azalma gözle görülür bir şekilde azalmaktadır. Karın bölgesine uygulanan bir seansın süresi yaklaşık olarak 60 dakikadır. Uygulama sırasında vücudun kendi kendine ürettiği kolajen ve elastin sayesinde çatlaklar onarılmakta ve çatlak görünümü en aza indirilmektedir. Fraxel Dual tedavisinde ciltte acı yerine sıcaklık hissi duyulmaktadır. İşlemden önce hastanın uygulayabileceği anestezi içerikli krem kullanımı sıcaklık hissini duymasına engel olmaktadır. Uygulamadan sonra hastaya uygulanan soğuk hava ile hasta rahatlama hisseder. Nemlendirici kullanılmasıyla cildin kuruması önlenmiş olmaktadır. Hasta uygulamadan sonra karın bölgesini güneşten korumalıdır. Fraksiyonel Lazer uygulamasıyla iyileşme süresi kısalmakta ve cildin yapısı güzelleşmektedir.

0

Merhaba hocam, bacaklarımda, göğüslerimde ve göbek bölgemde yoğun olarak beyaz çatlaklar mevcut. Bunları nasıl yok edebilirim? Beyaz çatlaklar nasıl geçer? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, çatlak izleri beyaz renge ulaştıysa bu durum tedavinin daha zor ve uzun geçeceği anlamına gelir. Ancak elbette imkansız değildir. Beyaz çatlak tedavisi için ben Fraxel Dual lazer teknolojisinden faydalanıyorum. Çünkü bu lazer yöntemi yalnızca çatlak izlerini ortadan kaldırmakla kalmıyor, aynı zamanda vücuttaki kolajen üretimini artışa geçirerek cildi yeniliyor. O nedenle kısa zaman içerisinde kliniğimize gelerek muayene olursanız daha sağlıklı ilerlemiş oluruz. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, benim göbek bölgemde beyaz renkte çatlaklar var. Bu beyaz çatlaklar nasıl geçer? 40 yaşındayım. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çatlak tedavisinde ilk dikkat edilmesi gereken nokta çatlakların hangi aşamada olduğu. Ne yazık ki çatlaklar beyazlaştıkça bu durum çatlakların iyice yer ettiğini gösteriyor dolayısıyla zaman ilerledikçe tedavi de zorlaşıyor. Tüm çatlakların tedavisinde benim önerim Fraxel Dual tedavisi. Lazer ışınlarını kullanan bu yöntem ciltte kolajen üretiminin artmasını sağlıyor ve bu sayede cilt yenilenmeye başlıyor. Ancak tabi size özel net bir bilgi aktarmak için öncelikle sizi muayene etmek isterim. Sonrasında en etkili çözüme karar verebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hocam, göbeğimde ve göğüslerimde çok fazla beyaz çatlak var. Estetik olarak göze hitap etmeyen bu görüntüden kurtulmak istiyorum. Acaba beyaz çatlaklar nasıl geçer? Hangi tedavi yöntemini önerirsiniz? Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, çatlak tedavisinde çatlakların ne zaman oluştuğu oldukça büyük önem taşır. Yeni oluşmuş çatlak izleri daha çok mor renkte olur. Ancak üzerinden zaman geçtikçe mor rengin yerini beyaz renk alır. Beyaz renkteki çatlak izlerinin tedavisi daha zor ve daha uzun sürmektedir. Çatlak tedavisinde daha çok Frraxel dual lazer teknolojisini tercih ediyorum. Bu yöntem ile yalnızca çatlak izlerinden kurtulmuyor, aynı zamanda ciltteki kolajen üretimi artarak daha sağlıklı ve canlı bir cilt yapısına kavuşuyorsanız. Bu işlemi yaptırmadan önce mutlaka uzman bir hekime muayene olmalısınız. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, benim özellikle göbek ve kalça bölgemde beyaz çatlaklar var. Yaza kadar bu görüntüden kurtulmak istiyorum. Beyaz çatlaklar nasıl geçer? Ne yapmam gerekli? Bilgi verirseniz sevinirim. İyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çatlak tedavisinde çatlakların oluşumun süresi çok önemlidir. Çatlakların ilk ortaya çıkışında tedavisi daha kolay olur. Ancak gün geçtikçe bu süre zorlaşır. Çatlakların ilk ortaya çıkışında renkleri daha çok mora dönük olarak görülür. Zaman geçtikçe rengi açılmaya başlar ve beyaz renge dönüşür. Çatlak tedavisi için benim önerim genellikle Fraxel Dual tedavisi oluyor. Bu tedavide lazer ışınları kullanılarak ciltte etki sağlanır ve kolajen üretimi tetiklenir. Bu sayede cilt kendini yenilemeye başlar ve oluşan çatlaklar git gide azalır. Tabii en sağlıklı bilgiyi verebilmem için öncelikle sizi muayene etmem ve gerekli analizleri yapmam gerekir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hocam, . Çok sık kilo alıp veren birisi değilim ama maalesef yinede çatlak izleriyle yaşıyorum.  Popomda, göğüslerimde ve bacaklarımın iç kısımlarındaki çatlaklar beyaz renkli. Vücudumdaki bu beyaz çatlak izlerinden nasıl kurtulurum. Beyaz çatlak izleri nasıl geçer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, vücutta oluşan çatlak izleri sadece kilo alıp vermekten dolayı oluşmaz. Kilosunu koruyan kadınlarda da ergenlik dönemine girildiğinde vücutta ani bir değişim yaşandığı için çatlak izleri oluşabilir. Çatlaklar ilk oluşmaya başladığında mora dönük bir renkte olduğu için birçok kişi tarafından fark edilmez ama ilerleyen zamanlarda çatlakların rengi açılarak beyaza döner. Maalesef şimdiye kadar çatlak izlerini tamamen geçirecek bir yöntem bulunamamıştır ama lazerle çatlakların görünümü % 80’e kadar azaltılabiliyor. Beyaz çatlakların tedavisinde kullanan Fraxel Dual lazer teknolojisi uygulandığında cildin kendini yenileme sürecini başlatır. Lazer teknolojisiyle kolajen üretimini tetikler ve cildin onarılmasını sağlar.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı