İple Kepçe Kulak Ameliyatı Kalıcı mı?

590 görüntülenmeKulak Estetiği (Otoplasti)
0
1 Yorum

İyi günler hocam,benim kulaklarımda hafif bir asimetri problemi var. Bu yüzden cerrahi bir işleme girişmek istemiyorum iple kepçe kulak ameliyatı yapıldığını öğrendim. Bu asimetriyi iple düzeltebilir miyiz ve kalıcı mıdır?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evet iple kepçe kulak ameliyatı yapmak mümkündür.Kulak kepçesinde kıkırdak özellikle üst kısmı normalden daha düzdür. Hastaların bir kısmında kulak arkasında açılan birkaç delik ve buralardan geçirilen iplikler yardımıyla kulak kepçesini şekillendirmek mümkündür. İşlem kısa süre içinde tamamlanır. Sonrasında küçük bantlarla bantla bu delikler kapatılır. Kanama olmaz, deri kesilmediği için deri dikişi gerekmez. Aynı gün herhangi bir bandaj ya da pansuman olmadan günlük hayatınıza, işinize, okulunuza devam edebilirsiniz. Lokal anestezi altında yarım saat içinde uygulanır. Ancak sonuç cerrahi açık ameliyat kadar kalıcı değildir. Kısa süreli, hızlı sonuç almak için yapılan bir uygulamadır. Kesi yapılmadığı için herhangi bir acı hissetmezsiniz. Yani eğer uzun süre kalıcı bir işlem olsun istiyorsanız cerrahi yöntemi düşünmenizi tavsiye ederim.

0

Doktor Hanım merhaba, kepçe kulak tedavi yöntemlerini araştırıyorum da kızım için. İple kepçe kulak ameliyatı kalıcı mı? Bilgi verir misiniz?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kepçe kulak tedavisinde kalıcı bir yöntem arıyorsanız cerrahiden faydalanmak lazım. İple kepçe kulak tedavisi kısa süre için geçerli olur. Etkisi maksimum 2 hafta kadar sürer. Bu tedaviyi biz acil durumlarda, özel günlerde vs tercih ederiz. Kalıcı sonuçlar için lokal anestezi altında gerçekleştirdiğimiz ve ortalama 10 günlük iyileşme süreci bulunan kepçe kulak ameliyatını öneririm. Genel sağlık durumu uygunsa ve kızınız 5 yaş üzeriyse muayene için kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, kepçe kulak sorunumu düzeltmek ve daha estetik ve şekilli duran kulaklara sahip olmak istiyorum. Bu nedenle de ameliyat olacağım. Fakat iple kepçe kulak ameliyatı mı yoksa klasik kepçe kulak ameliyatı mı yaptıracağıma karar veremedim. Siz ne önerirsiniz İple kepçe kulak ameliyatı kalıcı mı?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kepçe kulak tedavisinde hem iple kepçe kulak ameliyatı hem de yaygın olarak uyguladığımız klasik kepçe kulak ameliyatından faydalanırız. Klasik kepçe kulak ameliyatında kulak arkasından kıkırdak bölgesine dek uzanan kesi açılarak kıkırdak yeniden şekillendirilmektedir. Bu işlem etkili ve kalıcı sonuçlar verir. İple kepçe kulak ameliyatında ise kulak arkasına açılan delikler yardımıyla bu kısımdan medikal ipler geçirilerek kulak tekrardan şekillendirilir. İple kepçe kulak ameliyatı, kepçe kulak sorunundan kalıcı olarak kurtulmak isteyen hastalarım için önerdiğim bir yöntem değildir. Klasik kepçe kulak ameliyatı çok daha başarılı ve etkili sonuçlar verir.

0

Merhaba hocam, kulaklarım normale göre daha büyükler ve gittikçe kepçeleşiyorlar. Ancak cerrahi işlem yaptırmaktan çekiniyorum. İple kepçe kulak ameliyatı bu sorunu çözer mi? Ömür boyu kepçe kulaklarımdan kurtulabilir miyim ne diyorsunuz? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhabalar, iple kepçe kulak ameliyatı uyguluyoruz ancak kalıcılık açısından bakarsak cerrahi işlem kadar uzun süreli değildir. Kepçe kulak ameliyatı sonrası kulaklarınızın eski şekline dönmesi neredeyse imkansızdır ancak iple kepçe kulak ameliyatı için aynısını söyleyemem. Kepçe kulak ameliyatı korkulacak bir işlem değildir. Birçok cerrahi operasyona göre daha kısa süren ve iyileşme dönemi zorlu geçmeyen bir uygulamadır. Uzman bir cerrah tarafından yapıldığı müddetçe yan etkileri olmayacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hocam merhaba, kepçe kulak sorunum için ameliyat olmak istiyorum. Bir yöntem duydum bununla ilgili bilgi almak istiyorum. Kalıcı olması benim için çok önemli. İple kepçe kulak ameliyatı kalıcı mı? Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, iple kepçe kulak ameliyatının en önemli özelliği hızlı ve etkili sonuçlar vermesidir. Bu yöntemi daha çok acil ihtiyaçların karşılanması gerektiği durumlarda tercih ederiz. Bunun kalıcılığı 1 buçuk 2 hafta kadar sürer. Ancak siz kalıcı sonuçlar arıyorsunuz. Bunun için iple değil normal kepçe kulak ameliyatı olmanızı öneriyorum. Kepçe kulak ameliyatı lokal anestezi altında hastane ortamında gerçekleştirilir. 8- 10 gün içerisinde de iyileşme sağlanır. Öncelikle muayene olmanızı ve tüm şartlar uygun ise kalıcı sonuçlar veren kepçe kulak ameliyatı olmanızı öneririm. Sağlıklı günler dilerim.

0

Merhaba Leyla Hanım, bende kepçe kulak durumu var. Aslında ameliyat olmayı düşünmüyordum ama evleniyorum. Düğünüme 1 ay kaldı. Çok güzel gelin topuzu saç modelleri var ve ben kendimi bunlardan mahrum bırakmak istemiyorum. O yüzden bir operasyon olmak istiyorum. İple kepçe kulak düzeltiliyormuş ve etkisi çok hızlıymış. İple kepçe kulak ameliyatı kalıcı mı? Ne zaman olayım?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, öncelikle şimdiden hayırlı olsun. Mutlu bir evliliğiniz olmasını dilerim. İple kepçe kulak ameliyatı dediğiniz gibi hızlı ve etkili sonuçlar verir ancak bu etki kalıcı değildir. Kulak arkasında çok küçük delikler açılır. Bu deliklerden geçirilen iplerle kulaklar, baş bölgesine tutturulur. İple kepçe kulak operasyonunun etkisi 1,5- 2 hafta sürer. Düğün günü bu operasyonun etkisinden faydalanmak istiyorsanız operasyonunuzu gerçekleştirecek olan doktorunuzla zamanla planınızı kesinlikle bunu göz önünde bulundurarak yapın. Şu an bunun için vaktiniz olmasa da kalıcı çözümler almak adına düğün sonrası kepçe kulak ameliyatını olmanızı öneririm. Çok rahat edersiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar
    error: Kopyalama Yasaklandı