Bişektomi Zararlı Mı?

59 görüntülenmeBişektomi
0
1 Yorum

Merhaba sevgili Leyla Hanım, acaba bişektomi zararlı mı? Riskleri nedir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, şu ana dek bişektomi uygulamasının herhangi bir kanıtlanmış veya görülmüş bir zararı yoktur. Ancak elbette her ameliyatta olduğu gibi bişektomi sonrası da bazı hastalarda birtakım riskler oluşabilir. Dudağı kasan sinire yakın yerleşimi nedeni ile uygun bir şekilde yapılmadığında yada kişiye göre değişen anatomik yerleşimi nedeni ile sinirin zarar görmesi nedeni ile dudaklarınızı büzmede kalıcı sorunlar yaşanabilir. Bu konuda tecrübeli biri tarafından yapılmasını tavsiye ederim. Geçmeyen bir komplikasyon olduğu takdirde ise mutlaka bir hekime başvurmalısınız.

0

Hocam selamlar, tombul yanaklarımdan muzdaripim ve bir süredir yanak inceltme operasyonlarını araştırıyorum. Bu nedenle size ulaşmak istedim. İnternette görsellerini gördüğüm Hollywood yanağı şeklindeki yüz ifadeleri çok hoşuma gidiyor. Ben, 31 yaşındayım, acaba bu işlem bana uygun mudur? Ve tabii ki bişektomi zararlı mı, herhangi bir sağlık sorunu yaratır mı? Bunu da cevaplarsanız mutlu olurum, iyi günler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, öncelikle yaşınız açısından yanak inceltme operasyonu yaptırmanıza herhangi bir engelin bulunmadığını söyleyeyim. Ancak bişektomi işlemini size önerebilmem için bir muayeneden geçmeniz gerekmekte. Yanaklardaki yağ miktarının fazla olması, yüz hatlarının belirgin olmama durumu, yanakların tombul görünüm seviyesi ya da yüzden dolayı kilolu görünme gibi durumları muayenemizde tespit edip eğer bir operasyon olması gerektiğine dair kanımız oluşursa ilgili operasyona sizi yönlendiriyoruz. Bunun dışında hastanın aşırı kilolu olması ya da obezite olması gibi etkenler alacağımız kararı doğrudan etkileyebiliyor. Bu gibi çeşitli nedenlerden dolayı Hollywood yanağı olarak da adlandırılan bu operasyonlarımız için uygun bir aday olup olmadığınızı muayene sürecinden sonra kesin olarak söyleyebilirim. Bir diğer merak ettiğiniz soruya cevap verecek olursam; bişektomi işleminin herhangi bir zararı olmadığını, operasyonun isteğe göre lokal ya da genel anestezi altında gerçekleştirilen kısa süreli kolay bir işlem olduğunu belirtebilirim. Bişektomi prosedürü sonrasındaki iyileşme sürecinde gerekli talimatlara uygun davranmanız, kendinize iyi bakmanız halinde herhangi önemli bir sağlık sorunu ile karşılaşmadan bu süreci tamamlayabilirsiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı