Bişektomi iyileşme süresi ne kadar?

26 görüntülenmeBişektomi
0
1 Yorum

Merhaba Leyla Hanım, bişektomi ameliyatı olmak istiyorum ancak iş yerimden uzun süre izin almam zor görünüyor. Acaba bişektomi ameliyatı sonrası iyileşme süresi ne kadar? Çok uzun sürüyor mu?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, bişektomi Hollywood yanağı estetiği olarak da bilinir. Bu işlemde ağız içinden yapılan iki küçük kesi ile fazla olan yağ yastıkçıkları yanaktan çıkarılır. Böylece çok daha estetik ve keskin yüz hatlarına sahip olunur. Bişektomi ameliyatının iyileşme dönemi ve sürecin uzunluğu her hastada farklı etkiler gösterir. Ancak genel bir söylemde bulunmak gerekirse 1hafta içerisinde günlük hayatınıza rahatlıkla dönebilecek şekilde iyileşme gerçekleşir. Bişektomi ameliyatından sonraki ilk 3 gün tedavi bölgesini zorlamayan yumuşak yiyecekler tercih edilmeli, çok soğuk ve sıcak içecek ve besinlerden uzak durulmalıdır. Ayrıca güneş ışınlarına çok fazla maruz kalmaktan kaçınılmalıdır. Böylece çok daha hızlı bir iyileşme dönemi geçirmiş olursunuz.

0

Mrb Doktor Hanım, yanaklarımdaki şişmanlık, şişkinlikten memnun değilim ve bunlardan kurtulmak istiyorum. Yüzümün yuvarlak görünümünün değişmesi için yaptığım araştırmalarda bişektomiden haberdar oldum. Şunu öğrenmek istiyorum; bişektomi iyileşme süresi ne kadar acaba? Günlük yaşantımı aksatacak bir operasyon mudur? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, araştırmalarınızdan da görebileceğiniz üzere bişektomi, genetik ya da aşırı kilo alımına bağlı oluşabilen tombul yanakları inceltmek ve konturlamak için başvurduğumuz cerrahi bir işlemdir. Bişektomi işlemi kısa sürdüğü gibi uygulama sonrasındaki iyileşme süreci de kısadır diyebiliriz. Ancak tabii ki her hastanın iyileşme süreci kişinin bünyesine ve operasyon sonrası uygulamalarına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bişektomi işleminin ardından hastalarımız için herhangi bir yatışa gerek olmamakta; işlemin tamamlanmasından sonra kısa bir istirahatin ardından hastamız taburcu edilmekte ve günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilmektedir. Kuşkusuz işlemin ardından dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Operasyon sonrasında ağız içine minik dikişler atıldığından ilk gün katı gıda yenmemesini ve enfeksiyon oluşmaması adına özellikle bir süre ağız temizliğine azami özen gösterilmesini istiyoruz. Bunun gibi birkaç önemli detay daha mevcut. Bişektomi işlemi için polikliniğimizi ziyaret etmeniz halinde işlem öncesi ve işlem sonrası uyulması gereken tüm prosedürleri sizlere detaylı bir şekilde aktarmaktayız.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı