Gıdı liposuction iz kalır mı?

43 görüntülenmeGıdı Liposuction
0
1 Yorum

Merhaba doktor hanım, gıdı liposuction sonrası iz kalma riski var mı? Teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gıdı liposuction işlemi ile ilgili en çok aldığımız sorulardan biri uygulama sonrası hastanın cildinde iz kalıp kalmayacağıdır. Gıdı liposuction operasyonunda küçük bir kanülle çene altından girilir ve fazla yağlar alınır. Küçük kanülün gireceği kadar bir alana minik bir kesi yapılır ve ardından tedavi bölgesi dikiş ile kapatılır. Bu nedenle ameliyat sonrasında iz kalması muhtemeldir. Ancak bu durum endişe gerektiren bir sonuca sebep olmamaktadır. İzler ilk zamanlar kırmızı renge bürünerek görünür bir seviye olabilir fakat zamanla beyaz, sonrasında da ten rengini alacağından belli belirsiz olacaktır. Sevgiler.

0

Doktor Hanım merhaba, yandan baktığımda gıdımdaki dolgunluk nedeniyle profilim biraz canımı sıkıyor. Aslında kilolu bir insan değilim ancak gıdı bölgemde aşırı yağlanma mevcut. Gıdı yağ aldırma operasyonu yaptırmak istiyorum. Ancak gıda liposuction işleminiz sonrasında iz kalır mı? Ya da iz oluşuyorsa bu çok belli midir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kilolu biri olmasanız bile ne yazık ki hiç istenmeyen ve kurtulması zor olan bölgesel yağlanmalar vücudumuzun çeşitli bölgelerinde oluşabiliyor. Gıdı bölgemiz bunların en sık rastlanılanlarından. Özellikle sizin gibi gıdı bölgesindeki yağlanmadan hoşnut olmayan hastalarımız için gıdı liposuction operasyonunu uyguluyoruz. Merak etmiş olduğunuz gıdı liposuction sonrasında iz kalır mı konusuna gelecek olursam; gıdı yağ aldırma ameliyatında çok ince kanüller kullandığımız için uygulama yaptığımız bölgedeki iz gözle görülemeyecek derecede az olmaktadır. Liposuction küçük izleri de kısa sürede kaybolmaktadır. Kısacası neredeyse sıfır iz kaldığını söylemek mümkün.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı