Çene Kasılması Nasıl Geçer?

2.51K görüntülenmeÇene Estetiği
0
1 Yorum

İyi günler çene kasımda büyüme var ve rahatsız ediyor beni. Sürekli diş sıkmam var. Çene kasılması nasıl geçer buna bir öneriniz var mı ameliyat olmam gerekir mi ?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çene kasılmaları için massater (diş sıkma) botoxu öneriyorum. Çene kasları aşırı derecede güçlüdür özellikle dişlerinizi sürekli sıkan birisiyseniz bu kasların fazlalığı, alt yüzün kare şeklini almasıyla sonuçlanır. Çene kası bilinenin aksine sizin alışkanlıklarınız tarafından doğrudan etkilenir. Aşırı sakız çiğnemek, buz gibi sert cisimleri çiğnemek, sert et çiğnemek gibi eylemler masseter kasının büyümesi ve çenenizin kasılmasına yol açar. Bu nedenlerin yanı sıra, psikolojik kaynaklı diş sıkmak da çene kaslarının büyümesine neden olabilir ve çeneniz kasılabilir. Botoks ile kasları zayıflatarak, çene çizgisi daha ince, daha oval bir şekle dönüşebilir. Bununla birlikte, Botox yuvarlak veya tombul bir yüzü daha zayıf ve belirgin bir hale getirir. Elmacık kemiklerini ortaya çıkarır, çene bölgesini daha ince gösterir. Botoks doğrudan masseter kasına enjekte edilir. Bu işlem on dakikadan az sürer. Çoğu hasta anestezik krem ​​olmadan bile botoks iğnelerine dayanabilir. Uygulamadan sonra iş hayatına dönüş yapabilirsiniz. Tam etkiyi görmek için iki ila üç hafta beklemenizi öneririz. Botoksun etkisi yaklaşık altı ay sürer. 6 ayda bir yeniletmenizi öneriyorum.

0

Doktor Hanım merhaba, ben sizden çene kasılması nasıl geçer, tedavisi var mıdır diye öğrenmek istiyorum. Özellikle gece çok dişlerimi sıkıyorum ve bu da ağrı yapıyor.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çene kasılması tedavisi olan bir problemdir. Bu sorunu çözmek için uyguladığımız en etkili tedavilerden biri Masseter botoks. Şöyle ki benim size öncelikli önerim tedaviyi aksatmamanız. İlk başta ağrıya sebebiyet veren bu sorun zamanla kas büyümesine neden olabilir ve kas büyümesi de çenede şekil bozukluklarına yol açar. Ortalama 15-20 dakika arasında süren masseter botoks tedavisi ile sorununuzu hemen çözmek mümkün. Lütfen tedaviyi aksatmayın. Sevgiler…

0

Merhaba doktor hanım, yıllardır süregelen bir diş sıkma durumum olduğundan çenem gereğinden fazla kasılıyor. Kasılma sonucunda da çenemde yamukluk ve şekil bozuklukları meydana gelebiliyor. Çene kasılması nasıl geçer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kasılmaların ve diş sıkma alışkanlığınızın önüne geçmek için masseter botox tedavisi uyguluyoruz. Bu uygulama ile diş sıkma ve kasılma probleminizin büyük oranda önüne geçebilirsiniz. Çenenizde oluşan yamukluğu ise dolgu, yağ enjeksiyonu veya çene implant ameliyatı ile çözüme kavuşturabiliriz. En uygun tedavi için en kısa zamanda muayene olmanızı öneririm. Sevgiler.

0

 İyi günler doktor hanım, uzun yıllardır diş sıkma rahatsızlığına sahibim. Bu durum da çenemin şeklini bozdu ve çenemde gün içinde sık sık kasılma yaşıyorum. Bu durumu nasıl çözebilirim? Uygun tedavi nedir? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, dik sıkma rahatsızlığı çene kaslarının gereğinden fazla çalışmasına sebep olur. Bunun sonucunda da çene bölgenizde şekil bozuklukları meydana gelmesi normaldir. Çenedeki şekil bozukluğu çok ciddi düzeyde ise ameliyat gerekebilir. Ancak çene kasılmalarını engellemek ve diş sıkma davranışının önüne geçmek için genellikle masseter botoks uyguluyoruz. Bu botoks uygulaması sayesinde çene kasları normal düzende çalışmaya devam ediyor ve kasılmalarda ciddi bir azalma yaşıyorsunuz. En uygun tedavi yöntemini belirlemek için kliniğimize bekliyoruz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben geceleri uyurken dişlerimi sıkıyorum. Sonrasında çene bölgemde ciddi şekilde ağrı oluyor. Çenem kasılıyor. Çene kasılması nasıl geçer? Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, çene kasılması tedavisinde en etkili çözümlerin başında Masseter Botox geliyor. 8 ila 10 dakika kadar süren bu uygulama ile diş gıcırdatma ve çene kasılmaya bağlı kas büyümesinin önüne büyük oranda geçilebiliyor. Diş sıkma problemi çene kaslarının gereğinden fazla çalışmasına sebep olur ve bu durumda çene kasları büyür. Kaslar çalıştıkça büyüme gösterir ve buna bağlı olarak çenede şekil bozuklukları da oluşabilir. Vakit kaybetmeden muayene olmanızı ve hekiminizin uygun gördüğü tedaviye başlamanızı öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam iyi günler. Benim yaptığım iş çok stresli. Gündüzleri çok gergin oluyorum. Sanırım bu sebepten özellikle geceleri uykumda sürekli olarak dişlerimi sıkıyorum ve çenem kasılıyor ve ağrı yapıyor. Bunu engellemek mümkün mü? Çene kasılması nasıl geçer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, diş sıkma çene kaslarının çok çalışmasına sebep olur ve bu durum bir süre sonra çene kaslarının büyümesine yol açar. Kasların büyümesi sonucunda çenede şekil bozuklukları meydana gelmeye başlar. Bu durum oluşmadan çene bölgesine müdahale etmek gerek. Çene kasılmasının tedavisinde etkin olarak kullandığımız yöntemlerin başında Masseter Botox uygulaması geliyor. Bu işlem 8- 10 dakika arası süren ancak çok etkili çözümler sunan bir uygulama. Geceleri dış çıkma, gıcırdatma ve çene kasılmasının giderilmesinde etkin bir tedavi. kAslar gevşeyince daha az kasılır ve buda bu şişkinliğin gitmesini sağlar. Tabi ki net bilgi için her zaman önce muayene olunması gerek.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı