Boyun Sarkması Nasıl Giderilir?

518 görüntülenmeBoyun Estetiği
0
1 Yorum

İyi günler doktor hanım, 44 yaşındayım mide küçültme ameliyatı oldum 60 kg verdim kilo vermeye bağlı olarak boynumda sarkmalar oluştu. Ameliyatsız çözümü var mı yoksa ameliyat gerekir mi? Boyun sarkmasını nasıl çözüyorsunuz acaba?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba boyun sarkması için ameliyatlı ve ameliyatsız çözümlerimiz mevcut. Genelde kilo alıp verme de çok fazla sarkıyor boyun bölgesi. Sarkma derecesine göre ameliyatlı ya da ameliyatsız çözümler sunabilirim. Öncelikle termaj işlemini önerebilirim. Thermage CPT radyofrekans dalgaları kullanılarak bağ dokusunu etkileyen ameliyatsız medikal işlemler arasında yer alan bir teknolojidir. Thermage, ürettiği enerji, güç ve emniyet açısından yüksek standart sağlar. Cerrahi müdahale gerektirmeyen bu prosedür; ameliyatsız ve iğnesiz cildi sıkılaştırıp daha genç bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Tek seanslık bu işlem sonrası, cildin daha gergin ve daha genç görünmesi sağlanır, sonrasında günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Kalıcılık süresi ise 2-3 yıldır. Eğer boyun bölgesiyle beraber gıdı da ya da yüzünüzde sarkmanız varsa aynı anda yapılabilir. Aynı mantıkla çalışan fakat radyofrekans yerine ultrasonik ses dalgalarıyla sarkmalara çözüm bulan bir farklı yöntemde Ulthera’dır. Hedeflenmiş ses dalgalarını kullanan Ulthera teknolojisi cilt altında sıcak noktalar yaratılmasını sağlar. Bu teknoloji sayesinde cilt kendi kendini yenileme sürecini başlatır. Kolajen üretimini destekleyen Ultherapy uygulaması cildin kendini gençleştirmesini sağlar. Her ne kadar uygulamadan hemen sonra Ulterapi nin etkisini görmeye başlasanız da en ideal sonuçlar için 3 ay beklemeniz gerekir. Ulthera ile gençleşmek için bir seans yeterli olacaktır. Eğer sarkmanız ileri derecedeyse bu ameliyatsız yöntemler sizin için hafif kalabilir. Bu durumlarda iple boyun ve gıdı germe ya da boyun germe ameliyatını tercih ediyorum. Boyun estetiği genel anestezi veya lokal anestezi altında yapılabilir. Ameliyat ortalama iki saat sürer. Kulak önünden başlayan, kulak memesinin altından kulak arkasına kıvrılan ve oradan da saçlı derinin içine doğru ilerleyen bir kesi açılır. Deri altındaki kas dokusu gerginleştirilir, cilt gerdirilerek fazlalıklar çıkarılır ve yeniden şekillendirilir. Şayet gıdıda yağlanma var ise Liposuction yapılır. Boyun estetiği operasyonundan önce hastanın daha önce geçirdiği operasyonlar ve hastanın yaşı, çene bölgesi ve cildin sarkması incelenir. Böylece hastaya en doğru olan estetik işlem yapılır. Boyun estetiğinin amacı, hastanın gıdı bölgesindeki fazla yağdan kurtulması ve sarkık görünümün ortadan kalkmasıdır.

0

Doktor Hanım merhaba, 55 yaşındayım. Boynumda deri sarkması var. Tedavi olmak istiyorum. Boyun sarkması nasıl giderilir? Ne yapmam lazım?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, boyundaki kırışıklıklar ya da deri sarkmaları çoğu kişide genellikle yaşa bağlı ortaya çıkar. Orta yaşların başında kırışıklıklar ince olduğu için Nefertiti botoksu önerebiliyorum. Orta yaşların sonunda ise kırışıklıklar derinleştiği için sorunu derinden onarmamız gerekiyor. Bu yüzden Ulthera tedavisini etkili buluyorum. Ses dalgaları ile cildin alt katmanlarına ulaşan bu cihaz ciltte kolajen üretimini tetikliyor. Bu sayede zaman içerisinde cilt gözle görülür oranda sıkılaşıyor. Ama aşırı bir sarkma varsa son olarak cerrahiye başvurduğumuz durumlar da oluyor. Net bir tedavi önerisi için sizi bir görmem ve kırışma, sarkma oranına bakmam lazım. Bu şekilde en etkili sonuçları alabiliriz. Sevgiler…

0

Merhaba doktor hanım, boynumda çok fazla sarkma var ve bu durum beni hiç estetik göstermiyor. Boyun sarkması nasıl giderilir? Ne önerirsiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, ciltteki sarkmaların önüne geçmek için öncelikle kolajen üretimini destekleyen ve harekete geçiren uygulamalardan faydalanmak gerekir. Çünkü sarkmanın sebebi ciltteki kolajen seviyesinin azalmasıdır. Cildin eski elastikiyet düzeyini kazanması ve kolajen seviyesinin artması için ulthera ve thermage gibi uygulamalar oldukça etkilidir. Thermage, cilt altına radyofrekans dalgaları göndererek kolajen üretimini artırır. Ulthera ise cilt altına ses dalgaları göndererek kolajen artışını destekler. Her iki uygulama da tek seans uygulanır ve oldukça başarılı sonuçlar verir. Ancak sarkma fazla ise cerrahi olarak boyun germe öneririm.

0

Selamlar Leyla Hanım, boynumdaki sarkıklıklar giderek artıyor. Yüzümde bile bu kadar sarkma ve çökme yok. Bu problem beni olduğumdan daha yaşlı gösteriyor. Acaba boyun sarkması nasıl giderilir yardımcı olabilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, boyun sarkması tedavisi için çok çeşitli yöntemler mevcut. Ancak sizin için en doğru yönteme ancak sizi muayene ettikten sonra karar verebilirim. Eğer boynunuzdaki sarkmalardan kurtulmak için kararlıysanız en yakın zamanda sizi kliniğimize bekleriz. Boyun sarkmalarını önleme tedavisinde daha çok botoks ve ulthera yöntemini tercih ediyoruz. Bu yöntemlerde daha sıkı ve gergin bir boyun görüntüsü elde ediyoruz. Ancak sarkma çok yoğun ve çok ilerlemişse germe ameliyatlarına da başvurabiliyoruz. Sizi muayene etmeden kesin bir cevap vermem maalesef mümkün değil. İyi günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, ben sizden boyun sarkması nasıl giderilir diye öğrenmek istiyorum. Ameliyat gerektiren bir durum mudur? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, özellikle yaşa bağlı olarak boyun bölgesinde sarkma ve kırışıklıkların oluşması çok normaldir. Bu gibi durumlarda hastanın mevcut durumuna da bağlı olarak nefertiti botoksu ya da ulthera tedavisi uygulayabiliyorum. Botoks daha çok ince çizgilerin giderilmesinde etkili. Ulthera ise ses dalgaları ile cilt altına ulaşıyor ve ciltte kolajen üretimini fazlalaştırarak cildin sıkılaşmasına yardımcı oluyor. Çok çok yoğun bir sarkma yoksa ameliyata gerek yok. Sizi muayene edebilirsem ihtiyacınızı daha iyi belirleyebilir ve sizin için en etkili sonuç alabileceğimiz tedavi yöntemini önerebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım iyi günler. 44 yaşındayım. 1 yıldır obezite tedavisi görüyorum. Yaklaşık 30 kilo verdim. Özellikle boynum bu kadar kiloyu verdikten sonra çok sarktı. Boyun sarkması nasıl giderilir? Muayene için gelsem yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle azimle verdiğiniz kilolardan dolayı sizi tebrik etmek isterim. Yüksek oranda kilo verilmesinden sonra yüzün ve vücudun farklı bölgelerinde sarkmaların meydana gelmesi çok normal. Size uygun yöntemi belirleyebilmem için sizi muayene etmem çok daha sağlıklı olur. Eğer sarkma aşırı değilse Nefertiti botoksu yaparak sarkık görüntüyü azaltabiliriz. Ya da Ulthera tedavisi ile ses dalgaları aracılığıyla cildinizdeki kolajen üretimini arttırır cildinizin forma girmesine yardımcı olabiliriz. Sarkma çok yoğun ise obezite tedavi sürecinizle ilgili daha detaylı bilgi aldıktan sonra boyun germe ameliyatı da düşünebiliriz. Buna sizi muayene ettikten sonra karar vermek isterim.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı