Bıyık ekimi kaç günde iyileşir?

50 görüntülenmeSakal Bıyık Ekimi
0
1 Yorum

Merhaba hocam, daha önce sakal ekimi yaptırmıştım. Sonuçtan çok memnun kaldım ve şimdi de bıyık ekimi yaptırmak istiyorum. Bıyık ekimi yaptırdıktan sonra iyileşme kaç günde gerçekleşir? İyileşme süreci çok uzun sürer mi? Kısaca bilgi alabilirsem çok sevinirim. Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bıyık ekimi yüze uygulanan bir operasyon olduğu için sonrasında çok dikkat edilmesi gerekir. Saç ekimi gibi diğer ekim işlemlerine kıyasla çok daha riskli bir işlemdir. Ancak en büyük avantajı çabuk iyileşme göstermesidir. Kişiden kişiye değişiklik gösterse de, genel olarak 8 ila 10 ay arasında tamamen iyileşme gerçekleşir.

0

Hocam merhaba, bıyık ekimi konusunda sizden bir bilgi talebinde bulunacaktım. 26 yaşındayım, bıyık bölgem için bıyık ekimi düşünüyorum. İnternetten bakındığım kadarıyla biraz olsun bilgim var sanıyorum. Ama bunun cevabını sizden duymak istedim. Acaba bıyık ekimi kaç günde iyileşir? Beklemeye değer bir operasyon mudur? Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, sizin gibi bıyık konusunda sorun yaşayanlar, bıyıkları dökülenler için en etkili yöntem kuşkusuz bıyık ekimi. Konuyla ilgili biraz bilgi sahibi olduğunuzu iletmişsiniz. Ben kısaca yapacağımız işlemden bahsedeyim. İşlem için ensenizdeki saç köklerini kullanıyoruz. Bunun nedeni ise vücudumuzdaki en güçlü ve bıyık yapısıyla benzeyen saç tellerinin ense bölgesinde yer alıyor oluşudur. FUE yöntemini kullanarak enseden 0.6 mm punchlar ile tek tek saç köklerinizi alıyor ve bunları bıyık dökülmesi olan yerlere yine tek tek ekliyoruz. Şunu söylemeliyim ki; bıyık ekimi hiç şüpheniz olmasın ki beklemeye değer bir işlemdir. Sonuçları hem sizi daha mutlu edecek hem özgüveninizin artmasını sağlayacaktır. İşlem sonrasında ilk zamanlarda dökülmeler hatta şok dökülme dediğimiz dönemler olmakla birlikte 4 ila 8 ay içinde dökülen kıl kökleri tekrar çıkmaktadır. Ortalama olarak 1 yıla yakın bir sürede sonucu net olarak görebilirsiniz. İşlem için yaşınız uygun, asistanımla görüşüp yüz bölgenizin bir fotoğrafınızı iletebilir ya da randevu alıp muayeneye gelebilirseniz karşılıklı konuşarak sizin için neler yapabileceğimize karar verebiliriz. Sevgiler…

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı