Boyun Sarkması Nasıl Giderilir?

843 görüntülenmeBoyun Estetiği
0

İyi günler doktor hanım, 44 yaşındayım mide küçültme ameliyatı oldum 60 kg verdim kilo vermeye bağlı olarak boynumda sarkmalar oluştu. Ameliyatsız çözümü var mı yoksa ameliyat gerekir mi? Boyun sarkmasını nasıl çözüyorsunuz acaba?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba boyun sarkması için ameliyatlı ve ameliyatsız çözümlerimiz mevcut. Genelde kilo alıp verme de çok fazla sarkıyor boyun bölgesi. Sarkma derecesine göre ameliyatlı ya da ameliyatsız çözümler sunabilirim. Öncelikle termaj işlemini önerebilirim. Thermage CPT radyofrekans dalgaları kullanılarak bağ dokusunu etkileyen ameliyatsız medikal işlemler arasında yer alan bir teknolojidir. Thermage, ürettiği enerji, güç ve emniyet açısından yüksek standart sağlar. Cerrahi müdahale gerektirmeyen bu prosedür; ameliyatsız ve iğnesiz cildi sıkılaştırıp daha genç bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Tek seanslık bu işlem sonrası, cildin daha gergin ve daha genç görünmesi sağlanır, sonrasında günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. Kalıcılık süresi ise 2-3 yıldır. Eğer boyun bölgesiyle beraber gıdı da ya da yüzünüzde sarkmanız varsa aynı anda yapılabilir. Aynı mantıkla çalışan fakat radyofrekans yerine ultrasonik ses dalgalarıyla sarkmalara çözüm bulan bir farklı yöntemde Ulthera’dır. Hedeflenmiş ses dalgalarını kullanan Ulthera teknolojisi cilt altında sıcak noktalar yaratılmasını sağlar. Bu teknoloji sayesinde cilt kendi kendini yenileme sürecini başlatır. Kolajen üretimini destekleyen Ultherapy uygulaması cildin kendini gençleştirmesini sağlar. Her ne kadar uygulamadan hemen sonra Ulterapi nin etkisini görmeye başlasanız da en ideal sonuçlar için 3 ay beklemeniz gerekir. Ulthera ile gençleşmek için bir seans yeterli olacaktır. Eğer sarkmanız ileri derecedeyse bu ameliyatsız yöntemler sizin için hafif kalabilir. Bu durumlarda iple boyun ve gıdı germe ya da boyun germe ameliyatını tercih ediyorum. Boyun estetiği genel anestezi veya lokal anestezi altında yapılabilir. Ameliyat ortalama iki saat sürer. Kulak önünden başlayan, kulak memesinin altından kulak arkasına kıvrılan ve oradan da saçlı derinin içine doğru ilerleyen bir kesi açılır. Deri altındaki kas dokusu gerginleştirilir, cilt gerdirilerek fazlalıklar çıkarılır ve yeniden şekillendirilir. Şayet gıdıda yağlanma var ise Liposuction yapılır. Boyun estetiği operasyonundan önce hastanın daha önce geçirdiği operasyonlar ve hastanın yaşı, çene bölgesi ve cildin sarkması incelenir. Böylece hastaya en doğru olan estetik işlem yapılır. Boyun estetiğinin amacı, hastanın gıdı bölgesindeki fazla yağdan kurtulması ve sarkık görünümün ortadan kalkmasıdır.

10 Cevap

0
Misafir

Boyun bölgemde kilo vermekten dolayı sarkma var. Bu boyun sarkması sorunu nasıl giderilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, boyun sarkması sorununun giderilmesi için kişideki sarkmaya göre çeşitli uygulamalar yapılmaktadır. Ameliyatsız olarak Nefertiti botoks uygulaması, Thermage CPT, Ulthera, İp askı uygulamaları sıklıkla uyguladığımız işlemlerdir. Boyundaki sarkma durumu ameliyatsız yöntemlerle giderilemeyecek derecede fazla ise boyun germe ameliyatı ile de çözüm sağlanabilmektedir.
Nefetiti Botoksu, çene ve tüm boyun bölgesini kapsayacak şekilde enjektörle botoks maddesinin cilt altına enjekte edilmesidir. Kısa ve pratik bir işlemdir. 15 dakika süren bu işlem kalıcılığını 8 aya dek sağlamaktadır.
Thermage CPT yöntemi, özel bir cihazla yapılan geniş yüzeyli sarkma ve derin kırışıklıklar için uygun olan bir yöntemdir. Uygulanan tedaviyle cilt altında kolajen üretimi arttırılması sağlanır. 4 yıla dek kalıcılığını sürdüren bu işlem boyunla birlikte farklı bölgelerde de aynı seansta uygulanabilmektedir.
Ulthera yöntemi, ultrason ışınlarıyla ciltteki kolajeni aktif hale getirmeyi sağlayan bir işlemdir. Odaklayarak yapılan bir işlem olduğu için yüzeysel kırışıklıklar için değil, noktasal kırışıklıklar için daha uygundur. 1 yıla dek kalıcılığını sürdürmektedir.
Ameliyatsız yöntemler iyileşme sürecinin kısa ve konforlu olması, hemen günlük hayata dönülmesi gibi nedenlerden dolayı sıklıkla tercih edilmektedir.

0
Misafir

Doktor Hanım merhaba, 55 yaşındayım. Boynumda deri sarkması var. Tedavi olmak istiyorum. Boyun sarkması nasıl giderilir? Ne yapmam lazım?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, boyundaki kırışıklıklar ya da deri sarkmaları çoğu kişide genellikle yaşa bağlı ortaya çıkar. Orta yaşların başında kırışıklıklar ince olduğu için Nefertiti botoksu önerebiliyorum. Orta yaşların sonunda ise kırışıklıklar derinleştiği için sorunu derinden onarmamız gerekiyor. Bu yüzden Ulthera tedavisini etkili buluyorum. Ses dalgaları ile cildin alt katmanlarına ulaşan bu cihaz ciltte kolajen üretimini tetikliyor. Bu sayede zaman içerisinde cilt gözle görülür oranda sıkılaşıyor. Ama aşırı bir sarkma varsa son olarak cerrahiye başvurduğumuz durumlar da oluyor. Net bir tedavi önerisi için sizi bir görmem ve kırışma, sarkma oranına bakmam lazım. Bu şekilde en etkili sonuçları alabiliriz. Sevgiler…

0
Misafir

Merhaba doktor hanım, boynumda çok fazla sarkma var ve bu durum beni hiç estetik göstermiyor. Boyun sarkması nasıl giderilir? Ne önerirsiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, ciltteki sarkmaların önüne geçmek için öncelikle kolajen üretimini destekleyen ve harekete geçiren uygulamalardan faydalanmak gerekir. Çünkü sarkmanın sebebi ciltteki kolajen seviyesinin azalmasıdır. Cildin eski elastikiyet düzeyini kazanması ve kolajen seviyesinin artması için ulthera ve thermage gibi uygulamalar oldukça etkilidir. Thermage, cilt altına radyofrekans dalgaları göndererek kolajen üretimini artırır. Ulthera ise cilt altına ses dalgaları göndererek kolajen artışını destekler. Her iki uygulama da tek seans uygulanır ve oldukça başarılı sonuçlar verir. Ancak sarkma fazla ise cerrahi olarak boyun germe öneririm.

0
Misafir

Selamlar Leyla Hanım, boynumdaki sarkıklıklar giderek artıyor. Yüzümde bile bu kadar sarkma ve çökme yok. Bu problem beni olduğumdan daha yaşlı gösteriyor. Acaba boyun sarkması nasıl giderilir yardımcı olabilir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, boyun sarkması tedavisi için çok çeşitli yöntemler mevcut. Ancak sizin için en doğru yönteme ancak sizi muayene ettikten sonra karar verebilirim. Eğer boynunuzdaki sarkmalardan kurtulmak için kararlıysanız en yakın zamanda sizi kliniğimize bekleriz. Boyun sarkmalarını önleme tedavisinde daha çok botoks ve ulthera yöntemini tercih ediyoruz. Bu yöntemlerde daha sıkı ve gergin bir boyun görüntüsü elde ediyoruz. Ancak sarkma çok yoğun ve çok ilerlemişse germe ameliyatlarına da başvurabiliyoruz. Sizi muayene etmeden kesin bir cevap vermem maalesef mümkün değil. İyi günler dilerim.

0
Misafir

Leyla Hocam merhaba, ben sizden boyun sarkması nasıl giderilir diye öğrenmek istiyorum. Ameliyat gerektiren bir durum mudur? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, özellikle yaşa bağlı olarak boyun bölgesinde sarkma ve kırışıklıkların oluşması çok normaldir. Bu gibi durumlarda hastanın mevcut durumuna da bağlı olarak nefertiti botoksu ya da ulthera tedavisi uygulayabiliyorum. Botoks daha çok ince çizgilerin giderilmesinde etkili. Ulthera ise ses dalgaları ile cilt altına ulaşıyor ve ciltte kolajen üretimini fazlalaştırarak cildin sıkılaşmasına yardımcı oluyor. Çok çok yoğun bir sarkma yoksa ameliyata gerek yok. Sizi muayene edebilirsem ihtiyacınızı daha iyi belirleyebilir ve sizin için en etkili sonuç alabileceğimiz tedavi yöntemini önerebilirim. Sağlıklı günler dilerim.

0
Misafir

Leyla Hanım iyi günler. 44 yaşındayım. 1 yıldır obezite tedavisi görüyorum. Yaklaşık 30 kilo verdim. Özellikle boynum bu kadar kiloyu verdikten sonra çok sarktı. Boyun sarkması nasıl giderilir? Muayene için gelsem yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle azimle verdiğiniz kilolardan dolayı sizi tebrik etmek isterim. Yüksek oranda kilo verilmesinden sonra yüzün ve vücudun farklı bölgelerinde sarkmaların meydana gelmesi çok normal. Size uygun yöntemi belirleyebilmem için sizi muayene etmem çok daha sağlıklı olur. Eğer sarkma aşırı değilse Nefertiti botoksu yaparak sarkık görüntüyü azaltabiliriz. Ya da Ulthera tedavisi ile ses dalgaları aracılığıyla cildinizdeki kolajen üretimini arttırır cildinizin forma girmesine yardımcı olabiliriz. Sarkma çok yoğun ise obezite tedavi sürecinizle ilgili daha detaylı bilgi aldıktan sonra boyun germe ameliyatı da düşünebiliriz. Buna sizi muayene ettikten sonra karar vermek isterim.

0
Misafir

Leyla Hanım iyi günler,  kilo kaybı ve yaşımın ilerlemesi sebebiyle boyun bölgemde sarkma oluştu. Bu bölgedeki sarkma için hangi yöntemi öneriyorsunuz. Boyun germe ameliyatı ile bu sorunumdan kurtulabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, boyun bölgesinde oluşan çizgi, kırışıklık ve sarkma gibi deformasyonlar için boyun germe ameliyatından faydalanabilirsiniz. Bu ameliyat ile boynunuzda oluşmuş sarkık görüntüden ve gıdınızdan kurtulabilir daha gergin ve daha genç görünebilirsiniz. Ancak boyun germe ameliyatı dışında da bu sorunlardan kurtulabileceğiniz yöntemler var. Örneğin Ulthera (Ultherapy) yöntemiyle ameliyatsız bir şekilde boyun germek de mümkündür. Bu yöntem ile vücudun herhangi bir yerine kesi açmadan vücuda gerginlik kazandırmak mümkündür. Ancak burada sarkmanın derecesi önemlidir.

0
Misafir

Hocam merhaba, yaşım 56. Boyun bölgemdeki deri inanılmaz derecede buruşuk ve sarkık. Bu da beni daha yaşlı gösteriyor. Ne yapabilirim sizce? Boyun sarkması nasıl giderilir, kolayca kurtulacak bir yolu var mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba. Sıkı ve genç görünen çene hattından göğüse devam eden boyun yapısı kadınların en çok ihtiyacı olan görsel faktörlerin başında gelir. Yaş faktörü ve yer çekiminin etkisi birleşince boyun gibi yumuşak deriye sahip bir bölge gevşemeye ve sarkmaya başlar. Sadece yaş faktörü değil, genetik faktör ve sık kilo alıp vermek de boyun sarkmasına yol açar. Boyun bölgesinde görülen sarkma ve gevşeme, yüz estetiğinin de bozulmasına neden olur. Boyun estetiğinde fazla yağ ve deri alınarak sarkma ve gevşekliğin giderilmesi sağlanır. Birkaç farklı teknik vardır. Bunlardan biri lokal anestezi ya da sedasyon altında, oldukça ince kanüller kullanılarak boyunda biriken yağın dışarı çekimi yapılan liposuction yöntemidir. Dışarı atılan yağ sayesinde boyun bölgeniz daha ince görünür. Bir diğer teknik ise cerrahi boyun germe operasyonudur. Boyun germe ameliyatı için kulak arkasından saç dibine doğru minik bir kesi açılır. Daha genç bir görüntü için buradan fazla olan deri kesilerek çıkartılır. Son olarak kalan deri gerilerek tekrar dikilir. Boyun germe estetiği kişilerin kırışıklarını yok eder, çene kontürünü daha belirgin bir hale getirir. Thermage CPT uygulamasıyla radyofrekans sistemi ile alternatif ameliyatsız boyun estetiği mümkün. Ameliyat dışı olan bu yöntemde cildin derin tabakasına etki ederek daha sıkı ve genç bir görüntü elde etmenizi sağlar. Sarkan boyun bölgesindeki kolajen lifleri ısıtılır. Böylece cilt kendi kendini toparlayarak gerilir ve daha sıkı bir forma girer. Bu ve buna benzer diğer teknikler için ve daha da önemlisi size uygun seçeneği belirlemek adına sizi dilediğiniz zaman kliniğimizde görmekten mutluluk duyarız. Sevgiler.

0
Misafir

Merhaba doktor hanım, Benim boynumda bir sarkma var, göze çok batıyor, artık oğlumla kızım bile aldırmamı istiyor. Ben de aldırmak istiyorum ama ameliyattan çok korkuyorum. Boyun sarkması ameliyat olmadan nasıl giderilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, günümüzde kişilerin her türlü isteğine cevap verebilecek tedavi yöntemleri mevcuttur. Ameliyat kesisi, anestezi, ameliyat izi istemeyen ya da sadece ameliyattan korkan hastaların sorunlarına çare olarak FDA onayından geçmiş cihazlarla uygulamalar yapılabilmektedir. Ultheraphy yöntemi, ultrason dalgaları kullanılarak yapılan ameliyatsız bir germe tekniğidir. Ultheraphy’de yoğunlaştırılmış ses dalgaları kontrollü bir biçimde deri altına verilmektedir. Kontrollü travma ile hücrelerde kolajen üretimi desteklenmekte ve boyunda sarkma durdurularak sıkılaşma etkisi görülmektedir.

0
Misafir

İyi günler Leyla Hanım, 54 yaşında emekli bir beyim. Boynumda bir sarkma mevcut. Ameliyat olmak istemiyorum. Boyun sarkması nasıl giderilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, boyun sarması kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de görülen bir cilt deformasyonudur. Genelde kilo alımına bağlı olduğu düşünülse de cildin elastik yapısını genetik faktörlerden dolayı kaybetmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Boyun sarkmasını engelleyerek germe işlemini yapan Thermage uygulaması, radyofrekans dalgalarının cilt altına inerek kolajen üretimini tetikleyen ve sıkılaşmaya yardımcı olmasını sağlayan bir tekniktir. Bu uygulamayla sarkma en aza inmekte ve sıkılaşma ise üst seviyeye çıkmaktadır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Bulmak istediğiniz içerikle ilgili bir şeyler yazıp enter tuşuna basın.