Menu

Emzirme sonrası meme dokusu yeterli ise nasıl bir uygulama yapılır?

İyi akşamlar hocam ben 1 yıl önce doğum yaptım. Emzirme sonrasında mememde sarkma oldu ama büyüklüğünden bir şikayetim yok. Meme dokusu yeterli olduğunda nasıl bir uygulama yapıyorsunuz?

 

Op. Dr. Leyla Arvas

Merhaba, Emzirme sonrası meme büyüklüğünden şikayetçi değil, sadece meme sarkmasından şikayetçi iseniz meme toparlama ameliyatı yaptırabilirsiniz. Bu ameliyat için meme başından veya memenin altından dik bir şekilde kesi açılır ve meme toparlanır. Eğer doktor tarafından meme büyüklüğünüz uygun görülmezse ameliyat sırasında silikon takılarak meme toparlama ameliyatı desteklenir.Sevgiler.

İyi günler hocam, ben 2 çocuk annesiyim. Emzirmeden sonra göğüslerim küçüldü. Emzirme sonrası küçülen göğüslere ne gibi bir işlem tavsiye edilir? bu konuda yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas

Merhaba, Emzirme sonrası kadınlar da görülen en büyük estetik bozukluk meme sarkması ve meme küçülmesidir. Hamilelik döneminde hormonların etkisiyle büyüyen memeler, emzirme döneminde zaman içinde boşalarak küçülmeye başlar. Genişleyen deri küçüldükçe elastikiyetini kaybeder ve sarkmaya başlar. Emzirme döneminden sonra oluşan meme küçülmesi ve ya sarkması problemlerinden meme estetiği ile kurtulabilirsiniz. Meme büyütme veya meme dikleştirme ameliyatlarıyla fit ve çekici görüntüye kavuşabilirsiniz. İhtiyacı olan kişiler meme büyütme ve dikleştirme ameliyatlarını birlikte de yaptırabilir. Sevgiler.

Siz de Soru Sorabilirsiniz?

close
Yazmaya başladığınızda sonuçlar listelenecektir.
Scroll To Top