Boyun Sarkması Nasıl Giderilir?

blank
1 Cevap

İyi günler doktor hanım, 44 yaşındayım mide küçültme ameliyatı oldum 60 kg verdim kilo vermeye bağlı olarak boynumda sarkmalar oluştu. Ameliyatsız çözümü var mı yoksa ameliyat gerekir mi? Boyun sarkmasını nasıl çözüyorsunuz acaba?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 10, 2020

Merhaba boyun sarkması için ameliyatlı ve ameliyatsız çözümlerimiz mevcut. Genelde kilo alıp verme de çok fazla sarkıyor boyun bölgesi. Sarkma derecesine göre ameliyatlı ya da ameliyatsız çözümler sunabilirim. Öncelikle termaj işlemini önerebilirim. Thermage CPT radyofrekans dalgaları kullanılarak bağ dokusunu etkileyen ameliyatsız medikal işlemler arasında yer alan bir teknolojidir. Thermage, ürettiği enerji, güç ve emniyet açısından yüksek standart sağlar. Cerrahi müdahale gerektirmeyen bu prosedür; ameliyatsız ve iğnesiz cildi sıkılaştırıp daha genç bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Tek seanslık bu işlem sonrası, cildin daha gergin ve daha genç görünmesi sağlanır, sonrasında günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Kalıcılık süresi ise 2-3 yıldır. Eğer boyun bölgesiyle beraber gıdı da ya da yüzünüzde sarkmanız varsa aynı anda yapılabilir. Aynı mantıkla çalışan fakat radyofrekans yerine ultrasonik ses dalgalarıyla sarkmalara çözüm bulan bir farklı yöntemde Ulthera’dır. Hedeflenmiş ses dalgalarını kullanan Ulthera teknolojisi cilt altında sıcak noktalar yaratılmasını sağlar. Bu teknoloji sayesinde cilt kendi kendini yenileme sürecini başlatır. Kolajen üretimini destekleyen Ultherapy uygulaması cildin kendini gençleştirmesini sağlar. Her ne kadar uygulamadan hemen sonra Ulterapi nin etkisini görmeye başlasanız da en ideal sonuçlar için 3 ay beklemeniz gerekir. Ulthera ile gençleşmek için bir seans yeterli olacaktır. Eğer sarkmanız ileri derecedeyse bu ameliyatsız yöntemler sizin için hafif kalabilir. Bu durumlarda iple boyun ve gıdı germe ya da boyun germe ameliyatını tercih ediyorum. Boyun estetiği genel anestezi veya lokal anestezi altında yapılabilir. Ameliyat ortalama iki saat sürer. Kulak önünden başlayan, kulak memesinin altından kulak arkasına kıvrılan ve oradan da saçlı derinin içine doğru ilerleyen bir kesi açılır. Deri altındaki kas dokusu gerginleştirilir, cilt gerdirilerek fazlalıklar çıkarılır ve yeniden şekillendirilir. Şayet gıdıda yağlanma var ise Liposuction yapılır. Boyun estetiği operasyonundan önce hastanın daha önce geçirdiği operasyonlar ve hastanın yaşı, çene bölgesi ve cildin sarkması incelenir. Böylece hastaya en doğru olan estetik işlem yapılır. Boyun estetiğinin amacı, hastanın gıdı bölgesindeki fazla yağdan kurtulması ve sarkık görünümün ortadan kalkmasıdır.

blank

Hocam merhaba, yaşım 56. Boyun bölgemdeki deri inanılmaz derecede buruşuk ve sarkık. Bu da beni daha yaşlı gösteriyor. Ne yapabilirim sizce? Boyun sarkması nasıl giderilir, kolayca kurtulacak bir yolu var mı?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2021

Merhaba. Sıkı ve genç görünen çene hattından göğüse devam eden boyun yapısı kadınların en çok ihtiyacı olan görsel faktörlerin başında gelir. Yaş faktörü ve yer çekiminin etkisi birleşince boyun gibi yumuşak deriye sahip bir bölge gevşemeye ve sarkmaya başlar. Sadece yaş faktörü değil, genetik faktör ve sık kilo alıp vermek de boyun sarkmasına yol açar. Boyun bölgesinde görülen sarkma ve gevşeme, yüz estetiğinin de bozulmasına neden olur. Boyun estetiğinde fazla yağ ve deri alınarak sarkma ve gevşekliğin giderilmesi sağlanır. Birkaç farklı teknik vardır. Bunlardan biri lokal anestezi ya da sedasyon altında, oldukça ince kanüller kullanılarak boyunda biriken yağın dışarı çekimi yapılan liposuction yöntemidir. Dışarı atılan yağ sayesinde boyun bölgeniz daha ince görünür. Bir diğer teknik ise cerrahi boyun germe operasyonudur. Boyun germe ameliyatı için kulak arkasından saç dibine doğru minik bir kesi açılır. Daha genç bir görüntü için buradan fazla olan deri kesilerek çıkartılır. Son olarak kalan deri gerilerek tekrar dikilir. Boyun germe estetiği kişilerin kırışıklarını yok eder, çene kontürünü daha belirgin bir hale getirir. Thermage CPT uygulamasıyla radyofrekans sistemi ile alternatif ameliyatsız boyun estetiği mümkün. Ameliyat dışı olan bu yöntemde cildin derin tabakasına etki ederek daha sıkı ve genç bir görüntü elde etmenizi sağlar. Sarkan boyun bölgesindeki kolajen lifleri ısıtılır. Böylece cilt kendi kendini toparlayarak gerilir ve daha sıkı bir forma girer. Bu ve buna benzer diğer teknikler için ve daha da önemlisi size uygun seçeneği belirlemek adına sizi dilediğiniz zaman kliniğimizde görmekten mutluluk duyarız. Sevgiler.

blank

Merhaba doktor hanım, Benim boynumda bir sarkma var, göze çok batıyor, artık oğlumla kızım bile aldırmamı istiyor. Ben de aldırmak istiyorum ama ameliyattan çok korkuyorum. Boyun sarkması ameliyat olmadan nasıl giderilir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba, günümüzde kişilerin her türlü isteğine cevap verebilecek tedavi yöntemleri mevcuttur. Ameliyat kesisi, anestezi, ameliyat izi istemeyen ya da sadece ameliyattan korkan hastaların sorunlarına çare olarak FDA onayından geçmiş cihazlarla uygulamalar yapılabilmektedir. Ultheraphy yöntemi, ultrason dalgaları kullanılarak yapılan ameliyatsız bir germe tekniğidir. Ultheraphy’de yoğunlaştırılmış ses dalgaları kontrollü bir biçimde deri altına verilmektedir. Kontrollü travma ile hücrelerde kolajen üretimi desteklenmekte ve boyunda sarkma durdurularak sıkılaşma etkisi görülmektedir.

blank

İyi günler Leyla Hanım, 54 yaşında emekli bir beyim. Boynumda bir sarkma mevcut. Ameliyat olmak istemiyorum. Boyun sarkması nasıl giderilir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2020

İyi günler, boyun sarması kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de görülen bir cilt deformasyonudur. Genelde kilo alımına bağlı olduğu düşünülse de cildin elastik yapısını genetik faktörlerden dolayı kaybetmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Boyun sarkmasını engelleyerek germe işlemini yapan Thermage uygulaması, radyofrekans dalgalarının cilt altına inerek kolajen üretimini tetikleyen ve sıkılaşmaya yardımcı olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu uygulamayla sarkma en aza inmekte ve sıkılaşma ise üst seviyeye çıkmaktadır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar