Ellerdeki Kırışıklık Nasıl Giderilir?

814 görüntülenmeKırışıklık Tedavisi
0
1 Yorum

Merhaba Doktor Hanım, Ellerdeki kırışıklık nasıl giderilir? Ben 57 yaşındayım ellerimin üstündeki kırışıklıklar kilo kaybıyla da doğru orantılı şekilde beni ziyadesiyle rahatsız etmeye başladı. El üzeri kırışıklıklarına uyguladığınız özel bir yöntem var mıdır?Var ise açıklar mısınız. Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, Eller yaş almayı en hızlı ele veren bölgelerin başında gelir. Çok ince deriye sahip oldukları için ve en çok güneşe maruz kalan açık alanda kalmaktan dolayı zamanla el sırtındaki cilt altı dokusu azalır, cilt incelir, damarlar belirginleşir, ciltte lekelenmeler başlar. El gençleştirmede ve kırışıklıkları gidermede amaç el üstü yüzeyinde çoğalan kırışıklığı gidermek için azalmış olan cilt altı dokusunu hem onarmak hem çoğaltmaktır. Cilt altını dolgunlaştırmak için el sırtına yağ enjeksiyonu, dolgu uygulamaları yapılabilir. Özellikle de cilt yenilemeye de etkisi olan nem dolguları yani hyaluranik asit bazlı özel dolgular ile cilt kalitesini arttırmak ve nemlendirmek mümkündür. Dolgu ve yağ enjeksiyonu sonrasında hastalarım günlük rutinlerine hemen devam ediyorlar. Hatta öğle yemeği arasında bile yapılabilen dolgu uygulamaları ile bu sorunu 15 dk içerisinde çözebiliyoruz. Ancak uygulamadan sonra hassas ciltlerde hafif şişme ve minimal morluklar olabilir, ancak hastamın günlük aktivitesi etkilenmez.

0

Merhaba doktor hanım, ellerimdeki kırışıklıklar çok arttı. Hiç estetik görünmüyorlar. Bu durumu nasıl düzeltebilirim? Ellerdeki kırışıklık nasıl giderilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, ellerdeki kırışıklığı ortadan kaldırmanın en etkili yolu nem dolgusu uygulamasıdır. Nem dolgusu ile direkt cilt altına etki edilir ve kolajen üretimi artırılarak gergin ve canlı bir cilt dokusu ortaya çıkarılır.

0

Leyla Hocam merhaba, 55 yaşındayım. Ellerimde kırışıklıklar var. Bununla ilgili bilgi almak istiyorum sizden. Ellerdeki kırışıklık nasıl giderilir acaba? İyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ben sizin yaş grubunuz için ellerde yaşanan deformasyonun tedavisinde hyaluronik asit dolgusunu genellikle öneriyorum. Çünkü bu dolgunun içerisinde mineral, vitamin, protein ve aminoasit gibi bileşenler mevcut. Böylelikle bu olumlu bileşenleri alan cilt hızlı bir şekilde kendini onarıyor ve gençleşme sağlanıyor. Uygulama süresi ortalama 15 dakika kadar. Yan etkisi olmayan, acısız bir yöntem. Muayene için gelebilirseniz gerekli analizleri yapıp tedavinizi gerçekleştirebiliriz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Hocam merhaba, ellerimdeki kırışıklık yaşım genç olmasına rağmen çok fazla. Beni oldukça rahatsız eden bu durum karşısında ne yapmamı önerirsiniz? Ellerdeki kırışıklık nasıl giderilir? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bazı insanlarda genetik yapıya veya çeşitli sebeplere bağlı olarak erken yaşta ellerde kırışıklık oluşumu meydana gelebilir. Bu sorunun en etkili tedavisi ise hyaluronik asit bazlı nem dolgusu yaptırmaktır. Nem dolgusu ile cilt altı kolajen üretimi uyarılarak ellerinizde daha genç ve gergin bir cilt görünümüne kavuşursunuz. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, benim ellerimde hızlı bir şekilde kırışma oldu. Yaşım 40 ama sanki çok daha yaşlı bir kadının ellerine sahibim gibi geliyor. Ellerdeki kırışıklık nasıl giderilir? Bir tedavi yolu önerebilir misiniz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yaşın ilerlemesi ile gerek yüzde gerekse vücutta bazı deformasyonlar ne yazık ki ortaya çıkabiliyor. Ellerimiz de bu hasarların en çok görüldüğü bölgelerimizden. Zamana bağlı olarak ellerimizdeki deri incelir ve sarkar, eski formunu koruyamaz. Sürekli göz önünde olan ve kadınlarda da zarafetin bir temsili olan elleri kaybettiği formuna kavuşturmak mümkün. Ben tedavi yöntemi olarak sıklıkla hyaluronik asit dolgusunu tercih ediyorum. Bu dolgu içerisinde çeşitli vitamin, mineral, aminoasit ve proteinleri de bulundurduğu için cildin hızla kendisini onarmasına ve gençleşmesine yüksek oranda yardımcı oluyor. Bu uygulama yaklaşık 15 dakika kadar sürüyor. Bir an evvel tedavinizi planlamak üzere uzman bir hekime başvurmanızı öneririm. Basit bir tedavi ile kendinizi çok daha huzurlu hissedebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla hanım merhaba, yeni bir projeye başlıyorum ve proje için düzenli olarak kamera karşısına geçmem gerekiyor ve işim gereği ellerim çok ön planda oluyor. Genel olarak bakımına özen gösteren biriyim ama ellerimin yaşlanmasına engel olamadım, şu an oldukça kırışıklar. Ellerimdeki kırışıklıklardan nasıl kurtulabilirim ve ellerimin daha genç görünmesini nasıl sağlayabilirim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, yaş ilerledikçe cilt elastikiyetini kaybettiği için maalesef vücudumuzun birçok bölümünde sarkma ve kırışıklık oluşabiliyor. Ellerdeki deri de ince ve hassas yapılı olduğundan dolayı kırışıklık oluşması oldukça normal. Ellerde oluşan kırışıklıktan rahatsız olan kişiler genellikle hyaluronik asit bazlı dolgu uygulamasından faydalanıyor. Bu dolgu maddesi vitamin ve protein açısından oldukça zengin olduğu için cildin ihtiyaç duyduğu her şeyi karşılar ve cildin nem dengesini korur. Hyaluronik asit bazlı dolgu maddesi ellere uygulandığında cildi sıkılaştırır ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Böylece ellerde oluşan kırışıklıklar da yok olur.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı