Ellerdeki Kırışıklık Nasıl Giderilir?

blank
1 Cevap

Merhaba Doktor Hanım, Ellerdeki kırışıklık nasıl giderilir? Ben 57 yaşındayım ellerimin üstündeki kırışıklıklar kilo kaybıyla da doğru orantılı şekilde beni ziyadesiyle rahatsız etmeye başladı. El üzeri kırışıklıklarına uyguladığınız özel bir yöntem var mıdır?Var ise açıklar mısınız. Teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 2, 2020

Merhaba, Eller yaş almayı en hızlı ele veren bölgelerin başında gelir. Çok ince deriye sahip oldukları için ve en çok güneşe maruz kalan açık alanda kalmaktan dolayı zamanla el sırtındaki cilt altı dokusu azalır, cilt incelir, damarlar belirginleşir, ciltte lekelenmeler başlar. El gençleştirmede ve kırışıklıkları gidermede amaç el üstü yüzeyinde çoğalan kırışıklığı gidermek için azalmış olan cilt altı dokusunu hem onarmak hem çoğaltmaktır. Cilt altını dolgunlaştırmak için el sırtına yağ enjeksiyonu, dolgu uygulamaları yapılabilir. Özellikle de cilt yenilemeye de etkisi olan nem dolguları yani hyaluranik asit bazlı özel dolgular ile cilt kalitesini arttırmak ve nemlendirmek mümkündür. Dolgu ve yağ enjeksiyonu sonrasında hastalarım günlük rutinlerine hemen devam ediyorlar. Hatta öğle yemeği arasında bile yapılabilen dolgu uygulamaları ile bu sorunu 15 dk içerisinde çözebiliyoruz. Ancak uygulamadan sonra hassas ciltlerde hafif şişme ve minimal morluklar olabilir, ancak hastamın günlük aktivitesi etkilenmez.

blank

İyi günler Leyla Hocam, 60 yaşındayım, yaşlılıktan dolayı ellerimiz kırışıyor tabii ki, ama bence bir kadının elleri güzel olmalı. Eldeki kırışıklıklar nasıl gider? Ellerimin üstündeki kırışıklıklar için bir tedavi yönteminiz var mı acaba?

 

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

İyi günler, ellerimizdeki kırışıklıklar yaşımızı en hızlı belli eden bölgelerden biridir. Yüzümüze gösterdiğimiz özeni ve uygulamaları ellerimize de göstermemiz gerekmektedir, çünkü el üstü cilt yapısı en ince ve en hassas bölgelerden biridir. El gençleştirme işlemlerinde en çok tercih edilen uygulama elin üst bölgesine uygulanan dolgu ve yağ uygulamalarıdır. Hyaluronik asit bazlı dolgu uygulamaları ile hem nem dengesi sağlanmakta hem de cilt yenilenmektedir. Cilt kalitesini artırmaya yönelik bu uygulamalar ile cilt altı dokusu onarılmakta ve ellerin çok daha genç bir form yakalanması sağlanmaktadır. Tedavi 15 dakika kadar kısa bir sürede uygulanmaktadır. Uygulama bakımından rahat ve konforlu olması bakımından tercih edilen estetik bir girişimdir. Hastanın cilt özelliklerine bağlı olarak minimal düzeyde yer yer morluklar ve şişme görülebilmekte ancak kısa süre içerisinde geçmektedir.

blank

İyi günler doktor Hanım, 43 yaşındayım, bir fabrikada çalışıyorum, sürekli ellerimi kullandığım için biraz yıprandı, üstü kırışmaya başladı şimdiden, böyle giderse birkaç yıl sonra ellerimin ne halde olacağını hayal bile etmek istemiyorum. Ellerdeki kırışıklık nasıl giderilir?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 22, 2020

İyi günler, yaş alımını en çabuk ele veren bölgelerin başında eller gelmektedir. Ellerin üstündeki deri çok ince olduğu için en çabuk yıpranan bölgelerden biri olma özelliğini taşır. Güneşe maruz kalması, yıpratıcı özellikteki ürünlerin kullanılması el derisine zarar vermekte, cildin incelmesine, kırışıklıkların çoğalmasına, damarların belirginleşmesine ve sonuç olarak el üzerinde kahverengi lekelenmelerin oluşmasına neden olmaktadır. Ellerdeki kırışıklıkların giderilmesi için en çok uygulanan yöntem el sırtına yağ enjeksiyonu ile dolgu uygulaması yapılması işlemidir. 15 dakika kadar kısa bir süre içinde uygulanan yöntemde hyalüronik asit bazlı nem dolgusu enjekte edilmektedir. Bu dolgu ile nem dengesi de sağlanmakta, ellerin daha genç görünmesi hedeflenmektedir. Uygulamanın kısa sürede yapılmasından dolayı öğle yemeği molasında dahi gelip yaptırabileceğiniz rahat bir işlemdir. Hassas cilde sahip kişilerde kimi zaman şişme ya da morluklar görülebilmektedir ancak bu durum kişinin rutinini etkilememektedir.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar