Kalça Nasıl Eritilir?

700 görüntülenmeBölgesel Zayıflama
0
1 Yorum

İyi günler Leyla Hanım, bundan beş yıl önce bir ameliyat geçirdim ve  cerrahım hareket kısıtlaması getirdi. Hareketsiz bir yaşamdan dolayı kalça bölgemde yağlanma oldu. Diyet yaptım ama kalçamdaki yağlanmalardan yine de kurtulamadım. Kalça nasıl eritilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

İyi günler, hareketsiz bir hayatın doğal getirisi bölgesel yağ oluşumlarıdır. Bu yağlanmalar özellikle göbek, kalça, basen ve bacak bölgesinde görülmektedir. Sporla desteklenmeyen diyet uygulamalarında Accent Prime inatçı yağ dokuları ile savaşmakta ve özellikle kalça bölgesindeki yağlanma ile mücadele etmektedir. Prime İncelme radyofrekans ve ultrason teknolojilerini tek cihazda birleştiren bir teknolojidir. Kalıplaşmış ve erimesi zor olan bölgesel yağ fazlalıklarının eritilmesinde hızlı ve etkili sonuçlar vermektedir. İlk dört seansta cildi sıkılaştırmayı, inatçı yağ dokusunun eritilmesini, vücut şekillendirmeyi ve selülit tedavisini hedefler. Accent Prime incelme uygulamasında ultraspeed uygulama başlığı istenilen bölgedeki yağları ultrasonik dalgalar göndererek ısıtır. Ultrason enerjisi yağ hücrelerini deformatize edip parçalar. Accent Prime uygulamasında temel olarak deri altına enerji gönderilir ve bu enerji sayesinde parçalanmış yağ hücreleri vücudun lenfamatik sisteminden dışarı atılır. İlk etapta ayda minimum dört seans uygulanması önerilen tedavide seans süresi 1 ya da 2 seans daha artırmak mümkündür. Hastalara acısız ve konforlu bir incelme olanağı sağlayan Accent Prime incelme uygulamasından sonra hasta hemen gündelik yaşantısına dönebilmektedir. İşlem sonrasında kalça bölgesinde kızarıklık oluşması normaldir ve birkaç saat içerisinde kaybolmaktadır. Uygulama mevsimsel etkilerden etkilenmeyeceği için her mevsim yaptırılabilir.

0

İyi çalışmalar doktor hanım, kalça nasıl eritilir? Ne yapsam olmuyor. Çok sıkıldım artık. Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kalçanızdaki yağlanmanın şiddetine göre farklı operasyonlar mevcut. Örneğin çok yoğun bir yağlanma var ise Liposuction çok daha etkili sonuçlar alabileceğiniz bir yöntem. Ancak daha hafif bir yağlanma söz konusu ise VelaShape 3 veya Accent Prime uygulamak daha doğru olacaktır. O nedenle öncesinde muayene olursanız net bir cevap vermem daha sağlıklı olur. Sevgiler.

0

Leyla Hocam merhaba, benim kalçalarımda son 1 yıldır hafif bir kilo oldu. Kalça nasıl eritilir? Hızlı bir yöntem var mı bunun için? Teşekkürler.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bölgedeki yağlanmaların çeşidi çok önemli. Geçici bir yağlanma ise bir diyet programı ve hafif egzersizlerle eriyebilir ancak inatçı bir yağlanmaysa müdahaleye gerek var. Yağlanmadaki oran da önemli. Eğer hafif bir yağlanma söz konusuysa ileri teknolojiye sahip VelaShape 3 ve Accent Prime cihazları yardımıyla bölgesel yağlanmayı giderebiliriz. Ancak bazen yağlanma oranı daha fazla oluyor ve medikal estetik yeterli gelmiyor. Bu tip durumlarda da Liposuction operasyonlarına başvuruyoruz. Muayene için gelebilirseniz yağ ve vücut analizinizi yapalım. Sonuçlar neticesinde en uygun yöntemin ne olduğuna karar verelim. Sağlıklı günler dilerim.

0

Kolay gelsin doktor hanım, kalçalarım vücudumun diğer kısımlarına kıyasla çok daha yağlı. Hoş görünmeyen bu durum karşısında oldukça sıkıntı yaşıyorum. Acaba kalça nasıl eritilir? Yanıtlarsanız sevineceğim. Kolaylıklar.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, genetik yapı veya orantısız yağ dağılımına bağlı olarak bazı bölgelerimizde daha fazla yağlanma meydana gelebilir. Kalça bölgesi de orantısız yağlanmaya elverişli olan bölgeden biridir. Öncelikle hangi estetik operasyonu yaptırırsanız yaptırın sağlıklı beslenmeye ve düzenli spor yapmaya vakit ayırmanız gerekmektedir. Tüm bunları estetik bir operasyon ile desteklerseniz hayalinizdeki görüntüye kavuşmanız mümkün. Eğer hastanın kalça bölgesinde şiddetli bir yağlanma söz konusu ise liposuction uygulaması çok daha etkili olabilir. Ancak daha hafif bir yağlanmadan bahsediyorsak VelaShape 3 veya Accent Prime gibi medikal uygulamaları değerlendirebiliriz. Sevgiler.

0

Leyla Hanım merhaba, ben aslında fiziki görüntümden çok memnunum. Sadece kalçalarımda hafif bir kilom var. Sizden kalça nasıl eritilir hakkında bilgi istiyorum. İyi günler dilerim.

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, bölgesel yağlanmalar ne yazık ki bir çok kadının ortak problemi. Fiziki olarak formda olsanız da bazı bölgeler özellikle genetik faktörlere bağlı olarak inatçı yağlara maruz kalıyor. Bu yağların erimesi de spor ve diyetle mümkün olmuyor. Bu tip durumlarda ben hastalarımdan sıkılmadan sağlıklı beslenmelerine ve düzenli spor egzersizlerine devam etmelerini istiyorum. Ben de medikal estetik uygulamalar ile ufak dokunuşlar yaparak bu inatçı yağların vücuttan atılmasına yardımcı oluyorum. Özellikle VelaShape 3 ve Accent Prime cihazları bölgesel yağlanmalar üzerinde oldukça etkili ve gerçekten etkileyici sonuçlara sahip. Muayene olursanız gerekli analizler yapıldıktan sonra sizin için en faydalı yöntem daha netleşecektir. Sağlıklı günler dilerim.

0

Hocam merhaba, genel olarak bir kilo problemim yok ama maalesef kalçam çok yağlı ve büyük. Kalça yağlarımı eritip, kalçamı küçültmek ve şekillendirmek istiyorum. Bunun için ne yapabilirim, kalça nasıl eritilir?

Op. Dr. Leyla Arvas yorumlandı

Merhaba, kalçayı şekillendirmek ve kalça yağlarını eritmek düşündüğümüzden çok daha zordur. Özellikle kişinin genetik yapısı bölgesel yağlanma oluşumuna müsaitse kalça gibi inatçı yağların biriktiği alanları şekillendirmek uzun bir süreç ister. Öncelikle yağ yakımı sağlayabilmek için kalori alımını azaltmalısınız ve protein ağırlıklı beslenmelisiniz ve kalçanızı şekillendirmek için kalçayı çalıştıracak egzersizler yapmalısınız. Ancak kalçadaki yağlar spora ve diyete karşı dirençli olduğu için bölgesel incelme uygulamalarından biriyle kalça yağlarınızın erimesine destek olmalısınız. VelaShape 3 ve Accent Prime gibi uygulamalarla hızlı bir şekilde kalça yağlarınızı eritebilirsiniz. Sonrasında kalçanızı şekillendirmek ve kalçanızın yeni formunu korumak için beslenme ve egzersize özen göstermelisiniz.

Doktorunuza Sorun

    Email Adresiniz (Gizli Kalacaktır)

    Sorunuz.

    Sidebar