Erkekler Liposuction Yaptırabilir mi?

925 görüntülenmeLiposuction – Yağ Alma
0
Misafir Avatar

Merhaba hocam, benim göbek ve yanlarımda yağlanma var ne kadar spor yapsam da gitmeyen bir yağ kitlem var. Liposuction işlemi erkeklere de uygulanabilir mi?

Misafir Avatar
Op. Dr. Leyla Arvasyorumlandı

Merhaba, evet erkekler artık kadınlar kadar yaygın olmasa da hemen hemen onlar kadar liposuction yaptırmaya başladılar. Özellikle karın, bel bölgesinde dediğiniz gibi sporla ve diyetle kurtulamadığınız yağ dokularından, liposuction sayesinde kolaylıkla kurtulabilirsiniz. O yüzden erkeklerin liposuction yaptırma oranı giderek artıyor. Aynı zamanda bazı erkeklerde meme dokusunun anormal olduğu, yani normalden büyük olması durumu oluşabiliyor, buna jinekomasti de diyoruz. Bu durumda, liposuction yöntemiyle biz bu bölgeye sadece oradaki meme ve yağ dokusunu liposuction teknikleriyle azaltarak, memede hiç iz bırakmadan bu soruna çözüm bulabiliyoruz. Bu da bahsettiğim gibi, liposuction işlemleri arasına eklendiği için erkeklerde liposuction uygulama oranı da gün geçtikçe artmaktadır. Eğer göbek bölgenizde sporla geçmeyen bir yağlanma varsa gönül rahatlığıyla bize başvurabilirsiniz. Aynı zamanda liposuction işlemini tüm vücuda uygulayabiliyoruz. Bacak, kol göbek ile beraber bel ve sırt bölgelerine de rahatlıkla uygulama yapabiliyoruz.

7 Cevap

0
Misafir Avatar

Doktor Hanım merhaba, benim sırt ve göbek bölgemde kilo fazlası ve yağlanma var bayağı ve sporla gitmiyor. Bunları aldırmam mümkün mü? Erkekler Liposuction yaptırabilir mi?

Misafir Avatar
Op. Dr. Leyla Arvasyorumlandı

Merhaba, evet Liposuction yaptığım çok sayıda erkek hastam var. Hepsi de sonuçlardan oldukça memnun diyebilirim. Liposuction cinsiyet ayrımı yapan bir yöntem değil. Muayene için gelebilirseniz hangi bölgeler için uygulamaya ihtiyacınız var, yağlanma oranınız ne durumda, sizin için nasıl bir tedavi planı uygulayabiliriz en etkili olacak şekilde? Tüm bunları analiz edelim ve vakit kaybetmeden işlemlere başlayalım. Sevgiler…

0
Misafir Avatar

Merhaba Leyla Hanım, acaba erkekler de liposuction yaptırabilir mi? Oğlum için düşünüyorum. Sevgiler.

Misafir Avatar
Op. Dr. Leyla Arvasyorumlandı

Merhabalar, 18 yaşını geçmiş her erişkin birey liposuction yaptırabilir. Eğer ideal kilonuzdaysanız, herhangi bir kronik rahatsızlığınız yoksa liposuction yaptırmanızda hiçbir sakınca yoktur. Ancak yine de operasyon öncesi muayene olmanız oldukça büyük önem taşır. Sevgiler.

0
Misafir Avatar

Selamlar doktor hanım, liposuction yaptırmak istiyorum ancak erkek olduğumdan emin olamadım. Çevremde hep kadınların yaptırdığını duydum. Acaba liposuction erkeklere de uygulanabilir mi?

Misafir Avatar
Op. Dr. Leyla Arvasyorumlandı

Merhaba, liposuction elbette erkeklere de uygulanabilir. Kadın hastalarımın yanı sıra erkek hastalarında liposuction için sık sık kliniğimize başvurmaktadır. Liposuction için önem verdiğim nokta kişinin fazla kilolu olması, kalp veya şeker gibi kronik rahatsızlığa sahip olmaması ve 18 yaşını geçmiş olmasıdır. Tüm bu kriterleri sağlayan genel sağlık durumu iyi koşulda olan herkes liposuction yaptırabilir.

0
Misafir Avatar

Leyla Hocam merhaba, benim bel bölgemde yağlanma var. Erkekler Liposuction yaptırabilir mi? Ben de bu yağları aldırmak istiyorum. Bilgi verirseniz memnun olacağım.

Misafir Avatar
Op. Dr. Leyla Arvasyorumlandı

Merhaba, elbette, erkekler de Liposuction yaptırabilir. En az kadınlar kadar erkek hastam da var Liposuction olan ve onlarda da oldukça etkili sonuçlar elde ediyoruz. Liposuction genel anestezi altında ve hastane ortamında yaptığımız bir ameliyat. Eğer genel sağlık durumunuz ile ilgili bir sorun yoksa siz de bu yöntem ile yağ aldırabilirsiniz. Ancak yağlanmalar için farklı çözüm yöntemleri de kullanıyoruz. Muayene için gelebilirseniz gerekli analizleri yapalım, ihtiyaçlarınızı konuşalım ve uygun bir tedavi planlayalım. Sağlıklı günler dilerim.

0
Misafir Avatar

Leyla Hanım merhaba, erkekler Liposuction yaptırabilir mi? Bende bazı bölgelerde yağlanmalar var ve bu yağları aldırmak istiyorum. Teşekkürler.

Misafir Avatar
Op. Dr. Leyla Arvasyorumlandı

Merhaba, Liposuction sadece kadınlara özel bir yöntem değildir, erkekler de Liposuction yaptırabilir. Özellikle son zamanlarda en az kadınlar kadar erkek hastalarım da oluyor ve çeşitli bölgeler için Liposuction tedavisi uyguluyorum. Erkek hastalarım daha çok meme bölgesindeki yağlanmalar için bana başvuruyor. Meme yağlanmalarında eğer meme dokusunda da yağlanma oluşmamışsa Liposuction yapıyorum. Ancak yağlanma dokudaysa Jinekomasti öneriyorum. Yağlanmanız hangi bölgede ve ne oranda olduğuna bağlı olarak uygun yöntem belirlenebilir. Bunun için uzman bir hekime muayene olmanızı öneririm.

0
Misafir Avatar

Merhaba Leyla hanım, karın ve bel bölgesi oldukça yağlı olan bir erkeğim ve Liposuction yaptırmak istiyorum. Liposuction yaptırmam da herhangi bir sakınca var mı, erkeklerde liposuction yaptırabiliyor mu?

Misafir Avatar
Op. Dr. Leyla Arvasyorumlandı

Merhaba, elbette erkeklerde Liposuction yaptırabilir. 18 yaş üzerindeki her sağlıklı birey, kadın-erkek fark etmeksizin Liposuction yaptırabilir. Ancak Liposuction yaptıracak kişilerin vücut kitle indeksinin 30 ve altında olması gerekir.

0
Misafir Avatar

Merhaba, 43 yaşında bir erkeğim. Oldukça büyük bir göbeğim var. Yakın zamanda bir arkadaşım liposuction yaptırarak göbeğindeki yağları aldırdı, sonrasında bende yaptırabilirim diye düşünmeye başladım. Ama erkekler liposuction yaptırabilir mi bilmiyorum, bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim.

Misafir Avatar
Op. Dr. Leyla Arvasyorumlandı

Merhaba, 18 yaşın üzerindeki bütün sağlıklı bireyler, kadın erkek fark etmeksizin Liposuction yaptırabilir. Erkeklerin liposuction yaptırmaması için herhangi bir engel yoktur. Ancak Liposuction yaptıracak kişiler için önemli olan bazı noktalar var. Eğer kalp, şeker gibi kronik bir rahatsızlığınız varsa Liposuction’dan önce bazı testler yaptırmalısınız. Bu testlerin belirli düzeyde olması gerekir aksi takdirde bazı riskler ortaya çıkabilir. Aynı zamanda vücut kitle endeksi 32 üzerinde olan kişilerin de Liposuction yaptırmadan önce ideal kilolarına kavuşmaları gerekir.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar