Gıdı liposuction sonrası kaç gün korse takılır?

30 görüntülenmeGıdı Liposuction
0
1 Yorum

Merhaba doktor hanım, gıdı liposuction sonrasında korse takma süresi ne kadar? Ben yazın yaptıracağım bu uygulamayı fakat sıcaklarda korse takma fikri canımı çok sıkıyor. Teşekkürler şimdiden.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gıdı liposuction uygulamasında gıdı bölgesindeki fazla yağlar alınır ve cilt gerilir. Böylece sarkıklıklara da veda etmiş olursunuz. Ancak iyileşme süresi boyunca bir süre korse kullanmanız gerekecektir. Bu sizin dediğiniz gibi can sıkıcı olabilir ancak iyileşme sürecini hızlandırmanıza ve ameliyatın etkilerini artırmanıza yardımcı olur. Korse yaklaşık 3 gün sonrasında ise sadece gece yatarken 2 hafta boyunca kullanılmalıdır.

0

Sevgili hocam merhaba, gıdı bölgemdeki sarkık görünüm ayna karşısında bana çok rahatsızlık veriyor. Sanırım gıdı liposakşın işlemiyle bu sarkıklıkların düzeltilmesi mümkün oluyormuş. Yine araştırdığım kadarıyla bir süre korse kullanmamız gerekiyormuş. Acaba gıdı liposakşın sonrası kaç gün korse takılıyor? Kolaylıklar dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, gıdı bölgesinde yağlanma ve sarkıklıklar oluşan hastalarımız için gıdı estetiği yöntemlerimizden biri olan gıdı liposuction işlemini öneriyoruz. Açıkçası gıdı bölgesinde oluşan yağlanma ve sarkmaların diyet ya da sporla geçmesi çok zordur. İşte bu uygulamamız sonucunda gıdı hattını yeniden şekillendirebiliyor ve sizlerin istediği görünüme kısa sürede kavuşmanızı sağlayabiliyoruz. Gıdı aldırma ameliyatı sonrasındaki iyileşme süreci hızlı olup 3 ila 5 gün içinde günlük ya da çalışma hayatınıza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Gıdıdan yağ aldırma işleminin ardından hastalarımızın baş kısmından çene kısmına kadar olan bölgesini kaplayacak şekilde bandaj yani baş korsesi takmalarını istiyoruz. Gıdının yeni şeklini almasını kolaylaştıracak olan bu korsemizi 3 gün kullanıyoruz ve sonrasında çıkarıyoruz. Gıdı estetiği sonrası oluşabilecek ödem, şişlik ve morluklar da genellikle bu süre içinde geçiyor.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı