Çarpık Bacak Egzersizle Düzelir mi?

1.43K görüntülenmeBacak Estetiği
0
1 Yorum

Merhaba Hocam, Çarpık bacak egzersizle düzelir mi? Ben genç kızlığımdan beri çarpık bacaklarımdan dolayı çok özgüvensizim hiç şort, etek giyemiyorum ve bu beni çok rahatsız ediyor kemik kırılması olmadan da başka nasıl düzelir bilemedim yardımcı olursanız sevinirim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Bacak estetiği için bir çok yöntem uygulanabilir siz daha konforlu bir iyileşme süreci tercih ediyorsanız Liposuction ile fazla yağlanma görülen bölgelerinizden alacağımız yağlar yardımıyla bacaklarınıza 1-1.5 saat içinde istediğiniz formu sağlayabilirim. Liposuction için en son teknoloji Vaser Liposuction yöntemini kullanıyorum dokulara çok saygılı olan bu teknoloji ile diz ve girinti alanlarını dolduracağımız kadar yağı çekip enjeksiyon işlemi ile istenilen şekillendirmeyi sağlamış oluruz. Çarpık bacak veya bacak estetiğindeki kemiksel genetik problemler egzersiz yöntemiyle düzelebilecek durumlar değildir malesef. Yaptığımız Liposuction ve yağ enjeksiyonu operasyonu sonrası 1 hafta sonra tamamen normal hayatınıza dönebiliyorsunuz. İyileşme süreci en konforlu ve kısa olan işlemlerden biri olan bu yöntemle vücudunuzda herhangi bir iz de kalmıyor. Yaş, cinsiyet fark etmeksizin bir çok bacak estetiği probleminde bu yöntemi sıklıkla tercih ediyorum.

0

Merhaba hocam, acaba çarpık bacak egzersizle düzelir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, çarpık bacak problemi kemik eğriliğine veya orantısız yağ dağılımına bağlı olarak meydana gelebilir. Kemik eğriliğine bağlı olarak meydana gelmiş ise ne yazık ki yapılabilecek bir şey yoktur fakat orantısız yağ dağılımı söz konusu ise bu durum kalıcı olarak yağ enjeksiyonu tedavisi ile düzeltilebilir. Egzersiz yapmak bacaklarınızdaki kasları çalıştırır ve daha fit ve bir vücut elde etmenize yardımcı olur. Bir miktar da olsa çarpık bacak görüntüsünü iyileştirebilir ancak tam anlamıyla düzelme istiyorsak en etkili tedavi çarpık bacak estetiği ameliyatıdır. Ameliyattan korkuyorsanız dolgu uygulaması ile çarpık bacak probleminiz giderilebilir fakat dolgu uygulaması kalıcı olmamakla beraber tekrar ister.

0

Merhaba hocam iyi çalışmalar, çarpık bacaklarım nedeniyle özgüven eksikliği yaşıyorum ve aynadaki görüntüden çok rahatsızım. Ancak ameliyat da olmak istemiyorum. Acaba çarpık bacak egzersizle düzelir mi? Siz ne önerirsiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çarpık bacak rahatsızlığı kemik eğriliği veya düzensiz yağ dağılımı nedeniyle oluşabilir. Kemik eğriliği kaynaklı oluşmuş ise maalesef yapabileceğimiz bir şey yoktur ancak düzensiz yağ dağılımı nedeniyle meydana gelmişse bu durumu kalıcı olarak düzeltmenin tek etkili tedavisi yağ enjeksiyonudur. Egzersiz yapmak bacaklarınızdaki kasları çalıştırarak daha sıkı ve formda bir görüntü elde etmenizi sağlar. Belki bir miktar çarpıklığa çözüm getirebilir ancak tam olarak düzelmesi için en etkili tedavi bacak estetiği ameliyatı olmaktır. Ameliyattan korkuyorsanız dolgu uygulaması ile de çarpık bacak probleminiz çözülebilir ancak belirtmek gerekir ki dolgu uygulaması kalıcı değildir ve tekrar gerektirir.

0

Leyla Hocam iyi günler, kız kardeşim bacaklarındaki çarpık görüntüden rahatsız. Bunun için spora yazılmayı planlıyor. Ancak ben bunun etkili bir çözüm olacağından emin değilim. Çarpık bacak egzersizle düzelir mi? Bu konudaki görüşünüzü almak isterim. Kolaylıklar dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ne yazık ki çarpık bacak sorununu egzersizle düzeltmek mümkün değil. Çünkü burada sorun kemik eğriliğinden veya bacaktaki yağ oranının dengesiz olmasından kaynaklıdır. Çarpık bacak tedavisinde en çok önerdiğim yöntem yağ enjeksiyonudur. Liposuction yöntemi ile vücutta fazla yağ olan bölgelerden yağ alımı yapılır ve bacakta estetik görüntüyü engelleyen kısımlara enjekte edilir. Kız kardeşiniz uygun bir vakitte muayene için gelebilirse durumuna bir bakalım, çarpıklık oranı nedir ya da neden kaynaklanıyordur vs. Sonrasında en etkili çözüm planı üzerinde konuşalım. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben 30 yaşında bir kadınım. Çarpık bacak görüntüsünden çok şikayetçiyim. Bacak boyum da uzun olduğu için çok kötü duruyor. Aslında çarpıklık olmasa çok güzel görünebilir. Bir çözüm yolu arıyorum. Sizden de bilgi almak istedim. Çarpık bacak egzersizle düzelir mi? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çarpık bacak görüntüsü iki bacak arasında kemik eğriliğinden ya da bacaklardaki yağ oranının dengeli olmayışından kaynaklanır. Bu dengesizlikten dolayı da iki bacak arasında oluşan boşluğun doldurulması şarttır. Ne yazık ki hiçbir egzersiz programı ile bu sorunun giderilmesi mümkün değildir. Çarpık bacak durumlarında benim en çok önerdiğim ve uyguladığım işlem yağ enjeksiyonudur. Hastanin fazla yağlarının olduğu bir bölgesinden Liposuction ile fazla yağları alıyorum ve bu yağları bacaktaki boşluklara enjekte ediyorum. Aslında bu şekilde hem bir bölgedeki kalıcı yağlardan belli bir oranda kurtulmuş olunuyor hem de çarpık bacak düzelerek çok daha estetik ve güzel bir şekle kavuşmuş oluyor. Egzersiz elbette ki vücudunuz için sıkılaşmanız için çok faydalı. Mutlaka hayatınızın bir parçası haline getirin. Ancak çarpık bacak sendromu için muayene olup estetik uygulamalar ile doktorunuz eşliğinde size uygun bir tedavi planı oluşturun. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla hanım, bacaklarımdaki çarpık görünüm fiziksel görüntümü bozuyor. Bacaklarımın daha estetik ve daha çekici görünmelerini istiyorum, çarpık bacak sorunumdan nasıl kurtulabilirim? Egzersiz yapsam işe yarar mı, çarpık bacak görüntüsü egzersizle düzelir mi?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çarpık bacak görüntüsünün oluşmasının sebebi iki bacak arasında kemik eğriliği ya da bacaklarımızdaki yağ dağılımının orantısız olmasıdır. Çarpık bacak görüntüsünden kurtulmak için kemik eğriliğinden ya da yağ dağılımındaki dengesizlikten dolayı iki bacak arasında oluşan boşluğun giderilmesi gerekir. Maalesef yapılacak hiçbir egzersiz iki bacak arasındaki bu boşluğun kapanmasını sağlamaz. Çarpık bacağın en basit çözümü yağ enjeksiyonu uygulamasıdır. İki bacak arasındaki boşluğu kapatacak şekilde bacaklara enjekte edilen vücut yağları ile bacakların estetik ve çekici bir görünüme kavuşması sağlanır.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı