Jinekomasti Ameliyatı Sonrası Deri Sarkması Nasıl Geçer?

blank
1 Cevap

Merhaba hocam, ben jinekomasti ameliyatı yaptırmaya karar verdim. Beni düşündüren tek şey ameliyat sonrası deri sarkması. Jinekomasti ameliyatı sonrası deri sarkması nasıl geçer?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Haziran 15, 2020

Merhaba, evet bazı hastalarımızda ameliyat sonrası deri sarkması oluşabiliyor. Bu sarkmanın oluşması hastanın durumuna bağlıdır. Ayırıcı tanı ile jinekomastinin nedenine karar verildikten sonra tedavi planlanmasına geçilir. Büyüklüğü ve ciltteki sarkıklığa göre jinekomasti 3 gruba ayrılır. Birinci evrede büyüklüğü sınırlı ölçülerdedir, deride gevşeklik ve sarkma yoktur. İkinci evrede ise irice bir kadın göğsü gibidir, ancak deride sarkma oluşmamıştır. Üçüncü evrede ise ek olarak deride tedavi gerektirecek ölçüde gevşeklik ve sarkma vardır. Deride de sarkma olan durumlarda cerrahi bir operasyon ile ameliyat esnasında o sarkmaya da işlem uyguluyorum. Bazen ileri yaşlarda olan hastalıklar, kullanılan ilaçlar veya kilo değişikliklerine bağlı olarak da oluşabilen cilt fazlalığı olan ileri evrelerde jinekomastinin tedavisinde vakumla emme ve veya meme başının çevresinden yapılan kesiyle meme dokusu ile birlikte cilt dokusundan da çıkarmak gerekebiliyor. Operasyon uygulanan tekniğe göre, genel anestezi ve lokal-sedasyon anestezi altında yapılabilir. Meme başı etrafından toparlama yapıyorum. Aşırı deri sarkması olan obezlik derecesindeki hastalarıma öncelikle kilo vermelerini daha sonra ameliyat olmalarını öneriyorum.

blank

Selamlar leyla hanım ben jinekomasti ameliyatı olmayı düşünüyorum ama araştırmalarıma göre sarkma olabiliyormuş jinekomasti ameliyatı sonrası deri sarkması nasıl geçer?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Eylül 13, 2021

Merhaba,bazı hastalarımızda deri sarkması oluşabiliyor. Ciltteki sarkıklığına ve büyüklüğüne bakılarak jinekomasti 3’e ayrılır. Birinci evrede deride sarkma görülmez, ikinci evrede göğüs dahada büyür ancak deride sarkma olmaz üçüncü evrede göğüs büyüktür ve ameliyattan sonra sarkma görülür. Muayene olduktan sonra hangi evrede olduğunuz belirlenir ve ona göre işlem uygulanır. Liposuction yöntemiyle ameliyatınız gerçekleşir.

blank

İyi çalışmalar, bir arkadaşım jinekomasti sonrası göğsünde sarkmalar olduğunu söyledi. Acaba kişiye göre bir şey mi bu yani bu ona özel bir problem mi yoksa her jinekomasti ameliyatı sonrası deri sarkması olur mu?

blank
Op. Dr. Leyla Arvas Temmuz 1, 2020

Merhaba,meme miktarı ve derideki sarkma oranına göre ameliyat seçimi yapılacağından sarkma olmayacaktır. Çünkü meme eğer dördüncü evre dediğimiz evredeyse sarkık meme ucu kesilip olması gereken oranda yere yerleştirilir. Fazla deri de alınacağından sarkma görmeyiz. Sadece vaser liposuctionla tedavi ettiğim hastalarımda ise korse taktıkları için böyle bir problemimiz olmuyor.

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.
    Sidebar