Burun Estetiği Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

1.82K görüntülenmeBurun Estetiği (Rinoplasti)
0

İyi günler Leyla Hanım, 37 yaşındayım, ben genel olarak burnumun büyük formundan oldukça rahatsızım. Burnum yüzünden sosyal hayatımda da artık mutlu değilim. Bu yüzden estetik operasyon yaptırmak istiyorum. Size sormak istediğim soru şu; Burun ameliyatı kaç saat sürer? Sevgiler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, burun estetiği ameliyatları genel olarak iki yöntemle yapılmaktadır. Bu yöntemler açık ve kapalı tekniklerdir. Ameliyatın açık şekilde mi yoksa kapalı şekilde mi yapılacağına doktor hastayı muayene ettikten sonra karar verir. Burun ucunda ve burun kıkırdak yapısındaki şekil bozuklukları açık burun ameliyatları ile çok daha kolay olmaktadır. Burun ucunda ya da kıkırdak dokuda herhangi bir problem yoksa o zaman kapalı burun estetiği tercih edilmektedir. Burun estetiği ameliyatları başka bir operasyonla birleştirilmediği takdirde 2 ile 3 saat arasında sürmektedir. Kişide nefes alma zorluğu da bulunuyorsa o zaman hastaya Septorinoplasti operasyonu yapılır. Bu operasyonun süresi ise 4 ile 5 saat arasında değişmektedir. Burun operasyonlarında kullanılan uygun teknik ile yüze uyumlu naturel bir burun yapısı oluşturulması hem hastanın hem de doktorum operasyon sonunda memnun olmasını sağlar.

8 Cevap

0

İyi günler, burun ameliyatı zor bir ameliyat mı? Burun ameliyatı kaç saat sürer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, burun estetiği burnunu beğenmeyen, farklı burun yapısına sahip olmak isteyen, solunum sıkıntısı yaşayan kişileri daha estetik ve rahat nefes alacakları bir burna kavuşturmayı amaçlar. Burun estetiği operasyonu kişiye özel, farklı tekniklerle uygulanan bir ameliyattır. Gelişen teknolojik cihazlar ve geliştirilen tekniklerle ameliyat oldukça konforlu geçmektedir. Yapılacak uygulamaya göre burun estetiği ortalama 1 ile 5 saat arası değişen uzunlukta tamamlanmaktadır. Ameliyat genel anestezi ile hastane ortamında gerçekleştirilir. Hasta aynı gün taburcu olarak evine dönebilir. Hastanın iyileşme süreci 5 gün içerisinde tamamlanmaktadır. Burun ameliyatı hem uygulaması hem de iyileşme süreci göz önüne alındığında zor ameliyatlar sınıfı içerisinde yer almamaktadır.

0

Doktor Hanım merhaba, benim ameliyat fobim var ama burun estetiği olmak çok istiyorum. Burun estetiği ameliyatı ne kadar sürer? Çok mu uzun?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle burnunuzda ne işlemler yapacağımıza bakmamız lazım. Bunun için de öncelikle muayene olmanız gerekli. Ameliyat süresi ameliyatta yapılacak işlemlere göre uzayıp kısalabilir yani kişiden kişiye değişir. Ortalama olarak bir burun ameliyatı 1 saat ile 5 saat arasında değişiklik gösteren bir sürede tamamlanabilir. Ameliyat ile ilgili korkmanıza hiç gerek yok. Önemli olan doktor seçiminiz. Eğer doktorunuz yeterli bilgi ve tecrübeye sahipse gönül rahatlığıyla ameliyatınızı olabilirsiniz. Pişmanlık duymayacağınız konusunda bana güvenebilirsiniz. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, yakın zamanda burun estetiği yaptıracağım. Acaba burun estetiği ameliyatı ne kadar sürer? Çok zorlu bir işlem midir? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, burun estetiği ameliyatında işlem süresi hastadan hastaya değişiklik gösterir. Ancak genel bir sayı vermek gerekirse 2 ila 2,5 saat arasında operasyon sürmektedir. Ameliyat sonrası bir gün hastanede kalmanız gerekir. Sonraki süreci evde dinlenerek geçirebilirsiniz. Bir müddet ameliyat bölgesini olası darbe ve olumsuzluklardan korumalı, doktorunuzun tavsiyelerine uymalısınız. Böylelikle çok konforlu bir iyileşme dönemi geçirebilirsiniz. Sevgiler.

0

Merhaba doktor hanım, burun estetiği olmak istiyorum ancak çok meşakkatli bir işlem midir? Yani ameliyat çok uzun sürer mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, burun estetiği ameliyatı genellikle 2 ila 2,5 saat arasında süren bir operasyondur. Elbette bu süre hastadan hastaya farklılık göstererek artar veya azalır. İşlem sonrası bir gün hastanede yatmanız önerilir. Sonrasında taburcu olabilirsiniz. Burun estetiği sonrasında bir hafta evde dinlenmeniz, ameliyat bölgesini çok zorlamamanız gerekir. Doktorun tavsiyelerine uyduğunuz ve burnunuzu darbelerden koruduğunuz takdirde iyileşme süreciniz hızlanır. Sağlıklı günler.

0

Leyla Hocam merhaba, ben burun estetiği olacağım. Yanımda bir arkadaşım kalacak. Burun estetiği ameliyatı ne kadar sürer? Bilgi vermek için öğrenmek istiyorum. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, burun estetiği ameliyatlarının süresi kişiden kişiye farklılık gösterir. Daha önce bir doktora muayene olup olmadığınızı bilmiyorum ancak bu sorunuzun cevabını ancak sizi muayene eden doktor verebilir. Çünkü muayene esnasında istek ve ihtiyaçlarınız analiz edilerek bir yol planlanır. Ortalama bir süre vermem gerekirse bir ameliyatın 1-5 saat sürdüğünü söyleyebilirim. Ameliyat sonrası 1- 2 gün hastanede kalmanız gerekebilir. Refakatçinizi bu süreye göre organize etmenizi öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben burun estetiği olmak istiyorum. Burnum yüzüme göre çok büyük ve üst kısmı da kemerli. Daha önce hiç ameliyat olmadığım için biraz tedirginim ve bilgi almak istiyorum. Burun estetiği ameliyatı ne kadar sürer? Hayırlı akşamlar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, burun estetiği ameliyatları hastanın beklentisine ve ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterebilen operasyonlardır. Kapsamlı bir muayene yapmadan ve ihtiyacınızın ne olduğunu tam olarak tespit etmeden size özel bir cevap ne yazık ki veremem. Ancak genelde ortalama bir burun estetiği ameliyatı süresinin 1- 5 saat aralığında değişiklik gösterdiğini söyleyebilirim. Uzman bir doktora gittiğiniz sürece ameliyat olmak ile ilgili herhangi bir endişe duymanıza ya da korkmanıza hiç gerek yok.

0

Merhaba Leyla hanım, kızım burnu çok kemerli olduğu için burun estetiği yaptırmak istiyor ancak ben biraz tereddütlüyüm. Net bir karar vermeden önce operasyon hakkında biraz bilgim olsun istiyorum. Burun ameliyatı hakkında biraz bilgi verebilir misiniz? Burun estetiği ameliyatı nasıl yapılır, ne kadar sürer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, burun estetiği ameliyatından önce hastanın beklentisine göre burunda nasıl bir değişiklik yapılacağı belirlenir. Hastanın beklentisi bu konuda esastır ancak biz kişinin yüz yapısına ve yüz hatlarına hangisinin uygun olacağını hangisin uygun olmayacağını mutlaka aktarıyoruz. Burun estetiği ameliyatı genel anestezi etkisinde gerçekleştirilir. Ameliyat öncesinde belirlenen burun şekline göre burun üzerinde gerekli değişiklikler yapılır. Burun estetiği ameliyatının ne kadar süreceği ile ilgili net bir bilgi vermemiz mümkün değil çünkü burun estetiği beklentiler doğrultusunda kişiselleştirilebilen bir ameliyat türüdür. Burun estetiğinin süresini belirleyen ameliyatın kapsamıdır ancak genellikle 1-5 saat arasında olur.

0

İyi günler, burun estetiği yaptırmak istiyorum ameliyat yaptırmadan önce biraz bilgi edinmek istedim. Acaba burun estetiği ameliyatı ne kadar sürer? İyi çalışmlar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, burun estetiği operasyonları hastanın beklentisine göre kişiselleştirilen operasyonlardır. Bu nedenle operasyonun süresi de kişiden kişiye değişkenlik gösterecektir. Örneğin bir burun ameliyatında sadece burun ucu şekillendirilirken, diğerinde sadece burun kemeri şekillendirilmektedir. Bu nedenle burun estetiğinin ne kadar süreceği operasyonun kapsamına bağlı olarak 1-5 saat arasında değişkenlik göstermektedir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    Start typing to see posts you are looking for.