Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Deri Sarkması Nasıl Geçer?

812 görüntülenmeJinekomasti
0
1 Yorum

Merhaba hocam, ben jinekomasti ameliyatı yaptırmaya karar verdim. Beni düşündüren tek şey ameliyat sonrası deri sarkması. Jinekomasti ameliyatı sonrası deri sarkması nasıl geçer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, evet bazı hastalarımızda ameliyat sonrası deri sarkması oluşabiliyor. Bu sarkmanın oluşması hastanın durumuna bağlıdır. Ayırıcı tanı ile jinekomastinin nedenine karar verildikten sonra tedavi planlanmasına geçilir. Büyüklüğü ve ciltteki sarkıklığa göre jinekomasti 3 gruba ayrılır. Birinci evrede büyüklüğü sınırlı ölçülerdedir, deride gevşeklik ve sarkma yoktur. İkinci evrede ise irice bir kadın göğsü gibidir, ancak deride sarkma oluşmamıştır. Üçüncü evrede ise ek olarak deride tedavi gerektirecek ölçüde gevşeklik ve sarkma vardır. Deride de sarkma olan durumlarda cerrahi bir operasyon ile ameliyat esnasında o sarkmaya da işlem uyguluyorum. Bazen ileri yaşlarda olan hastalıklar, kullanılan ilaçlar veya kilo değişikliklerine bağlı olarak da oluşabilen cilt fazlalığı olan ileri evrelerde jinekomastinin tedavisinde vakumla emme ve veya meme başının çevresinden yapılan kesiyle meme dokusu ile birlikte cilt dokusundan da çıkarmak gerekebiliyor. Operasyon uygulanan tekniğe göre, genel anestezi ve lokal-sedasyon anestezi altında yapılabilir. Meme başı etrafından toparlama yapıyorum. Aşırı deri sarkması olan obezlik derecesindeki hastalarıma öncelikle kilo vermelerini daha sonra ameliyat olmalarını öneriyorum.

0

Doktor Hanım merhaba, Jinekomasti ameliyatı sonrası deri sarkması nasıl geçer? Ben ameliyat olacağım ama muhtemelen yağlar gidince deride sarkma olacak. Bu çok kötü bir görüntü olur.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti ameliyatı öncesinde zaten bazı analizler yapıyoruz. Dediğinizde haklısınız bazen dokudan fazla yağları aldığımızda deri altındaki boşalmadan ötürü deride sarkma meydana gelebiliyor. Ancak ameliyat esnasında biz fazla yağlar haricinde sarkmaya neden olacak fazla deriyi de keserek vücuttan alıyoruz. Böylelikle bölgede sarkık değil aksine gergin estetik bir görüntü oluşuyor. Bu yüzden sarkma konusunda endişe etmenize gerek yok, gönül rahatlığıyla ameliyat olabilirsiniz. Sevgiler…

0

Merhaba hocam, jinekomasti ameliyatı sonrası deri sarkması olduğu doğru mu? Eğer doğru ise jinekomasti ameliyatı sonrası deri sarkması nasıl geçer? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti türüne göre memedeki sarkma değişmektedir. Glandüler, lipomatöz ve mikst olmak üzere jinekomastinin üç tipi bulunur. İlk iki tür herhangi bir sorun teşkil etmezken üçüncü tür yağlanmaya ek olarak sarkmanın da meydana geldiği karşılaşmaktan en çok kaçındığımız türdür. O nedenle üçüncü türe sahip kişilerde ameliyat şarttır. Ancak diğer iki türde ameliyat sonrası bir sarkma olasılığı ile karşılaşılması oldukça düşüktür.

0

Leyla Hocam selamlar, 40 yaşında göğüsleri gereğinden fazla büyük olan, bu nedenle de jinekomasti ameliyatı olmak isteyen bir erkeğim. Ancak duyumlarıma göre jinekomasti ameliyatı sonrası deri sarkması ortaya çıkabiliyormuş. Bu doğru mu? Rica etsem bilgi alabilir miyim?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, ameliyat sonrası memelerinizde sarkma olup olmayacağını anlamamız için jinekomastinin hangi tipinin olduğuna dair kesin bir bilgi almamız gerekiyor. Eğer memelerinizdeki büyüme yalnızca meme dokusundan kaynaklı ise sarkma meydana gelmez. Aynı şekilde büyümenin sebebi yağ dokusu ise yine bir sarkma görülmeyecektir. Ancak jinekomasti oluşumunu bu her iki sebep ortaya çıkarmış ise deri sarkması görülebilir. Bu sorunu çözmenin tek etkili yolu ise cerrahi işlemdir. Ameliyat, memelerinizi küçültüp daha sıkı ve diri bir forma sokacaktır.

0

Leyla Hocam merhaba, benim göğüslerimde yağlanma var. Jinekomasti ameliyatı ile bu yağlardan kurtulmak istiyorum. Ancak deri sarkması da olabilir diye endişe ediyorum. Jinekomasti ameliyatı sonrası deri sarkması nasıl geçer?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, göğüsteki her yağlanmayı jinekomasti olarak düşünmemek lazım. Bir yağlanma sorununun jinekomasti sayılması için meme dokusunda büyüme olması gerekiyor. Bazı meme büyümeleri sadece deri altında yağ birikimine bağlıdır ve Liposuction ile çözülir. Ameliyata gerek kalmıyor. Öncelikle uygun olduğunuzda muayene için gelin, sorunu teşhis edelim. Sonrasında aktif bir tedavi planı oluşturalım. Farz edin ki sorun jinekomasti, bu ameliyatta fazla meme dokusunu aldıktan sonra gerekli olan durumlarda fazla deriyi de kesip alıyoruz. Dolayısıyla ameliyat sonrası bir sarkma problemi yaşanmıyor. Sağlıklı günler dilerim.

0

Leyla Hanım merhaba, ben jinekomasti ameliyatı olmak istiyorum ancak ya yağlar alındıktan sonra derilerim sarkarsa? Jinekomasti ameliyatı sonrası deri sarkması nasıl geçer? Bunun için bir tedavi yöntemi var mı? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, jinekomasti ameliyatlarında yağlanmaya bağlı ise yağlar alındıktan sonra sarkma olmaması için fazla deride kesilerek atılır ve böylelikle bölge gayet gergin bir görüntüye kavuşmuş olur. Dolayısıyla ameliyat sonrası sarkma problemi yaşamazsınız. Tabii burada tecrübeli bir doktorun ameliyatınızı yapıyor olması da çok önemli. Operasyon sırasında estetik görüntünün sağlanması için gerekli önlemlerin alınmış olması lazım. Bir de jinekomastinizin hangi evrede olduğunun belirlenmesi de büyük önem taşıyor. Öncelikle muayene olmanızı öneririm. Doktorunuzun analizleri doğrultusunda daha net bilgiler ortaya çıkacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar