Çarpık Bacak Egzersizle Düzelir mi?

blank
1 Cevap

Merhaba Hocam, Çarpık bacak egzersizle düzelir mi? Ben genç kızlığımdan beri çarpık bacaklarımdan dolayı çok özgüvensizim hiç şort, etek giyemiyorum ve bu beni çok rahatsız ediyor kemik kırılması olmadan da başka nasıl düzelir bilemedim yardımcı olursanız sevinirim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 1, 2020

Merhaba, Bacak estetiği için bir çok yöntem uygulanabilir siz daha konforlu bir iyileşme süreci tercih ediyorsanız Liposuction ile fazla yağlanma görülen bölgelerinizden alacağımız yağlar yardımıyla bacaklarınıza 1-1.5 saat içinde istediğiniz formu sağlayabilirim. Liposuction için en son teknoloji Vaser Liposuction yöntemini kullanıyorum dokulara çok saygılı olan bu teknoloji ile diz ve girinti alanlarını dolduracağımız kadar yağı çekip enjeksiyon işlemi ile istenilen şekillendirmeyi sağlamış oluruz. Çarpık bacak veya bacak estetiğindeki kemiksel genetik problemler egzersiz yöntemiyle düzelebilecek durumlar değildir malesef. Yaptığımız Liposuction ve yağ enjeksiyonu operasyonu sonrası 1 hafta sonra tamamen normal hayatınıza dönebiliyorsunuz. İyileşme süreci en konforlu ve kısa olan işlemlerden biri olan bu yöntemle vücudunuzda herhangi bir iz de kalmıyor. Yaş, cinsiyet fark etmeksizin bir çok bacak estetiği probleminde bu yöntemi sıklıkla tercih ediyorum.

blank

İyi günler Leyla hanım, oğlumun bacaklarında çarpıklık var. Ayrıca bacakları çok ince.  18 yaşında. Bu eğrilik özellikle deniz kıyısına gittiğimiz yaz aylarında özgüvenini kırıyor. Oğlum ameliyat olmak istemiyor. Çarpık bacak egzersizle düzelir mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Ekim 14, 2020

İyi günler, günümüzde bacak şekillendirme estetiği ile hem vücuttaki istenmeyen yağlar alınmakta hem de bacaklardaki uygun yerlere transfer edilerek çarpıklıkların giderilmesi sağlanmaktadır. Alt bacaklarındaki çarpıklıklardan memnun olmayan kadın ya da erkeklere uyguladığımız estetik müdahalelerle bacaklardaki memnuniyetsizlik giderilmektedir. Bacak şekillendirme yapılırken bacak, diz ve uyluk bölgesindeki orantıya dikkat edilmelidir. Çarpık bacak problemini egzersiz yöntemini kullanarak düzeltmek çok zor bir yöntemdir. Yağ doldurma yöntemi çarpık bacaklara sahip kişilerde sıkça uyguladığım bir uygulamadır. Bu yöntemde hastanın belirli bölgelerinden alınan yağ dokusu özel bir işlemle ayrıştırılıp tekrar hastanın ihtiyacı olan bacak bölgesine mikro kanüllerle enjekte edilmektedir. Bu işlemde herhangi bir yara ya da kesi izinin kalmaması, işleme olan ilgiyi artırmaktadır. İşlemin bitmesinden sonra en az on beş gün hastadan varis çorabı giymesi istenir. İşlemden sonraki yaklaşık bir ay içinde hastanın özgüveni yerine gelmektedir.

blank

Merhaba Leyla hanım, benim bacaklarım küçüklüğümden beri ince ve çarpık. Bu çarpıklığın sıkıntısını çok yaşadım. Çarpık bacakların düzeltilmesiyle ilgili egzersizler olduğunu öğrendim. Bacak egzersiziyle çarpık bacaklar düzelir mi?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 14, 2020

Merhaba, bacakların düzgün ve yağ dokusunun homojen olması özellikle kadınlarda çok önemlidir. Kadınların kendilerine güven duymaları estetik dokunuşlarla desteklenmektedir. Bacak egzersiziyle çarpık bacakların düzeltilmesi oldukça zordur. Çarpık bacakların kalıcı çözümü estetik operasyonlarla gerçekleşmektedir. Sizin gibi ince bacaklara sahip olan hastalarıma Lipofilling, başka bir deyişle yağ ile doldurma işlemi yapmaktayım. Hastanın vücudundaki bazı bölgelerden lokal anestezi kullanarak ve ince kanüller yardımıyla aldığım yağları özel bir işlemden geçirmekteyim. Yağ ve sıvı olarak iki bölüme ayrılmış olan eriyiğin saf yağdan oluşan bölümünü dizin hemen altındaki iç bölümüne enjekte etmekteyim. Böylelikle bacaklardaki yağ dokusunu orantılı bir şekilde dağılmaktadır. Yağların alındığı ve tekrar enjekte edildiği noktalarda herhangi bir iz kalmamaktadır. Yapılan operasyon sonrasında minimum on beş gün varis çorabı giyilmesi tavsiye edilir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar