İple Kepçe Kulak Ameliyatı Kalıcı mı?

blank
1 Cevap

İyi günler hocam,benim kulaklarımda hafif bir asimetri problemi var. Bu yüzden cerrahi bir işleme girişmek istemiyorum iple kepçe kulak ameliyatı yapıldığını öğrendim. Bu asimetriyi iple düzeltebilir miyiz ve kalıcı mıdır?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 24, 2020

Merhaba, evet iple kepçe kulak ameliyatı yapmak mümkündür.Kulak kepçesinde kıkırdak özellikle üst kısmı normalden daha düzdür. Hastaların bir kısmında kulak arkasında açılan birkaç delik ve buralardan geçirilen iplikler yardımıyla kulak kepçesini şekillendirmek mümkündür. İşlem kısa süre içinde tamamlanır. Sonrasında küçük bantlarla bantla bu delikler kapatılır. Kanama olmaz, deri kesilmediği için deri dikişi gerekmez. Aynı gün herhangi bir bandaj ya da pansuman olmadan günlük hayatınıza, işinize, okulunuza devam edebilirsiniz. Lokal anestezi altında yarım saat içinde uygulanır. Ancak sonuç cerrahi açık ameliyat kadar kalıcı değildir. Kısa süreli, hızlı sonuç almak için yapılan bir uygulamadır. Kesi yapılmadığı için herhangi bir acı hissetmezsiniz. Yani eğer uzun süre kalıcı bir işlem olsun istiyorsanız cerrahi yöntemi düşünmenizi tavsiye ederim.

blank

İyi günler Leyla Hanım, benim kulak yapım büyük ve başımdan ayrık bir şekilde duruyor. Bir hafta sonra bir organizasyonda temsilci olarak görev alacağım. Organizasyon gereği tüm katılımcıların saçları topuz olucak. Kulaklarımın şeklinin herkes tarafından görünmesini istemiyorum. İple kepçe kulak ameliyatını duydum, hızlı bir şekilde uygulanıyormuş. İple kepçe kulak  ameliyatı kalıcı mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

İyi günler hanımefendi, kulak ile baş mesafesinin arasındaki açıklığın fazla olması kepçe kulak olarak adlandırılır. İple yapılan kulak estetiği uygulaması hızlı ancak kalıcılığı cerrahi operasyon gibi etki sağlamayan bir yöntemdir. Kısa sürede uygulandığı için pratik bir müdahaledir. Bu işlemde cerrahi ameliyat riski neredeyse yoktur. Çünkü cerrahi müdahalede uygulanan kesi ve dikiş işlemleri, anestezi verilmesi, kanama olması ya da işlem sonunda pansuman yapılması gibi işlemler bulunmamaktadır. Kulak arkasından açılan küçük deliklerden geçirilen ip baş bölgesine tutturulmaktadır. Etkisi yaklaşık 1,5- 2 hafta sürmektedir. Kalıcılığı yoktur. Kalıcı bir sonuç için uygun bir zamanda kliniğimize gelerek kepçe kulak operasyonu hakkında sizi bilgilendirebilirim.

blank

İyi günler Leyla Hanım, benim kulaklarımda ön tarafa doğru bir açılma var, yani kepçe kulak problemim var, bu problemimden kurtulmak istiyorum ama ameliyattan korkuyorum, iple kulak estetiğinin yapıldığını öğrendim,iple kepçe kulak ameliyatı kalıcı mıdır? Bu konuda bana bilgi verebilir misiniz?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 16, 2020

İyi günler, ameliyat olmaktan çekinen hastalarımıza önerdiğimiz bir uygulama olan iple kulak estetiğinde kulak arkasında birkaç tane minik delik açılmaktadır. Bu deliklerden geçirilen ipler sayesinde kulak kepçesi başa doğru çekilerek şekillendirme yapılmaktadır. İple kepçe kulak estetiği hızlı bir şekilde tamamlanır. Daha sonra açılan delikler yine minik bantlarla kapatılmaktadır. Bu işlemde kanama , kesi, dikiş, pansuman gibi işlemler olmamaktadır. Ancak iple kepçe kulak ameliyatının kalıcılığı cerrahi müdahale gibi uzun vadeli olmamaktadır. İplerin esnemesiyle beraber kulak yapısı işlem öncesi duruma geri dönebilmektedir. İple kepçe kulak ameliyatı hızlı bir şekilde uygulandığı için tercih edilmektedir ancak belirttiğim gibi işlemin verimlilik süresi kısa süreli olmaktadır.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar