Menu

Botoks ile yüzde lifting etkisi yaratılır mı?

Merhaba, Ameliyat olmaktan korkuyorum, botoks ile yüzümde lifting etkisi yaratabilir miyim? Teşekkürler.

 

Op. Dr. Leyla Arvas

Ameliyatsız yüz germe işlemleri arasında en yaygın olanı botoxtur. Botox, yüzünüzdeki kırışıkları ortadan kaldırarak yüzünüzün daha gergin, dolayısıyla daha kalkık görünmesine yardımcı olur. Yüzünüzde daha yoğun bir şekilde lifting etkisi görmek istiyorsanız iple yüz askısı, thermage ve ulthera gibi diğer ameliyatsız face lifting uygulamalarını da araştırabilirsiniz. Botox yüzünüzde daha çok lokal olarak lifting etkisi yaratırken Thermage ve Ulthera ile yüzünüzün genelinde lifting etkisi görebilirsiniz. Ameliyat olmaktan korkan veya ameliyat olacak zamanı olmayan kişiler için ameliyatsız yüz germe işlemleri önerilir. Hem daha ekonomik hem de daha hızlı sonuç veren bu işlemlerle gençlik yıllarınıza dönebilirsiniz.Sevgiler.

İyi akşamlar Leyla Hanım, yaşlanmayla birlikte yüzüm aşağı doğru sarkmaya başladı. Özellikle göz kenarlarım aşağı doğru iniyor. Bu görüntü beni çok rahatsız ediyor. Yüzümü yukarı doğru toparlamak istiyorum. Botox ile yüzde lifting etkisi yaratabilir miyim? 

Op. Dr. Leyla Arvas

Merhaba, yaşlanmayla birlikte yüzünüzün aşağı doğru sarkması çok normaldir. Botox, yüzünüzdeki lokal bölgelerde kırışıklarınızın azalmasına yardımcı olur fakat yüzünüzü yukarı doğru tamamen toparlamaz. Eğer cildinizdeki kırışıklar ve sarkmalar yoğun bir şekilde görülüyorsa size yüz germe ameliyatı önerebiliriz. Eğer hafif dereceli bir sarkma söz konusu ise İple askı Thermage ve Ulthera uygulamaları ile daha ekonomik ve pratik bir şekilde yüz germe yapılabilir. Sevgiler.

Hocam selam, 30 yaşındayım. Yüzümde ince kırışıklar oluşmaya başladı. Yüzümü biraz yukarı doğru kaldırmak istiyorum. Botox ile yüzümde lifting etkisi yaratabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas

Merhaba, botoks yüzünüzdeki lokal bölgelerde gençlik ve toparlama etkisi yaratır. Bu yüzden yüzünüzün tamamında bu toparlayıcı etkiyi görmek için botoks yerine sizlere Thermage ve Ulthera uygulamasını tavsiye ederim. Fransız askı da aynı şekilde yüzünüzün yukarı doğru toparlanmasına yardımcı olur. Medikal iplerle yüzünüzü ameliyatsız bir şekilde yukarı doğru yeniden şekillendirebiliriz.Sevgiler.

Siz de Soru Sorabilirsiniz?

close
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.
Scroll To Top