Menu

Doğum sonrası göğüslerimde sarkıklık meydana geldi, emzirmeye de devam ediyorum, ne yapabilirim?

Doğum sonrası göğüslerimde sarkıklık meydana geldi, emzirmeye de devam ediyorum, ne yapabilirim?

 

Op. Dr. Leyla Arvas

Merhabalar, hamilelik dönemi sonrası kadınlarda genişlemiş çatlak meme derisi, küçülmeye uyum sağlayamaz ve meme başının üstünde hacim boşalması sonucu sarkık bir meme görüntüsü ortaya çıkar. Emzirme dönemi bitiminden 5-6 ay sonra bu operasyonlar rahatlıkla yapılabilir. Uygun bir teknikle operasyon yapıldıktan sonra annenin bir daha ki hamilelikten sonra da bebeğe süt vermesi mümkündür. Emzirme fonksiyonları korunması için meme başının altındaki süt kanalları kesilmez.

İyi günler Leyla hanım, emzirme sonrası meme toparlama için dikleştirme yaptıran arkadaşımda dikiş yerleri iltihap kaptı. Ben de meme dikleştirme ameliyatı olmak istiyorum ama korktum bunu duyunca. Bunun olması normal mi? Bilgi verirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.\r\n

Op. Dr. Leyla Arvas

Merhaba, Normalde bu adı üstünde komplikasyon. Enfeksiyon evet olabilir. Ameliyat sonrasında mutlaka dikkat edilmesi gerekiyor. Mesela şeker hastaları enfeksiyona daha çok açıktır. Onların daha çok dikkat etmesi gerekir. Mutlaka ameliyat sonrası kontrollere gidilmesi gerekir. Bakımların iyi yapılması gerekir. Sigara içilmemesi gerekir. Kullandığınız ilaçlar çok önemli. Bunlara dikkat ediliyorsa ve buna rağmen bir komplikasyon oluyorsa eğer tedavisi var. O yaralara skar tedavisi yapılabilir. Lazer tedavisi yapılabilir iyileştikten sonra. Bu sizin başınıza gelecek diye bir şey yok. Sonuçta bir komplikasyon.Sevgiler.

Siz de Soru Sorabilirsiniz?

Scroll To Top